Opravná maturitní zkouška

Od: Datum: 15.06.16 08:00 odpovědí: 1 změna: 15.06.16 13:17

Dobrý den.Jmenuji se Jiří Mládek a úspěšně jsem dokončil dálkové studium na strojní průmyslovce Hradební v Hradci Králové-tedy kromě státní maturitní zkoušky z matematiky,ze které jsem neuspěl.Z individuálních pololetek jsem měl většinou jedničky(šlo vždy ale o konkrétní látku,kterou jsem se po mnoha hodinách samostudia kombinatoricky naučil).Od druhého ročníku jsem si zaplatil přípravu k maturitní zkoušce u jedné soukromé učitelky.Testy z let 2010-2015 jsem u ní zvládal na 19 až 37 bodů z padesáti.Při samotné maturitní zkoušce konané 2.5.2016 jsem však neobstál.Byl to pro mě ten nejtěžší test.Nedokázal jsem prakticky nic v pohodě spočítat.I učitelé nám potvrdili,že letošní test byl o něco těžší,než testy minulé.Vzhledem k rostoucímu stresu z toho,že nemohu prakticky nic spočítat jsem se absolutně tzv. matematicky zablokoval.A výsledek maturitního testu?Jen 22%! Moji soukromou učitelku to docela mrzelo,vždyť jsem u ní prošel ve všech testech.Připravuji se u ní dál k opravné zkoušce.Až teď ale zjišťuji,že nemám potřebnou rychlost a přesnost pro toto obtížnost,co je letos nastavena.U nadprůměrně těžkých výrazů či rovnic dělám často chyby z nepozornosti,přesto se každým dnem zlepšuji.Chybí mi provázanost látek,rychlost.A sestavení rovnic na slovní úlohy?Na základní škole jsme je vůbec neprobírali,takže mě je učí až má soukromá učitelka.Na základě těchto informací Vás prosím o radu,jestli vůbec lze za 3 měsíce všechny látky úspěšně synchronizovat(neboť při testu,díky časovým důvodům nelze moc dlouho přemýšlet)a zkoušky se zúčastnit již v září,či nevyplýtvat zbytečně druhý pokus a odložit si ho kupř. o rok.Jinak snahu mám,matematika mě vyloženě baví,chtěl bych v ní pokračovat někde dále,nejlépe na peďáku.Ačkoliv jsem po vysvětlení učitelky schopen vždy všechno pochopit,nemám patřičnou úroveň,rychlost ani kombinatoriku pro JISTÉ absolvování podzimního testu.Mám si zařídit speciální kursy ještě jinde,nebo pokračovat jen se svojí lektorkou a s vlastní pílí doufat,že to tzv. dá do září časově,či mám zkoušku kupř.na 1 rok odložit? Předem velice děkuji vašemu týmu za jakoukoliv odpověď. Jiří mládek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: elles
Datum: 15.06.16 13:17

a proč byste to s takovou přípravou nedal, synovi také chybělo u maturity sice pouze 1%, takže říkal, že se na to podívá až týden předem.Vy už se učíte už ted ,tak čeho se bojíte? To bylo jen určitě v důsledku stresu a časové tísni.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.