Je dnes mladým jedno kolik váží?

Od: Datum: 10.06.16 14:40 odpovědí: 26 změna: 18.06.16 07:49

Několik hodin i vyučuji na střední zdr.škole a všimla jsem si,že hodně dívek má výraznou nadváhu.Jedné studentky jsem se zeptala,zda jim to nevadí a proč s tím něco nedělají? Odpověděla mi,že ,teď už to holky neřeší,..Zde na portálu ale několik mladých psalo o tom,že chtějí zhubnout.Ptám se hlavně mladých - jak je to s Vámi?Máte nadváhu?Co s tím děláte?Kde je podle Vás největší chyba,že kila navíc máte? Pomohou Vám rodiče s hubnutím? Děkuji a všem studentům přeji pěkné prázdniny.

doplněno 12.06.16 13:47:

Samozřejmě jsem se neptala dívky s nadváhou,ptala jsem se obecně a v situaci,která tento dotaz umožňovala.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 10.06.16 14:54
Samozrejme ze jim to vadi a resi to, ale protoze sou liny s tim neco delat,tvrdi, ze jim to nevadi.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.06.16 15:00
avatar
Vadi to vsem , jen je problem , kdyz je clovek liny a nechce drzet dietu. V dnesni dobe je in zajit do kfc , mcdonaldu a pak cely den cumakovat v tech obchodech.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.06.16 15:04
avatar

Nadváha je relativní pojem (aspoň v určitých mezích). Někdo považuje za normální, když je děvče zaoblené, pro jiného je ideálem krásy pytel ramínek na šaty.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 10.06.16 15:19

Nejsem mladá, ale dovolím si přispět. Já ze zdr. důvodů jezdím 1x týdně na plavání, navíc vodu mám ráda. Mám 60 kg a nedovolila bych si jít v dvoudílných plavkách z důvodu věku. Zato děvčata 15+ mají 80 - 90 kg při průměrné výšce, bikiny, které schovají pod přetékající špeky a ze zadu pomalu vypadají jak nahatá hora sádla. Při pohledu na ně se mi zvedá žaludek a nevím, zda o takovou dívčinu nějaký hoch zavadí. Očividně jim to nevadí. Naloží se do výřivky a za dvě hoďky neudělají ani jedno tempo, aby asi neshodily ani gram.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.06.16 15:19
avatar

Záleží jak komu. Já jsem třeba se sebou spokojená. U některých je potíž v tom, že jsou líní cokoli dělat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.16 15:21
avatar
Mladých se tu moc neseslo ani já nejsem, ale přes to. Neřeší ti co jsou líní s tím něco dělat a razí světu, že to neřeší. Jsou cool. Jen málo z nich to skutečně neřeší.
Všichni známe spoustu nešťastných, co se jim nedaří zhubnout a jen mikro množství nešťastných, že nejsou tlustejsi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.16 15:24
Skoda ze sem nejake ty "mlade" nenapisou. Asi si rikaji, cim vic nas bude tlustych, tim lip, protoze chlapi pak nebudou mit toliko na vyber a vemou si i to prasatko.
Ale tady ani nejde tak o dietu, jako se trosku hybat! A to je ten problemek Kdyz je prijem, mel by byt i primereny vydej. A nikdo nerika ze holka musi vypadat jak z koncentraku..ale to co casto vidim..radej bych nevidel :(
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikael
Datum: 10.06.16 19:40

Je mi osmnáct let, chodím na střední do třetího ročníku. Ještě před rokem a půl jsem byl v pásmu obezity druhého stupně, na 185 centimetrů jsem vážil přes 120 kilo. Strašně mi vadilo, že už mi není skoro žádné oblečení, nikdo se se mnou moc nechce bavit, všechno ze mě přetíká a nedokážu se ovládnout. Tak jsem se hecl a začal jsem žít zdravěji. Bohužel, zjistil jsem, že jenom hýbat se nestačí. Ale shodil jsem přes třicet kilogramů. Dnes mi to hodně lidí chválí, ale už se zase začínám rozjíždět v tom přejídání, ale snažím se to ještě ovládnout, představa,l že se zase nebudu moct dostat do kalhot mě děsí. Jinak mám pořád nadváhu a doufám, že přes léto to konečně dostanu dolů, když jsem chodil do školy nějak to nešlo. :/

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mcfight
Datum: 11.06.16 15:40

No, hlavně bych si jako učitel nedovolil, ptát se nějakého studenta/žáka, často už dospělého na to, zda mu vadí jeho nadváha :D Já bých Vám jako ony, takto slušně asi neodpověděl *smich* (obézní nejsem ani náhodou).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.06.16 15:43

Nechtěla jsem to tady psát, ale po přečtení otázky mě napadlo to samý.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.16 17:27

tak zeptat se jedné studentky je asi trochu podivné, na druhou stranu nadnést to zdravotnické škole jako otázku do diskuze není vůbec od věci. protože zdravotníci by měli být obeznámeni se zdravým životním stylem a jeho rizikovými faktory a pokud se jedná o zdravotnické asistenty, tak nepochybně obezitu v různých předmětech probírají, ať už v rámci interny nebo třeba výchovy ke zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcfight
Datum: 11.06.16 21:51
"všimla jsem si,že hodně dívek má výraznou nadváhu.Jedné studentky jsem se zeptala,zda jim to nevadí a proč s tím něco nedělají?"*"zdravotnické škole jako otázku do diskuze není vůbec od věci. protože zdravotníci by měli být obeznámeni se zdravým životním stylem a jeho rizikovými faktory a pokud se jedná o zdravotnické asistenty, tak nepochybně obezitu v různých předmětech probírají, ať už v rámci interny nebo třeba výchovy ke zdraví."* Na obecném obeznámení s životním stylem, není jistě nic nevhodného - v rámci toho kterého předmětu. Odkazem na konkrétního žáka nebo třeba jen konkrétní skupinu, je to zcela něco jiného. Z pedagogického hlediska je to neprofesionální, netaktní, indiskrétní, rozuměj - stručně = drzé. Předpokládá to samozřejmě načíst něco málo pedagogické literatury. Většině lidí by to snad došlo i bez ní :D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 14:20

Nemyslím,že je z pedag.hlediska mluvit se studenty o váze netaktní..to možná v minulém století.Nemáte představu - pokud sám neučíte a máte ke studentům patřičný vztah-s čím vším,s jakými dotazy a problémy se mi studentky a studenti svěřují,žádají radu a někdy-i když zřídka-i pomoc .Zrovna teď v maturitním období jem měla u sebe v domě 3 neděle studentku,kterou matka vyhodila na ulici,protože , sváděla, jejího nového přítele.To nemluvím o dalších případech.Myslím,že doba ,netaktnosti, je pryč a díky Bohu za to!

Datum: 13.06.16 19:05

Jak tu někde bylo napsáno, že zdravotníci sami by měli být obeznámeni s riziky obezity, tak to vůbec neplatí. Před několika lety měl syn zlomený kotník a dodnes mám před očima lékaře, ke kterému jsme chodili na kontrolu. Mladý, snad kolem 30 a ten byl tak tlustý, že úplně přetékal ze židle - to jsme nikdy neviděla! Jako ortoped by měl být ještě poučenější, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.16 22:04

Je pravda že dnes se to až tolik neřeší. Já osobně se snažím si hlídám svou váhu. Žádné diety nedržím, snažím se sportovat. Chodím na zdravotnickou školu a polovina holek jsou větších rozměrů. Připadá mi to strašné. Většinou když se některé zeptáte tak vám odpoví že to mají geneticky, kecy v kleci. Dnes holky nesportují, přibírají sezením u počítače a přejídáním se do pozdních hodin večerních. Pak jsou tu též vvýmluvy. Když se nějaké zeptám, zda by se mnou nešla běhat, odpoví mi: Já nemůžu, mám astma, musím se učit, nemám čas, jsem unavená, atd. Většinou ale ty holky si pak lehnou do postele k notebooku s brambůrkami. Podle mě děs..

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kaja
Datum: 12.06.16 09:58

Když se nad tím zapřemýšlím, jedna z věcí to může být i to, že dnešní holky na střední škole jsou línější, anebo se opravdu musejí více učit než někteří, protože na školu prostě nemají a furt leží v knížkách, sešitech, na PC apod. Znáte to, čím dál tím méně žáků láká učební obor, prostě se málo komu chce živit rukama. Samozřejmě, že jim tloušťka vadí, ale když je málo pohybu, tak kila jdou sami a pak přibírají skoro jen z vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 11:16
avatar

Já si myslím, že vadí, ale udělali z nouze ctnost. Nemají motivaci, stejně je nikdo nemá rád a nikdo jim nerozumí. A velice často je někdo šikanuje. Rodiče, kantoři, spolužáci. Život beztak stojí za prd, tak proč se omezovat?! *sok* Věřím, že všichni chápou ironii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lu4
Datum: 12.06.16 11:18

Dobrý den,

co znamená výrazná nadváha? 5,10,15 kg...a navíc je to každého věc, jak se cítí on sám. Všichni nemusí být hubení. A také je tu určitá sorta mužů, kterým se líbí ženy s pár kily. Pokud jim to nějak se cítí dobře a nechtějí to změnit. Tak jim to taky nebudu vnucovat. V dnešní době každý, kdo chce, může hubnout, ale kdo nechce, tak ok. Já osobně se nad tím nezastavuji, pokud to není horší obezita. Když je to neomezuje a jsou šťastni, to je super.

Nejhorší jsou ti, co chtějí zhubnout a pak jdou do mcdonaldu. Ale jim se to na zdraví vráti poozději a v dnešní době mají mnoho zdrojů informací. Ale to mi přijde divné, divit se nad tím, co, kdo, jak dělá. Já respektuji člověka s obezitou i s anorexií. Někdy je i horší, když má 50 kg i s postelí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 11:24

Dnes je prostě doba extrémů - akorát lidi se snaží zhubnout na anorektiky, tlustší se vykrmí na morbidně obézní. Potkat dnes třeba mladou holku, které je tzv. akorát, je téměř nemožné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: melisa
Datum: 12.06.16 21:40

Záleží asi člověk od člověka, dcera má v 16 letech 46 kilo a cítí a snad i vidí se neskutečně tlustá. V podstatě všechny její kamarádky jsou na tom podobně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.16 12:07

Taky jsem nad tím uvažovala. Je zajímavé, že jsou to právě mladé holky, zatímco např. maminky a starší ženy si tu váhu snaží hlídat. Že by věkem dozrály? Já mám taky mírnou nadváhu, ale asi se mi i líbí. Konečně mám prsa a boky, jen se snažím postavu zpevnit. Připadám si jako ženská a né jako ramínko na šaty nebo horda sádla

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.06.16 07:11
avatar

Ještě jen úvaha: Prázdno v nešťastné duši lze nahradit krásným pocitem plného žaludku. Takže většina z těch "šikanovaných, nepochopených" se nejen nechce omezovat, ale pocit plného žaludku, náhradou za pocit štěstí, prostě potřebuje. *sok* Já to tak mám. Když je mi smutno nebo se necítím v pohodě, jím. Mám nějaké kilečko navíc, ale není to zas až tak strašné.


doplněno 14.06.16 15:41:

Samuraji, potkávám v sámošce odrostlejší děcka, která jdou před vyučováním pro pití. Nestačím se divit, kolik peněz nechávají za plechovky s pitím. Za co já mám nákup na celý den, on má na 2 3 plechovky nějakých energetických a jakože vitamínových nápojů. A to si myslím, jsou normální děcka, děti bohatých rodičů. To teda čučím! *sok*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.06.16 07:49
avatar

Babko u nás ve škole je kantýna a téměř všichni žáci tam o přestávce chodí kupovat energy drinky. Oni jich do sebe nalámou klidně tři za den. A to nemluvím o nezdravých chipsech, sušenkách apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 07:26
avatar

Za nadváhu si v drtivé většině případů může každý sám. Dneska každej chodí do KFC MC Donald, Burger King apod., nehýbou se, nesportují a pak to vypadá, tak jak to vypadá. Když někdy vidím ty vyžraný lavory, tak jen kroutím hlavou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jajajakkah
Datum: 14.06.16 20:05
Dobry den, jsem v tomhle veku, mozna mladsi, nejsem extra štíhlá, ale vím, že holky ktere jsou vice pri sobe, moc to neřeší. Ty, ktere jsou štíhlé aż moc, furt říkaj, že přibraly.
To je vse.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.16 13:42

Děkuji za všechny odpovědi.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.