Jak se rychle naučit?

Od: Datum: 22.05.16 17:48 odpovědí: 3 změna: 22.05.16 18:44

Zítra o půl osmé píšeme velký test z literatury na romantismus, realismus a meziválečnou prózu. Problém je, že jsem se neučila průběžně a nechce se mi používat tahák. Nemáte nějaký tip, jak se rychle naučit tolik autorů a jejich děl? :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.05.16 18:06

Dobrý den, pokud máte fotografickou paměť, tak si to učivo pročítejte a dělejte si poznámky. Ten vlastní text si většinou člověk pamatuje lépe. Zdravím!

doplněno 22.05.16 18:34:

pesk - to je OK. Nevíme, z čeho se tazatelka učí, tak v sešitě si může podtrhávat nebo nějak dělat poznámky. Jinak, třeba na list papíru, vypsat si přehledně autory a jejich díla.

A také si napsat "definici" každého toho období - základní rysy a charakteristiku, rozdíly, vývoj apod.

doplněno 22.05.16 18:57:

pesk - možná nejsem schopen napsat to tak, aby to bylo snadno pochopeno. No, já rozdíl v psaní taháku a poznámek na list papíru nevidím, resp. je to stále to vlastní zapisování, které zde propaguji. A tazatelka neuvádí, z čeho tu látku k "opáčku" čerpá. Takže, sešit, kniha, tablet či NTB a internet=? Myslím, že pokud bude tazatelku tento dotaz ještě zajímat, tak si už poradí.

Ohodnoceno: 0x

Od: pesk®
Datum: 22.05.16 18:44

...no, s těmi poznámkami moc nesouhlasím - aspoň já bych si to tehdá nedělal - už jsem si to jednou psal do sešitu - mně pomáhalo to rozlišení v sešitě- třeba tlustá tečka po straně u něčeho co jsem si nemohl zapamatovat. Ale žádné přehnaně barevné omalovánky; to je pak už horší než lepší ... hlavně nesmí být vše stejné ... To už jsem si udělal rovnou malý tahák - už tím se učíte. A třeba si zapamatuje zrovna ten tahák a nebude ho muset ani vytáhnout ...

...ale všechno tohle je silně indiviuální ...

Od: pesk®
Datum: 22.05.16 18:26

pokud máte tu fotogr. paměť, tak si spíš listujte v sešitě, nějak si to třeba podtrhejte ...já si po více než 20 letech jsem schopen si vybavit nějaká místa v sešitech - co bylo vlevo nahoře, kde co končilo a začínalo a že jsem si nadpis zarámečkoval modře apod. ... Ale to je můj případ, kde biflování absolutně neefektivní, a dost mam fotografickou paměť . Dnes, když vidím v telce reklamy na nějaké školy, kde se chlubí, že se učí jen z počítačů a zřejmě nepoužívají sešity ... potěš pánbůh - to by byl můj konec :)

doplněno 22.05.16 18:29:

doplńuji že jsem si nevšiml odpovědi přede mnou, která je v podstatě to samé - smazat to holt nejde

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.