Přechod na jinou školu

Od: Datum: 09.06.16 11:20 odpovědí: 5 změna: 09.06.16 19:25
Dobrý den teď dodělávám druhý ročník strojírenské školy a chtěl bych přejít na filmovou školu. Má s tímto někdo zkušenosti? Vezmou mě alespoň do druhého ročníku? (Je mi jedno úroveň nebo lokace školy, ptám se obecně)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.16 11:52

Flipane,ze školy na školu se nepřechází.Musíte udělat přijímací a talentové zkoušky a,když jste přijat,nastoupíte studium.Rozhodně ale do 1.ročníku.Máte-li z Vaší strojírenské školy známky z předmětů,které se budou vyučovat na ,filmu, - můžete zkusit je uplatnit .Některá studia to umožňují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 12:28
V dnešní době nejsou přestupy neobvykle. Rozhodnuti, do kterého ročníku nastoupite, je na řediteli nové školy. 1. ročník se často uznává a dělají se rozdilove zkoušky. Nástup do druhaku je možný...ale záleží pouze na řediteli. Někdy vezmou i do vyššího ročníku (hlavně na soukromych školách)
doplněno 09.06.16 14:06: Někdy i u nepříbuzných oborů vezmou do druhého ročníku. Především soukromé školy a tam, kde mají málo studentů. Jediný člověk, který o tom rozhoduje je ředitel školy.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.16 13:23

Přestupy ano,ale jen z velmi ,příbuzných, oborů.Neumím si představit přejít ze strojírenské školy na film. A to ještě do 2.ročníku /o uznání známek ze všeobecných předmětů jsem psala výše/. Flipane,vše si ověřte a rychle,je červen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 19:25
avatar

Dnes lze přestoupit z kterékoliv SŠ na kteroukoliv jinou, nemusí jít o podobné obory.

Podmínkou je složení rozdílových zkoušek, jejichž počet závisí na tom, které předměty žák měl na předchozí škole.

Termín, do kdy je zkoušky nutné složit, stanoví ředitel "nové" školy.

——— Pro Garfielda: Přestup (i do 2. ročníku) je možný kdykoliv v průběhu roku. Vše záleží na domluvě s ředitelem nové školy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.16 14:49
avatar

Ahoj.
No, do druhého ročníku tě nejspíše nevezmou, ale pokud ti na tom záleží, tak ty roky navíc (strojírenská škola) zas tak nevadí. Hlavně abys dělal to, co tě naplňuje. Jenom bych chtěla dodat, že teď to budeš mít docela těžké, pokud vybranou školu nezkontaktuješ hned. Teď se totiž uzavírají přijímací kola a myslím si, že v průběhu roku lidi z jiných oborů nejspíše nevemou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.