Hrdinové 2. světové války

Od: Datum: 02.06.16 18:18 odpovědí: 8 změna: 02.06.16 21:48
Zdravím, dostal jsem přípravu na test a ten je o hrdinech 2.sv. války, ale moc si s tím nevím rady. Pomohli byste mi s tím?
Vím, že:
první je nicolas winton
druhý je Bernard Montgomery
pátý je winston churchill
osmý je franklin roosevelt
desátý je asi george patton
jedenáctý je palatucci
dvanáctý je fajtl
patnáctý je asi macarthur nebo nimitz
Děkuji, hauu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.16 18:35
avatar

No a co ti, co se účastnili akce Andropoid? To byli taky hrdinové... Já bych psala o nich. Co je na Rooseveltovi hrdinského? Seděl v USA, doma a v teple.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hauu®
Datum: 02.06.16 19:57
například to, že pomohl Velké Británii v krizi- posílal zásoby, zbraně a munici, bez něj by Británie pravděpodobně padla a možná, že by Němci pak rozšiřovali svoje impérium v Africe, blízkém východě a v SSSR
Od: ben®
Datum: 02.06.16 19:15
avatar

Dobrý den, myslím, že tazatel chce vyplnit test. No, trochu pomohu. Takže, za 3) to je Claus Schenk von Stauffenberg. Za 6) to je Oskar Schindler. Za 7) to je František Peřina. Za 9) to je Karel Klapálek. Za 13) to je Otakar Jaroš. Zdravím!

doplněno 02.06.16 20:16:

hauu - nemáte zač. A nemusel jste ten "like" odkládat na budoucnost. Možnost je hned .

Jabraka - toto není diskuze o hrdinech války, ale otázky z testu. Tedy, není podstatný Váš názor, ale můžete doplnit to, co ještě není určeno. Mimochodem, přehlédl jste Otakara Jaroše a ten Váš názor na Stalina nebudu raději komentovat.

doplněno 02.06.16 20:46:

jabraka - myslím, že člověk s určitou inteligencí pochopí systém této poradny. Tedy, že jsou otázky tématické, kde se má radit a odpovídat na otázku. Pro diskuze a povídání (názor nebo osvětu) je určena Volná diskuze. Můžete si založit ve Volné diskuzi otázku o válce, výchově či znalostech mládeže a popovídáme si tam. Zde to je mimo pravidla poradny (stejně jako různé přilepené reakce na předchozí příspěvky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hauu®
Datum: 02.06.16 19:59
Vám velmi děkuji, snad Vám to vrátím ,,likem" u odpovědi.
Datum: 02.06.16 20:08
avatar

Proč jsou v seznamu jen zápaďáci?Na východní frontě zahynulo celkem 12 milionů bojovníků.Dokonce i řada z nich byli ´ČEŠI.Osobně jsem Pracoval s ruským letcem,který byl sestřelen a upadl do zajetí.Jeho příběh by mohl být klidně předmětem románu.

Co se týče Roosewelta,Churchila,Mongomeryho,jsou to politikové a vojáci,jejich význam pro vývoj války je jednoznačný.Ale v tom případě tam chybí také Jozif Stalin.Z našich také Svoboda.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 20:13

Jabrako. Neblázni, to nevíš, že ve 2. světové válce bojovali pouze vojáci ze západu? Jojo, historie je velice pružná :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 20:39
avatar

Ben:

Je nutno dávat dětem informace,aby byli schopni použít svůj vlastní mozek,ne skreslené mediální kroucení.Nakonec je známý podíl Generála Pattona na tom,že navrhoval americkému kongresu,že pošle vyzbrojené německé zajatce na východní frontu proti oslabenému bolševikovi.Roosewelt ho za to poslal zpátky do států a tam zahynul při bláznivé projížďce autem.

Je solidní,žádat po žácích ne odpovědi na stupidní testy,ale studium historických materiálů.a z toho vyplyne vlastní názor.

JB

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.06.16 21:48

Trošku doplnění:

14 Irena Sendlerová

7 František Peřina

10 Dwight D. Eisenhower

15 Douglas MacArthur

Pro Jabraka. Ty informace dětem raději nedávej, co slovo, to perla. Třeba to Pattonovi a jeho smrti v Americe při bláznivé projížďce atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.