Je zápis ke studiu závazný?

Od: Datum: 28.06.16 23:09 odpovědí: 6 změna: 29.06.16 22:32

Chtěl bych se zeptat, zdali je již závazný zápis ke studiu na vysoké škole, a zdali se počítá do délky studia jako neúspěšné studium to, pokud se zapíši ke studiu a na začátku září toto studium nenastoupím a studium ukončím. Předem děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 29.06.16 05:57
Jo. Pokud se zapises, taknjsi student dane skoly a pripocitaji se ti 2 mesice. Takze nezapomen vbzari studium radne zrusit.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.06.16 06:41

Dovolím si nesouhlasit s předchozí odpovědí. Vlastní zkušenost: nenastoupil jsem na navazující magisterské a hlavu mi neutrhli *smich* na VŠ Vás berou jako dospělého, což taky jste, takže to, že nenastoupíte, je Váš problém. (Vždyť někdo taky může nenastoupit z jiných, objektivnějších, např. zdravotních, důvodů.)

Co myslíte tím, jestli se to "počítá do délky studia"? Vždyť když nenastoupíte, tak pak nestudujete, tak jak by se to do ní mohlo počítat...

Datum: 29.06.16 22:32

asi nevíte, že veškeré studium na vysokých školách v ČR se eviduje v matrice studentů, doba studia se sčítá, při překročení limitů se pak platí poplatek

Datum: 29.06.16 07:08

pokud zápis proběhl a jsi řádně zapsán na studijním oddělení, tak platí první varianta odpovědi. Nemusíš chodit ale zápisem na danou VŠ jsi veden jako student. A na konci zimního semestru bude provedeno uzavření semestru, kde budeš muset mít určitý počet bodů. Pokud je mít nebudeš, bude ti doručen dopis z dané VŠ, že jsi nesplnil studijní podmínky pro pokračování v dalším studiu a tudíž jsi vyloučen. Přijdeš tedy o celou danou dobu studia.
Pozor tedy:
- některé vysoké školy dovolují jen 2x přihlášení na VŠ (počítá se jak denní forma, tak i kombinovaná. Pozor aby jsi se do budoucna nepřipravil o možnost studovat)

- nepočítá se věk uchazeče ale studijní věk. Tedy dobu po kterou jsi studoval. Pokud tedy promrháš tento půl rok jen tím že jsi líny se odhládit, může ti to v budoucnu uškodit. Protože, kdo vyčerpe roky pro studium hrazené školstvím, tak si poté studium hradí ze svého. Takže bacha.

Když tak se zajdi odhlásit pokud to nemyslíš vážně, mohou díky tomu vzít jiného studenta který chce a umístil se pod čarou a podal odvolání. Takže pokud o studium nemáš zájem. Odhlaš se.

Od: student10
Datum: 29.06.16 16:09

Já jsem to psal kvůli tomu, že jsem se dostal na 2 školy, přičemž již na 1 jsem se zapsal, ovšem stále nejsem pevně rozhodnut, kterou z těch škol začnu v září studovat. Tak jsem se ptal, jestli, kdybych nastoupil na tu druhou, jestli by se mi počítala ta první, kdybych ji třeba ještě během prázdnil ukončil pak již jen kvůli zápisu počítala jako rok studia a tím pádem bych pak měl již jeden rok ze studia vyplácaný.

Datum: 29.06.16 22:29

počítala by se skutečná délka studia

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.