Jak správně napsat aby to nečervenalo

Od: Datum: 09.06.16 12:17 odpovědí: 19 změna: 12.06.16 22:27
Ahojky, pišu duležitou slohovku. A Pc ve wordu mi stale podtrhává tato slova červeně. Obloha potemněla-
Potemněla
. kapičky... Padali a zavlažovli krajinu -zavlažovali
Jindy zcela klidné stromy se kymáceli- kymáceli. Nevim jak to správně napsat aby to nečervenalo.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.16 12:24
avatar

Potemněla je správně. Kapičky zavlažovaly, stromy se kymácely.

doplněno 09.06.16 12:41:

Je lepší se spolehnout na svou hlavu, v které se měly podobné věci nacházet zcela běžně. Pokud není jistota, lze použít třeba Pravidla českého pravopisu...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: adelka2
Datum: 09.06.16 12:26
Potemněla mi zčervenalo taky ..Obloha potemněla.
Od: jh®
Datum: 09.06.16 12:33
avatar

V tom případě je divné, že není podtrženo i "padali", což je taky hrubka. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adelka2
Datum: 09.06.16 13:09
Datum: 09.06.16 13:29

Proč to neumí tšésky, nevím. Ale zkusil bych mu pomoct tím, že dám mezery tam, kde mají být a čárky tam, kde mají být (a ne jinam). Je to program, ne génius. Nemůže tušit, co mu chcete sdělit, když nemáte správně strukturovaný text...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh®
Datum: 09.06.16 13:40
avatar

Červeně podtržená slova jsou dobře. Ale vidím tam jiné chyby, hlavně čárky navíc nebo chybějící, mezery atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 14:50
avatar

Word podtrhává slova, která jsou gramaticky nesprávná. Za jejich správné umístění ale neručí. [pro jh]

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 13:52
avatar

Existuje i jiná metoda. Mrkni se na obrázek. Slovo Padali jsem si vložil do anglického slovníku v anglickém wordu a už se mi nepodtrhuje.

Prožeň svoji slohovku přes kontrolu pravopisu a podtržená slova si vlož do slovníku. Stačí klikat na to třetí tlačítko shora. Slova uložená do slovníku se ti už nikdy červeně nepodtrhnou.

Ale dávej dobrý pozor. Ve vkládaných slovech nesmíš mít chyby.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.06.16 09:15
avatar

Taky jde přímo při psaní kliknout na podtržené slovo pravým myšítkem a v nabýtce slov kliknout na "přidat".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 17:13
avatar

Souhlasím se Strejcem a s Figurkem: Buď se spolehni na sebe a kontrolu pravopisu vypni, nebo si doplň slovník.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 21:56
avatar

Dala jsem to do wordu - Office 2013 a viz obrázek, žádné chyby to nenašlo. Takže to vypadá na nelegálné Office, které neplní všechno tak, jak má..nebyly červené čárky na Vašem obrázku přimalovány dodatečně, pokud je Office legální? Jinak doporučuji hodně číst knihy, ty chyby, co jste psala ve své otázce nemá ani žákyně 4 třídy ZŠ.

Na mém obrázku je legální word z Offie 2013.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.16 22:37
avatar

Potemněla, (tedy s čárkou za slovem) se jako chyba podtrhne. Ikdyž to vlastně chyba ani není. Takže nemyslím že by to dělal nelegální soft.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 22:49
avatar

To nevím, to se jen domnívám, jak jsem psala, že nelegální Office třeba nemá plnou kontrolu pravopisu. Samozřejmě, že se můžu mýlit. Škoda, že tazatelka nepíše, v jakém Office to psala...

doplněno 09.06.16 23:15:

Tak jsem nad tím dumala, tazatelka nepíše, jaké má Office a já jsem dala do wordu to, co napsala ona s chybami a pořád mi nejde do hlavy, proč má tazatelka rovné, silné červené čáry, jako když je to udělané záměrně a já v tom wordu mám jemné červené vlnovky u chyby. Jestli má někdo jiné Office a dělá mu to jinak, tak bych to ráda viděla. Takto si myslím, že to byla zkouška. Druhý obrázek je ten od tazatelky...nebo další možnost je, že to není psáno ve wordu.

doplněno 09.06.16 23:18:

Tohle je ten správný obrázek - od tazatelky, moc mě to zajímá, jestli opravdu je v Office ten rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 23:33
avatar

Nemůžu si pomoct, obrázek od tazatelky vypadá jako naskenovaný, takhle křivý word není, bylo by všechno rovné. Myslíte si také někdo, že to tazatelka nepsala ve wordu, jak uvádí, tudíž červené silné čáry tam byly přimalovány?

No nic, jdu do kanafasu tak říkajíc upadnout do bezvědomí...dobrou...*kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.16 03:00
avatar

Vznik obrázku bych neřešila. Ale moc by mne zajímalo, jak jste přišla na to, že pokud tazatelčin slovník pro opravu pravopisu neobsahuje stejná slova, jako Váš, půjde o nelegální Office. Podle mne to vypovídá pouze o rozdílných slovnících...

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 10.06.16 08:13
avatar

ivzez® Datum: 10.06.16

To jste mě myslím špatně pochopila, nešlo o stejná slova, ale proč word, tedy aspon psala, že je to word, neodpovídá wordu z Office. Tazatelka uváděla, že word to nevidí a já jsem se nad tím zamyslela, protože mi to jako word nepřijde a proto možná také word nemohl opravit chyby, když wordem nebyl.

Jinak mám zkušenost, že dříve, když jsem ještě programy takzvaně krekala, kdysi dávno, že tyto programy málokdy fungovaly dokonale a pokud nebyly kreknuty, tak byly hodně omezené - osekané, tuhle zkušenost Vám i dnes dá hodně programů, když je chcete jen vyzkoušet. Takzvané demo. Proto jsem pomyslela i na tuto variantu. Za 10 let nějaké zkušenosti s programy mám. No a jen jsem napsala svůj názor, čeho jsem si všimla. Protože jsem byla zvědavá, zda si toho všimnou i ostatní. Že to moc nesedí.

Ale možná to objasní tazatelka, proč její obrázek je křivý jako sken z tiskárny, já jsem to totiž také zkusila, vytisknout word i normální papír se stejným textem a oskenovat ho.. Word byl rovný. No a to je všechno. Jestli to nebylo na místě, tak se tedy omlouvám. Že pro mě bylo zajímavé, že tazatelka píše že word nedělá, co má, správně a její obrázek spíše z wordu nebyl, tak ani to dělat logicky nemohl. Ale snad to vysvětlí a já zase budu o něco chytřejší..

doplněno 10.06.16 13:31:

ivzez® Datum: dnes 13:10

Já si ale dál myslím, že se opravdu špatně chápeme. Že napíšu nelegální program, není to nic špatného, jde o program, který je demo, nemá licenci, tedy kody a proto je omezen, osekán, že nemá všechno tak, jako plně licencovaný program. Ne že je ukradený třeba. A jinak myslím, že opravdu mě šlo o uplně něco jiného, kdyby tazatelka nenapsala, že je to word, tak mě to vůbec nezajímalo, protože by mě to nezaujalo, ale mě to zajímalo z jiného hlediska ale přikláním se k tomu, že to neumím dobře vysvětlit. Takže jakože jsem tu dnes vůbec nic nepsala, omlouvám se...Děkuji za odpověd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.16 13:10
avatar

Kontrola pravopisu v žádném programu nefunguje dokonale.

Chce-li mít člověk jistotu, musí se obrátit na korektora (míním na člověka).

V otázce, jak odstranit problém s opravou pravopisu mi nepřijde důležitý vznik ilustrujícího obrázku (tazatelka si jej ani nemusela zhotovit sama).

Jenom MsOffice existuje řada verzí (já třeba dodnes používám verzi 97), existují i různé slovníky pro kontrolu pravopisu a různé typy uživatelů. Někteří uživatelé si slovníky průběžně doplňují, jiní si s tím nevědí rady a další kontrolu pravopisu vůbec nepoužívají. Když ji pak jednou zapnou, nelze se divit, že ve slovnících řada slov chybí...

Podle mne to nesvědčí o nelegálním SW.


doplněno 16.06.16 00:02:

Dafino, máte pravdu, nerozumíme si.

"Nelegální program" je program, který někdo používá bez platné licence, tedy "ukradený" program.

DEMO verze (totéž platí pro jako freeware apod.) jsou legální SW. Ten, kdo si je nainstaluje, musí při instalaci potvrdit licenci a tou se řídit Některé DEMO verze mají omezenu funkčnost, ale často jde o plné verze ► např. Microsoft omezuje (pokud vím) jenom dobu použití.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bour
Datum: 10.06.16 00:11

Prostě protože nemůže znát všechny česká slova, vadí to snad něčemu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adela2
Datum: 12.06.16 22:27
Obrazek jsem fotila na mobilu . A je to psany ve wordu na tabletu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.