Alobal v žaludku

Od: Datum: 26.06.16 12:50 odpovědí: 9 změna: 29.06.16 11:58
Dobrý den,
lámu si hlavu s tím, jestli by mi po požití alobalu(hliníku) v žaludku vlivem kys. chlorovodíkové nevznikl chlorid hlinitý a po vypití by mi žaludek vybouchl(AlCl3 je v kontaktu s vodou výbušný).
Já vím, můžete mi říci zkus to a zjistíš, ale chtěl bych vědět teorii.
Děkuji, hauu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.16 16:14

Kde jsi přišel na to, že AlCl3 je výbušný při styku s vodou? Navíc v žaludku nevznikne AlCl3, ale jeho hydrát. Patrně to ani nepoznáš.

Ohodnoceno: 1x

Od: hauu®
Datum: 26.06.16 17:10
Wikipedie praví:
Chlorid hlinitý je silně hygroskopický a při náhlém kontaktu s vodou může explodovat
Mimochodem co nepoznám?
Datum: 27.06.16 13:39

Bezvodý AlCl3 se dá připravit jern přímým slučováním hliníku s chlorem, jinak vždycky vznikne hydrát, a ten s vodou nijak nereaguje, jen se může rozpustit. Při reakci HCl s hliníkem vznikne malé množství vodíku, takže žádné potíže nebudou. Nepoznáš, že se ti nějaký hliník v žaludku rozpustil.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.06.16 17:03

Děkuji, takže se nemusím bát výbuchu v žaludku :D

Datum: 26.06.16 17:17

Hliník se běžně používá jako součást anacid, například

MAALOX
žvýkací tablety
aluminii hydroxidum, magnesii hydroxidum

doplněno 29.06.16 11:03:

Blbá grafika. Mělo to být

MAALOX
žvýkací tablety
aluminii hydroxidum, magnesii hydroxidum

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.06.16 10:02

Tedy hydroxid hořečnatý.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.06.16 11:02

Ten je tam taky, ale mně šlo o ten hydroxyd hlinitý. Blbě jsemm ho "zvýraznil", původně jsem ho chtěl podtrhnout a omylem jsemm ho přeškrtl. Omlouvám se.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.06.16 19:26

Řekl bych,že se ten alobal spíš sbalí do kuličky a projde bez problému.Kyselina solná je v žaludku velmi slabá a alobal bude hned ve střevě.Počkej,až projde .

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.06.16 11:58

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.