Vysoká škola - fyzika

Od: Datum: 22.05.16 17:37 odpovědí: 10 změna: 23.05.16 16:20

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na to, zdali jsem schopen vystudovat vysokou školu v oboru fyziky. Myslím, že už to tu zaznělo mnohokrát, kdy někdo s tímto potřeboval pomoct. Moje IQ je 125 - není to málo, ale ani moc (udělano přes Mensu). Nevím, už jsem se pokoušel studovat, ale po velmi krátké chvilce jsem pochopil, že to nejspíš nezvládnu, ale jde spíše o to, že bych potřeboval speciální péči, tzn. každou látku důkladně, pomalu a zdlouhavě vysvětlit speciálně pro mě. Proto se snažím vydělat si peníze, abych si mohl platit doučování - třeba bych to pak aji zvládl. Stát se fyzikem je můj největším sen, ale moje inteligence je někdy překážkou... ale možná to chce jen cvičit a cvičit. Jak to vidíte Vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: strait
Datum: 22.05.16 17:58

Chytrej možná seš ale jestli potřebuješ aby ti někdo něco vysvětloval tak to bych do toho asi nešel, ztratíš spoustu času a podle toho co píšeš tak i peněz. Taky jsi nenapsal co je to za fyziku, je jich hodně třeba elektrikář to je taky fyzika

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 18:46

nejlépe bych chtěl asi tu nejtěžší - teoretickou fyziku...

Od: strait
Datum: 22.05.16 19:07

Tak tam není dobrý nápad aby tě někdo něco doučoval

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 22.05.16 19:13

už jste někdy nějakou fyziku zkoušel studovat? třeba i sám? jak vám šla fyzika na střední škole? Škoda, že na fyzikálním foru Aldebaran zrovna v současné době kvůli upgradu operačního systému není v provozu fórum, tam byste se mohl seznámit s těmi, kteří studují, nebo studovali fyziku a pobavit se o tom s nimi. Jinak je to vynikající zdroj poznatků

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolomaznik
Datum: 22.05.16 21:23

Mě se taky líbilo mít doktorát z astrofyziky a být doktor :D, ale dál bych se tím zabývat nechtěl :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 23.05.16 08:51
avatar

Pokud potrebujes doucovani, aby si pochopil jednotlivost z fyziky, pak se na to rovnou vyprdni. Obvzlaste teoreticka fyzika, kterou zminujes, je disciplina, ktera predurcuje k akademicke cinnosti, badani, vyzkumu... a tam je potreba vlastni invence, bystrost a samozrejme specificne IQ. Jinak zapadnes.

Jak chces napriklad uspesne badat na poli rekneme teorie strun, kdyz nebudes brylantne rozumet jak predmetu samotnemu, tak i souvislostem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 10:12
avatar

jj, znám. Co vaše středoškolská fyzika? Znáte ji skutečně dobře? Rozumíte jí stoprocentně? Proč se asi ptám. Ptám se proto, že co jste se na střední učili, je čajíček pro začátečníky. Kde jste na střední měli normální vzorečky, tam se na VŠ objeví derivace a integrály. Jak správně píšete, u VŠ fyziky budete muset sedět a sedět a sedět, dokud se vám v hlavě nerozsvítí. Ve fyzice III se podíváte do atomové fyziky. Tam teprve začne to pravé sado maso.

No a hlavně vám radím : Neutíkejte předem. To se nedělá, protože kdo uteče, ten prohraje.

Namiřte nos rovnou na problém a jděte přímo přes něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pisalka
Datum: 23.05.16 11:56

Když já byla na vysoké škole, tak mi šly veškeré předměty kromě matematiky, tak jsem chodila na doučování, a kdybych položila stejnou otázku jako Ty - jsem schopna vystudovat tu školu? Myslíš, že by mi někdo dokázal odpovědět? Nedokázal! Zda školu vystuduješ Ti nedokáže nikdo říci, i kdybys napsal, že tvé IQ dosahuje nejinteligentnějšího člověka na planetě. U mě mimochodem konečný verdikt byl takový, že jsem zkoušku z matematiky nedala a studium mi bylo ukončeno. Hlavně jak už tu bylo řečeno, pokud potřebuješ pomalý individuální a speciální přístup, tak s tím na vysoké škole neuspěješ, a tím, že si budeš platit drahé doučování se také nemusí nic vyřešit. Samozřejmě pokud to nezkusíš, tak nikdy nezjistíš, zda na to máš. Hlavně si věř a zapoj zdravý rozum, pokud fyziku i přesto nechápeš a musel by ses něco nazpamět učit, tak se na to rovnou vykašli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 16:09
avatar

Bohužel,ani IQ 160 nezakládá možnost výkonu jakéhokoliv povolání,studia,vědecké hodnosti.Splnění kriterií testu pro IQ je úplně něco jiného,než vniknutí do vědecké problematiky jakékoliv odbornosti.Spíše bych preferoval píli,umění koncentrace,soustředění na práci a vnímání souvislostí a logických poznatků.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 23.05.16 16:20

Víte, často zde radím v podobných dotazech, že člověk by měl studovat obor, který ho zejména uživí, ať je doba jakákoliv. Hloupý fyzik, co předem ví, že potřebuje doučování, a kterému to pomaleji myslí, to snad raději ne. Jako vystudovaný průměrný fyzik stejně nemáte moc šanci v životě něčeho dosáhnout. Vystudujte raději kteroukoliv lehkkou vysokou školu (nejlépe nějaký obor na ekonomce) a výsledek pro život (možnost uplatnění a vysokého výdělku) bude podstatně vyšší.

Pokud byste měl pamatováka, pak bych vám doporučil práva - třeba ty plzeňské (zřejmě jednodušší). Jako vystudovaný právník následně v životě můžete dělat pomalu cokoliv. Stanete se univerzálním všeználkem pro mnohé výborně placené posty. Nezahazujte svůj život utopením se ve fyzice.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.