Architektura a design - uplatním se někde?

Od: Datum: 11.05.16 12:19 odpovědí: 1 změna: 11.05.16 16:37

Dobrý den, uvažovala jsem nad studiem střední průmyslové školy stavební v Ostravě-Zábřehu. Prý je, ale hodně těžká a v životě se budu s tímto trápit. Je to pravda? ..

Chtěla bych v budoucnu dělat architektku neboli designérku interiéru, myslíte, že mám jít na stavebku nebo na nějakou uměleckou s designem? Uplatním se někde? Co za předměty musím umět?

Poté bych šla na VŠB-fakulta stavební se zaměřením na architekturu?.

Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.16 16:37
avatar

Ve stavařině skutečně existuje funkce designer. Je to na povrch zaměřený projektant, specialista. No ale nedělej si iluze. Dělat design není sedění a malování, ale nesnadná technická disciplína. Jestli se chceš stát stavebním designerem, pak musíš mít zvládnuté i všechno ostatní, co stavaři musí umět. Stavební mechaniku, základy statiky, pružnost a pevnost ocelových konstrukcí atd. Většina tvé práce bude normální stavební projektování, aspoň ze začátku, než získáš praxi.

O uplatnění nemusíš mít obavy. Znám jednu firmu, ta má dukáty a celé roky marně shání právě takovéhle lidi. Brala by i absolventy, jenže není kde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.