Zkoušky FCE

Od: Datum: 25.05.16 18:30 odpovědí: 3 změna: 31.05.16 17:51

Zdravím,

jsem momentálně ve druháku na gymplu, a protože už několik let mi angličtina dobře jde ( v 6 třídě jsem sice měl v pololetí 4, ale v prváku jsem měl 1 a v druháku 2-a to jsem měl skoro 1) a chtěl bych si buď letos od září do prosince dělat kurzy na FCE a pak i zkoušku. Bojím se ale, že to na mě bude moc brzo, a tak bych to maximálně o rok odložil. Jinak skoro denně se dívám na Youtube na zahraniční videa ( v EN ), dívám se i na filmy s EN dabingem ( s titulky i bez ), koupil jsem si Eragona v angličtině ( výzva ) a chystám se po uzavření známek se zajímat především o angličtinu.

Co byste mi ještě doporučili nebo poradili? A není to pro mě letos moc brzo? (Ano vím že mě neznáte, ale zajímá mě váš názor z toho co jsem vám zatím o své angličtině řekl ).

Díky a přeji vám všem hezký zbytek dne.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.05.16 18:50
avatar

Dobrý den, a co by se stalo, kdyby jste na tu zkoušku šel nyní a třeba ji neudělal?

Lze ji za rok opět (bez následků) opakovat? Zdravím!

doplněno 25.05.16 19:13:

Možná vyhodil, možná ne. Ovšem, budete zase vědět (za své peníze), co Vás čeká příště.

Kdo se bojí, nesmí do lesa (a na zkoušku) .

doplněno 26.05.16 17:51:

jakell - snad raději napište rovnou, jak máme odpovídat, resp. jestli chcete slyšet, že tam máte jít letos nebo rok počkat. Nebo si vložte anketu a budeme tipovat, protože zcela přesně Vám neodpoví nikdo (nezná Vaše znalosti a připravenost).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blackcz
Datum: 25.05.16 18:51

Myslím, že stojí okolo 4 000 Kč, takže se vyplatí pořádně se připravit. :)

Jinak jsem teď ve třeťáku a na naší škole je teda možnost chodit na seminář. Doporučuju koupit učebnici, co tě připraví v gramatice a ve slovní zásobě na B2 (Grammar and Vocabulary for First and First for Schools vypadá celkem solidně), potom teda hodně sledovat ty filmy a seriály v angličtině s anglickýma titulkama nebo bez, určitě četba v originále, doporučuje The Perks of Being a Wallflower, čte se krásně :) Jinak pokud máš peníze, tak vyjet v létě do zahraničí a pořádně s někým pokecat. Nebo sehnat rodilýho mluvčího.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.05.16 19:10

No to je pravda, ale kdybych tu zkoušku nezvládl, vyhodil bych peníze.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.