Ukončení studia na VŠ

Od: Datum: 25.05.16 13:12 odpovědí: 8 změna: 30.05.16 19:48

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda je možné ukončit studium na VŠ v průběhu zkoškového období? Již na té škole studovat nechci a od září nastupuju na jinou VŠ. Bohužel nemám dostatek kreditů, abych moh ukončit studium třeba až v srpnu, kdy budu mít zápis na jinou VŠ. Další otázka, pokud to jde ukončit, tak stačí si zajít jen na pracák a tam se nahlásit? A ještě poslední otázka, kdyby to ukončit v průběhu zkouškového období nešlo, tak jde to po něm, ještě dřív než by mi přišel dopis o tom, že mě vyhodili? (Pro ty co budou psát, že je lepší si počkat na dopis, tak prostě nechci, aby mi ten dopis přišel.) :D

Moc děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 25.05.16 15:17

Zdravím, ukončit by mělo jít kdykoliv, na rozdíl od přerušení, které nelze ve zkouškovém období provést. Vše je třeba provést oficiálně přes studijní oddělení a je třeba potvrdit, že nemáte vůči škole žádné jiné závazky. Poté by Vám měly vystavit doklad o délce studia + doklad o ukončení. Pozor, můžete ukončit ze den na den na žádost, nebo počkat na dopis, že jste nesplnil studiní požadavky s 30 denní lhůtou pro odvolání (po tu dobu jste pořád studentem). S dokladem o délce studia si, tuším do 3 pracovních dnů zajdete na ÚP a tam se nahlásíte. Na ÚP Vám vydají potvrzení, že jste registrován jako žadatel o zaměstnání a toto potvrzení opět do 3 dní musíte poslat na svou zdravotní pojišťovnu. Tož obecně.

Pokud aby již jste přijat na jinou VŠ, tak po registraci studenta jste opět studentem, takže možná se to obejde i bez návštěvy ÚP. Je třeba na studijním staré či nové školy říct, jak se věci mají a na nic si nehrát, pak Vám ochotně poradí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.05.16 17:03

Nepíšete,proč by Vás měli vyhodit...i když neuděláte zkoušky ve zk.období,můžete snad do dalšího semestru...netuším,na jaké škole jste,ale běžně se,nepostupuje ,do dalšího ročníku,.v tom případě normálně nastoupíte na jinou VŠ,předtím o prázdninách musíte na studijní a ukončit.Nač potom pracák...

Od: trtr
Datum: 25.05.16 21:53

Zdravím, většinou je zaveden kreditový systém, na zimní semestr min třeba 12 kreditů a na uzavření semestru letního a ročníku celkově v součtu třeba kreditů 40. Pokud nemáte, tak jste mimo hru, bez náhrady.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.05.16 18:00

Zdravím. V dokumentech školy ke stažení by měla být minimálně univerzální žádost, lépe žádost o ukončení studia. Tu stačí vyplnit a doporučeně poslat studijnímu oddělení Vaší fakulty.

A ano, ke dni rozhodnutí školy o ukončení studia (nikoli v den, kdy přijde potvrzující dopis), už nejste studentem a můžete se registrovat na UP.

Od: lim®
Datum: 25.05.16 22:49

Normálně jdete na studijní a řeknete ze koncite. když vám je jedno ze nebudete mít ukončeny ročník tak můžete odejít kdykoli.

Od: lubos122
Datum: 25.05.16 23:08

Díky moc všem za ujasnění, především trtr. Ještě dotaz, ukončím tedy studium sám, půjdu na ÚP a na prázdniny mám v plánu brigádu na DPP, bude se mi to nějak danit? (Podle mě na DPP se to do 10 000,- Kč za měsíc nedaní bez ohledu na to ať jsem veden jako student nebo na ÚP.) Zápis na jinou školu budu mít někdy v srpnu.

Datum: 26.05.16 07:21

Na UP si můžete vydělat max 4200 hrubého. Pokud přesáhnete, splňujete nad limit poloviční průměrné mzdy a pracák Vás vyřadí.

Datum: 30.05.16 19:48

Ukončíte-li studium v červnu, stačí Vám se na ÚP zaregistrovat do konce července.

Není nutné tam jít do tří pracovních dnů.

Zdravotní pojišťovně je nutné změny hlásit do 8 kalendářních dnů.

———

V době evidence na ÚP je možné si najít přivýdělek, ovšem musí jít o takový typ přivýdělku, který Vám nebude bránit poskytovat součinnost ÚP. Výše výdělku nesmí překročit polovinu minimální mzdy, tzn. 4.950 Kč měsíčně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.