Problemy se skolou

Od: Datum: 11.05.16 13:34 odpovědí: 7 změna: 11.05.16 18:28

ahoj, uz si opravdu nevim rady a doufam ze mi tu aspon nekdo rozumne poradi. Pred 3 lety jsem prerusila kvuli nemoci skolu, druhy rocnik ne moc dobre skoly. Ted uz jsem na tom zdravitne o mnohem lepe a mam chut zase studovat a nemit jen zakladku, ale nechce se mi v tolika letech byt dalsi 2 roky ve skole. Proto se tu chci zeptat, jestli nevite o jine moznosti? treba jestli jde stredni dalkove? nebo jakkoli, hlavne abych tam nemusela chodit. dekuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.16 13:52
Ano střední školu lze studovat dálkove/večeřne/distančne...nebo individuální plán (tento spíše v případe nemoci i když na soukromé škole lze téměř cokoli). Možnosti jsou bud vyučení nebo maturitní obor. Ten rok studia lze uznat (rozhoduje ředitel školy) a pokračovat v druhém ročníku. V případe jiného oboru budete dělat rozdilove zkoušky. Na školském úřade řeknou školy pro dalkare ve vašem okolí. Nebo na netu mrkněte
Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.05.16 13:56

ahoj, já být tebou bych chodila na normální denní studium, určitě ti není více než 26 let. Takže by jsi mohla mít status studenta a mohla by si mít výhody. Dám ti příklad z mé zkušenosti jak jsem nastoupila na střední tak mi bylo 15 let a s náma od znovu začala chodit holka, která školu přerušila a do maturty na předešlé škole jí moc nechybělo. A žádný větší problém v tom nebyl, nám bylo 15-16 a jí bylo 21 a vycházeli jsme s ní uplně v pohodě. Jinak na to dálkové studium existuje, Ale moc oborů to není. Nevím kde přesně bydlíš, ale zkus se podívat na střední školy v nejbližším městě. A podívej se na webovky, jeslti náhoodu nenabízejí dálkové. A nemusela chodit? To i kdyby si šla na dálkové, tak by si tam chodit musela, škola není holubník. Tam se nechodí kdy se ti zachce. Je tam určitý řád. Píšeš testy, připravuješ se, zkouší se. Normálně jak na denním studiu.

Datum: 11.05.16 14:03

"...hlavne abych tam nemusela chodit"

Na presenčním studiu Ti látku vě škole lejou do hlavy, navíc zdarma. Při troše štěstí a koncentraci na výklad a přirozené inteligenci tento výklad ve škole může stačit na projití k maturitě. Na dálkovce/večerce to vyžaduje obecně mnohem víc samostudia a disciplíny, pokud to není nějaká soukromá pseudoškola těsně před krachem, kde to dávají za účast a zaplacené školné.

Datum: 11.05.16 16:39

Tak si to počítám na prstech a vychází mi, že je ti nějak přes 19 let. Chceš být doma, nechodit do školy, nechodit vlastně vůbec nikam a být u rodičů nastálo, po celý svůj život? Ale když budeš mít ještě nějaké vysvědčení z jakékoliv školy, budeš spokojená? Myslím si to dobře? *sok*

doplněno 12.05.16 06:34:

qi, ahááá. To je dobře, že nesedíte v dětském pokojíčku u rodičů. Nebylo to ve vaší otátce patrné. I takoví tady byli. A taky je skvělé, že se snažíte získat vzdělání. Ale vybírejte to, co vás baví. Neztrácejte čas a námahu něčím, co vám přinese pouze a jen papír, ale radost ne. ;)

Od: qi
Datum: 11.05.16 17:06

je mi 20, u rodicu nebydlim, bydlim sama, mam praci ale chci mit nejaky vyucni list, ano, v tomhle pripade mi je uplne jedno na jakou skolu bych sla, hlavne abych nejakou mela.. pochopil?

Od: ctenar
Datum: 11.05.16 18:20

Když už bych měl do nějaké školy chodit, tak bych si vybral něco, co mě baví a přitom získal nějaké znalosti, na základě kterých bych mohl získat lepší práci (peníze, možnosti, lehčí, cestování, ... jakkoliv definuješ "lepší" práci) než být jen hadr na holi se základním vzděláním nebo vzděláním v nesouvisejícím oboru, se kterým každý mává tak, jak se mu zachce (čest výjimkám).

Přehled středních škol a oborů zde. Naklikej si vlevo typ studia (dálkové, večerní, ...).

Učňáků s jiným než denním studiem je minimum (kvůli nutnosti každotýdenní pracovní praxe pod dohledem učitelů odborného výcviku).

Ohodnoceno: 1x

Od: ctenar
Datum: 11.05.16 18:28

Zajímalo by mě, jak je reálně těžké najít si práci na odpoledne (např. zkrácený úvazek, 15:00-21:00), aby mohl člověk chodit normálně do školy.

Nemá někdo zkušenost? Znáte někoho takového?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.