Jak řešit problémy v Mš?

Od: Datum: 18.06.16 15:39 odpovědí: 22 změna: 21.06.16 12:58

Dobrý den,syn 3.5 roku nastoupil v září poprvé do školky. Má spoustu kamarádů,ve školce je celkem spokojený,jen s některými dětmi je problém,syna vyzvedávám ze školky po obědě,min. jednou týdně má pokousané ruce od dětí. Pokousané až do krve. učitelky to odmítají řešit i když ví že to musí dosti bolestivé. Další problém je že malý mi nechce moc jíst polévky, učitelky mu ale vždy naberou plný talíř a nechají ho u ní klidně třičtvrtě hodiny sedět,prostě dokud to nesní bude u ní sedět! Už jsem je několikrát upozornila že si nepřeji aby to dělaly ale každý týden se to opakuje,obědy platím a myslím si že pokud polívku odmítá nemusí mu ji nutit! Už nevim jak tuhle situaci řešit. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 18.06.16 16:06
avatar

Jedině to říci ředitelce MŠ a také asi dětské lékařce. Přece se klučík nemůže nachlemtat polívky z vody a pak už nepozře druhý chod. To mně přijde, že si chtějí jídlo nosit domů a nebo se najíst na úkor dětí. Prostě to není lidský přístup...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 18.06.16 16:24

Uvědomte si, že když učitelky budou vašemu synkovi tolerovat nejíst polévky, tak ostatní děti se budou po něm opičit. Každé dítko má něco rádo a něco ne. Minimum polévky by měl sníst a to ho musíte naučit vy doma. S pokousáním neporadím, nevím z jakého důvodu má ruce pokousané? Syn také kouše ostatní? Neoplácejí mu to děti? Nevím.

pozn. Vy jste u toho, kolik polévky vašemu synkovi učitelka nabere?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: eva*
Datum: 19.06.16 05:47

ano,v tom s Vámi souhlasím,minimum polévky by měl sníst,ale nabrat mu plný talíř a pak ho nutit to sníst do polslední lžíce mi přijde nevhodné..oproti tomu že ostatní děti ji jíst nemusí. Stačí ochutnat.

Datum: 18.06.16 16:36
avatar

Popisuješ to na můj vkus trošku jednostranně. Pokud nejsi schopna oba problémy vyřešit s učitelkami, tak zvol postup, který je vyřeší zcela spolehlivě. Tedy doktorka - ředitelka - zřizovatel školky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rora®
Datum: 18.06.16 19:48

Určitě by neměly děti do jídla nutit. U nás ve školce bylo pravidlo, že dítě má alespoň třikrát ochutnat. A to z důvodu, který tu padl - pokud ustoupí jednomu dítěti, nebude jíst polévku žádné dítě. Takže domluvit se tak, aby mu nandaly jen trochu na ochutnání, ale rozhodně nenutit. Pokud neřeší fyzické ubližování, pak si stěžovat u ředitelky/ředitele. V krajním případě bych uvažovala o změně školky, ale hodně by to záleželo na chování dítěte - s jakou náladou chodí do školky, ze školky, stěžuje si, pláče, bojí se tam?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.16 21:44
avatar
Tak semtam nějaká nehoda bývá běžná, děcka prostě neuhlídáte. Ale takto často a navíc nepříjemné kousance nejsou rozhodně normální. A polívku by rozhodně děcka měly ochutnat, nebo trochu sníst. Ne ale za každou cenu, navíc zatím zchládne i to druhé jídlo a pochopitelně nebude chutnat i to. Mladej ve školce taky někdy nesní buď polévku, nebo druhé jídlo(hnusné brambory apod) a učitelky to nijak nehrotí. Takže řešte rovnou s ředitelkou (učitelky zjevně jedou po svém)a pokud jí to bude u zádele, pošlete výš...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 20:57
avatar

Já chodila do MŠ s odporerm a maso nosila v kapsičce zástěrky, byla jsem nadšená, že dnes už dítě nenutí jist co nechce, moje vnučka jí ryby a kuřecí maso, nudle s mákem si 2x přidá a v její MŠ naštěstí mají rozum a nenutí ji ani jiné děti. Řešte to s ředitelkou Mš nebo se zřizovatelem MŠ, rozhodně to kousání nenechte jen tak.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.06.16 21:04
avatar

Zdravím. Sama učím v mš a s rodiči řešíme sebemenší nesmysl, i kdyby si ho děti vymyslely. Ruce pokousané do krve? To snad ne *zed*. Řešit s vedením, když to učitelky nezajímá, a trvat na nápravě.

Co se týče jídla.. Vy s nimi jste u oběda? Nebo máte jen informace od syna, či vidíte, že je stále poslední? 3,5 leté dítě není v jídle tak rychlé, jako pětileté. Odkud víte, že mu učitelky nabírají plný talíř? A že ostatní polévku jíst nemusejí? Od syna?

Malým dětem se zpravidla dává méně, než předškolákům. Máme ve školce pár dětí (od malošků po předškoláky), které jedí hodně pomalu, svým tempem, ale oběd si bez problémů sní. Jsou však stále mezi posledními, proto trpělivě opakujeme rodičům, že nebudeme přece oběd vyhazovat, když víme, že ho dítě sní - i když svým tempem. Pokud se někdo dáví, toto jídlo opravdu není - oki, není problém dát minimum na "ochutnání", ale děti to zpravidla na rodiče zkouší a ve školce jedí bez větších potíží. U jedné holčičky maminka nechápala, jaktože nám jí obědy, když doma hází jídlo po zemi, pokud jí nechutná.


doplněno 20.06.16 10:55:

Nezlobte se, ale neodpověděla jste takřka na nic, na co jsem se ptala. Vidíte, jak synovi nalévají plný talíř? Nebo se to zdá Vám, když přijdete za ním k jídlu? Nemá náhodou stejně jako ostaní malé děti? Nelze udělat ústupky, pokud není alergie či nesnášenlivost jídla, jednou povilíte tomu, druhý den budou chtít výjimku všichni.

Vidíte a slyšíte, že ostatní polévku jíst nemusejí, a syn ano? U nás tedy neexistuje, aby byl rodič přítomen u oběda, protože dítě se začne chovat jinak. Nehledě na to, že Vaše přítomnost na obědě ruší jak děti, tak učitelky, prostě rušivý element. Nechte syna se v klidu naobědvat a choďte později, rodiče dětí, kterým to u nás trvá dlouho, už vědí své s chodí o 15-20 minut později, než rodiče rychlíků.


doplněno 20.06.16 11:00:

Jde i o to, že malé děti jsou ještě roztěkané a neudrží pozornost, kdybychom je u jídla nehlídaly a nepřipomínaly, že mají jíst, tak dělají v jednom kuse něco jiného. Z organizačních důvodů je potřeba, aby děti dojedly společně v rozumném časovém horizontu, protože učitelka nemůže sedět u jednoho cvrčka půlhodinu navíc, zatímco dalších 15 skáče v lehárně po postýlkách a čeká na pohádku po obědě...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: eva*
Datum: 20.06.16 08:17

Dobrý den,pro syna chodím dřív než o půl 1.vždy jsem tam po dvanácté,takže uoběda jsem s ním...vždy jsem čekala v šatně až se syn naobědvá,ale několikrát jsem slyšela jak ho napomínají tak už u jídla bývám s ním.

Datum: 20.06.16 11:02
avatar

To z vás musejí mít učitelky teda radost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 11:08
avatar

Divím se, že to tazatelce vůbec dovolily, to jsem ještě nezažila, že by si rodič nakráčel do jídelny...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 11:09
avatar

No, co manželka někdy vypráví, jací tam jsou někdy rodiče a já ve škole to mám podobné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eva*
Datum: 20.06.16 11:52

Nakráčela jsem tam jen jednou,nikdy dřív jsem tam nešla,vždy sedím v šatně a čekám až se naobědvá,ted to byla vyjímka kdyžo třičtvtě na jednu ještě pořád seděl u polévky!

Od: eva*
Datum: 20.06.16 12:08

U této odpovědi jsem se špatně vyjádřila,bývám v šatně ale pokud byl problém,chodila jsem za ním mu domluvit.

Datum: 20.06.16 12:10
avatar

A to si myslím, že je právě špatně. Školka je školka a doma je doma. Do provozního režimu školky bych se zásadně nevměšoval (tedy pokud by nešlo o něco závažného).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 08:34
avatar

Manželka taky dělá v mě, tak s Vámi musím souhlasit, protože to, co píšete je prostě fakt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 08:34
avatar

To jídlo je trošku problém. Neříkám, že by se děti měly vyloženě nutit, ale nějaké výjimky? Tihle rodiče si nepřejí, aby jejich dítě jedlo kuřecí, tamti hovězí, tamti knedlíky... pak by z toho byl holubník.

Ovšem s tím pokousáním je to horší, to už bych řešil, třeba s rodiči toho nezbedy. I když na druhou stranu si musíte uvědomit, že ve školce jsou malé děti, které nemají rozum a prostě nedokážou odhadnout, co třeba tím kousáním, škrábáním způsobují. Samozřejmě od toho tam jsou učitelky, které je mají usměrňovat, ale všechno se uhlídat prpstě nedá. Vemte si, že v oddělení je 25 dětí na na dvě učitelku. A to jedna má ranní a druhá odpolední, takže nějakou dobu je tam ta ženská na 25 dětí sama, umíte si představit to hlédání? Doma se vám zraní jedno dítě. Taky ho vždy neuhlídáte a zkuste si to s těma 25...

Kluk taky chodí do školky (3,5 roku) a mají na oddělení chlapečka, který ostatní děti otravuje a mlátí. Mám to řešit? Vlítnout do školky na učitelku? Vlítnout na rodiče toho kluka? Samozřejmě můžu, ale pořád si říkám, že to jsou mrňousi a tyhle věci se prostě čas od času dějí. Něco jiného by bylo ve škole třeba v páté třídě, kdy už ty děcka mají trochu rozum, tam bych to řešil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eva*
Datum: 20.06.16 11:58

děkuji Všem za radu,dnes už jsem to řešila s Paní ředitelkou,bude se to řešit,dala mi za pravdu,hlavně to kousání by se nemělo dít,kdyby to bylo jen párkrát tak možná přihlídnu oko,jsou to děti,ale malý je dokousaný skoro každý týden!

 

Datum: 20.06.16 12:04
avatar

Tak to se samozřejmě nějak musí řešit pokud se to pravidelně opakuje. Žádný rodič by nebyl spokojený s opakujícím se zraněním.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.06.16 13:11

Jak to tady postupně čtu, vy doplňujete své informace, tak vidím, že to tak není,jak jste napsala na začátku. Učitelky vůbc vaše dítě nenutí do polévky, ale nechávají mu čas na dojezení. Spíše je divné, že vaš dítě polévky nejí. Proč? Není naučené anebo se může i podvědomě bránit. To dělají děti, které mívají nějakou alergii. Tohle vám potvrdí i dětský lékař. Sama jsemto zažila, kdy se dítě osypalo z celeru v polévce. Ale co můžete, je spolupracovat s učitelkymi.Požádejte je,aby dítěti daly méně polévky a pokud tam sedí dlouho, ať ji odnesou. Je to psychosomatická podmínka, kterou dle RVP MŠ( Rámcový vzdělávací plán pro MŠ) musí učitelky akceptovat. Učitelka může dítě zkusit nakrmit, ale když se dítě brání, nenutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 13:27
avatar
"Požádejte je, ... pokud tam sedí dlouho, ať ji odnesou." - nedoporučuji. Dítě se během chvíle naučí, že to prostě jíst nemusí a když bude dostatečně dlouho zdržovat, polévka se mu odnese.Menší množství je ale snad normálka, dětem dáváme podle jejich apetitu, nedám tříletému cvrčkovi, co moc nejí, plný talíř. U nás si dítě řekne, když už nechce, a uděláme kompromis - hromádku nebo lžičky. Taky jeden chlapeček není zvyklý na polévky, maminka je nevaří. Trvá mu to, ale svým tempem sní celý oběd, odnáší jen někdy.
doplněno 21.06.16 14:01:

Pokud je vše, jak píšete, tak mají učitelky asi nějaký mindrák. "Budeš tady sedět, dokud to nesníš..." - přesně kvůli tomuhle nejím rajčata ani papriky. Zčásti odpor z principu a zčásti psychický blok, u malého dítěte jsou na nejlepší cestě. Sice pořád nevím, jak jste došla na to, že synovi nalévají plný talíř, když to nevidíte, ale takové jednání by se mi taky nelíbilo. Upozornila bych učitelky, že si toto nepřeji (nucení do jídla je dneska fakt nepřípustné), a pokud by se situace opakovaly (zase selským rozumem... většina dětí fakt oběd sní a nemá problém), řešit to s vedením.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eva*
Datum: 21.06.16 12:58

Děkuji. Polévky doma vařím,syn mi polévky doma jí.ale nedávám mu plný talíř tak jako ve školce. Kolik sní to sní. Polévku mu ve školce nabraly plný talíř,půlku snědl a dál už nechtěl,ale bylo mu řečeno že u toho bude sedět dokud to prostě nesní,a s tím nesouhlasím.Ještě ve třičtvtě na jednu u ní seděl. A ledovou polévku už bych nejedla ani já.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.