Bakalářská práce- jak psát?

Od: Datum: 27.06.16 10:26 odpovědí: 4 změna: 26.10.16 18:58
avatar

Dobrý den, chtěla jsem se někoho zeptat, zda má nějaké tipy jak psát bakalářku. Vedoucí mi poradil, abych prozatím necitovala číselně, ale tak, abych se v tom vyznala. Moc jsem ho nepochopila.Citovat ještě nemám, jen si to označit, tak, až budu citovat, se v tom vyznala. Jak jste to z počátku psali vy? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.16 10:54

moc nerozumím otázce. ale tedy já si k citacím vkládala komentář se zdrojem. seznam zdrojů jsem si dělala až v závěru práce, kdy už jsem ji nijak nepřepisovala a neupravovala a s každým přidáním zdroje do seznamu jsem daný komentář odstranila. měla jsem tak jistotu, že na žádný zdroj nezapomenu a ani mi nebude přebývat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.06.16 11:30

Dobrý i Vám...

Ono hlavně záleží, jakou formou a normou citujete. Já třeba citoval formou poznámky pod čarou... tyto jsou samozřejmě číslované, nicméně každý inteligentní textový editor je schopen reagovat a v případě, že vložíte poznámku (citaci) před jinou, tak číslování automaticky změní. Co se týká seznamu citovaných zdrojů v závěru práce, tak ty již byly bez čísel, seřazeny abecedně.

Záleží hlavně na tom, jak se dohodnete s vedoucím.

Nicméně třeba v době, kdy jsem si skládal teprve podklady, tak to vypadalo tak, že jsem sepsal určitý text a v místě, kde měla být citace jsem si udělal hvězdičku a na konec textu jsem si k hvězdičce poznačil odkaz na citovaný zdroj, který jsem teprve při sestavování textu práce změnil na citaci dle normy ISO 690.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.10.16 16:38

Přidám se k dotazu, tak trošku jsem nepohopil význam citací / odkazů pod čarou / seznamu zdrojů, přijde mi to všechno jako jedno a to samé. Takže např. na internetu či v knize najdu článek, mám jeho část doslovně okopírovat a pod čaru napsat, že je to citace z knihy a do seznamu zdrojů jí uvést? Nebo je lepší to přepsat vlastními slovy a pouze ji uvést do seznamu zdrojů? V seznamu uvádět odkazy na konkrétní články, nebo uvést jen obecně např. cnb.cz?

Zeptal bych se ve škole, ale bohužel studijní oddělení funguje asi stejně jako snižování státního dluhu. Mám tu k dispozici jednu bakalářskou práci na obdobné téma, které mám já, přijde mi, že pisatel jen udělal ctrl+c a ctrl+v a na konci napsal odkud to vzal, v podstatě celá práce je text stažený z internetu. Předem díky za vysvětlení a rady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: q1
Datum: 26.10.16 18:58
Když tu práci nebudeš psát ve Wordu, ale v LaTeXu, tak ti to může být úplně jedno. Citace popisuješ symbolickým názvem a vykreslení (včetně seřazení, vytvoření platných odkazů atd.) je pak věcí jednoduchého nastavení. Jasně, na začátku to znamená trochu učení, zatímco Word už "umíš", ale ten investovaný čas se ti *bohatě* vrátí. Zvlášť jestli máš někoho, kdo ti ten TeX nainstaluje, a když seženeš nějaké vzorové diplomky (zkus počítačovější fakulty ČVUT, například).
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.