Odborná škola vs gymnázium

Od: Datum: 02.06.16 23:29 odpovědí: 7 změna: 09.06.16 11:58
Čau. Chci znát váš názor na tyhle typy škol. Jestli byste např šli z gymplu na odbornou a naopak. Ja osobně jsem vystudoval střední odbornou obor mechatronik a neměnil bych. Všude hledají kvalitní strojaře. Většina takových chytráčků se naváží do odborných, slýchám od nich že tam chodí tupci, blbci atd... No já občas po chodbách potkal pár takových, žluté vlasy, růžové tričko :) Já tady nechci říkat co je lepší s gymnáziem zkušenost nemám. Nechám to na vás. A ještě jedno mi vrtá hlavou, nedávno jsem četl že státní maturita znevýhodňuje Sošky... Nechápu proč by měla, my jako maturitní třída jsme měli celkem dost hodin matiky, češtiny a angličtiny. Teď už to nechám na vás. Pokud mi tam nějaký gymplák najde chybu tak OK ja to po sobě nečtu :)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.16 07:36
avatar

Taky mam odbornou (elektronika) a neměnil bych, bavilo mi to od mala a baví stále. Gymnázia poskytují všeobecnou vzdělanost a připravují na další studium. Kdežto střední škola odborná připravuje na obor a ne primárně na další studium. Když si vzpomenu, kdo šel od nás na gympl, byli to ty s lepším prospěchem a ty, co ještě nevěděli co dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 16:50
avatar

Já mám výšku a průmku, moje žena má výšku a průmku a oba tak máme školy dvě. Kdybychom měli výšku a gympl, pak máme školu jen jednu, protože gympl sám o sobě je nanic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 17:14
avatar

Nemyslím si, že mít učňák nebo odbornou školu je nějaký cejch. Záleží na tom, jakou práci za sebou pak člověk nechá. Jestli kvalitní, či nekvalitní... Já sama mám přírodovědné gymnázium a k tomu VOŠ, protože ten gympl je takový všeobecný. Je fajn, když chcete jít studovat dál, jinak z něho nejste odborník na nic. No a vlastně celoživotně se stále vzdělávám, ale už sama. Co by mě třebas bavilo, tak naučit se konstrukci střihů nebo různé odbornější až odborné krejčovské vychytávky a fígle. Umím ledacos, ale zase to mám naučené jen z knih. Anebo cukrářství. To by mě taky bavilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 03.06.16 23:57

Jako člověk, který už má maturitou, si můžeš udělat v denním studiu učební obor za 8 měsíců. Čtyři dny jsou dílny, pátý odborné předměty.

cukrář

krejčí (nabízí jen jedná soukromá [placená] škola :()

Ohodnoceno: 0x
 
Od: denca*
Datum: 04.06.16 03:35
Nikdy jsem se jako gymplacka nenavazela do studentu strednich odbornych skol, nenazyvala je tupci, blbci... Tupec je ten, ktery se nechce ani vyucit. Nejde rict, ktera skola je lepsi, zalezi co chce clovek delat dal, s praxi a ukoncenou SS je jednodussi najit praci, nez s gymplem. Ale pokud chci byt doktorka, musim na gympl a pak na medicinu. Statni maturita muze byt pro stredni skoly tezsi, protoze se na ni vyucuje vice predmetu + praxe, proto se matiky,cestiny,cizich jazyku neoduci takovy pocet hodin jako na gymplu. Bohuzel se statni maturity hodnoti jednim metrem, at jsou z gymplu nebo ne.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.16 07:28
avatar

To jsou jen takové řeči děcek. Vzpomínám si, jak se na VŠB říkalo, po čem nic, to jde buď na huťařinu nabo na pajdák. Za několik let bylo naprosto lhostené, kdo co vyšel, vystudoval. Záleželo na tom, jak v životě uspěl. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 11:58

Máte štěstí,že studujete dobrou školu s-jak píšete-hodně hodinami češtiny,matiky a angličtiny.Bohužel,v některých školách s odb.předměty se např.cizímu jazyku nevěnuje tolik pozornosti a to je u maturity potom velký problém.Nevěřte všemu,co se říká - tupce můžete potkat na gymnáziu,kde ,prolézají, se 4, stejně tak jako jinde.Gymnázium je příprava na studium na vysoké škole.Nikde není psáno,že Vy dál nepůjdete.Spolužačky-moje-z gymnázia,které dál nešly,pracují v různých kancelářích a v podstatě bojují o místo,protože dnes je plno bakalářů a magistrů.Zaměřte se na své studium,případně další vzdělání,pokud jste úspěšný a užívejte studentský život.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.