Triviální příklad, který nedokážu spočítat

Od: Datum: 09.05.16 15:16 odpovědí: 8 změna: 13.05.16 19:57

Dobrý den,

nedokážu spočítat jeden jednoduchý příklád a ani nevím, jaké látky se týká
(aritmetická posloupnoust, geometrická, trojčlenka), abych si "alespoň škrtl".
Když budete vědět jak na to, budu Vám moc vděčný!
Díky
PŘÍKLAD

Martina se na první test vůbec neučila a nakonec měla správně 9 % testu.
Na druhý "si projela" sešit 2x a nakonec měla správně 18 % testu.
Kolikrát si musí sešit projet, aby měla 100 % správně?
Díky moc za odpovědi a případný postup! :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.16 15:28

Mezi počtem "projetí" sešitu a zapamatováním a užitím vědomostí není žádná funkční závislost. Úloha nemá řešení.

Ohodnoceno: 3x

Od: asd1
Datum: 09.05.16 15:34

Ale jo. Počáteční znalost 9%

Jedno projetí sešitu + 4,5% znalostí

100-9 = 91 :4,5 = 20,22 z toho vyplývá 21x projet sešit.

Datum: 09.05.16 17:32

Nebo taky první projetí +6%
2. projetí +3%
3. projetí +1.5%
4. projetí +0.75%

atd., geometrická řada konverguje k 12% při nekonečném počtu projetí. Martina se to prostě nenaučí nikdy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.05.16 17:15

No, ona by nějaká funkční závislost teoreticky být mohla, ale rozhodně není obsažena v zadání. Řešení, které uvádí asd1, možná je "správné" ve smyslu "učitelem očekávané", ale možná taky ne; v každém případé je to blábol. Abych mohl nějaké výpočty tohoto druhu dělat, musel bych provést seriozní výzkum a ten neznám (i když se možná konal), silně ale pochybuji, že by odhalil lineární závoislost. Čistě logicky: při prvních projetích mi utkví nějaká fakta. Při dalších projetích ale budu číst i ta již osvojená fakta, což je "zbytečné zdržování", naproti tomu ta dosud mi skrytá fakta jsoi mi patrně skryta, protože jsou obtížnější a tak možná budou chtít víc času na stejný objem. To není žádný seriozní rozbor, ale při nejmenším to naznačuje, že věci nebudou tak zcela jednoduché. A taky: jak měřím procento vlátnutí? Zde se jedná o test, tedy mohl by to být například počet správných odpovědí. Ale je každá správná odpověď stejně obtížná?

No a taky, jak říkám, neznám didaktické studie, ale například jsem zaslechl něco o plató efektu, což je (prýú

- FÁZE UČENÍ, KDY DOCHÁZÍ KE STAGNACI UČENÍ (=UVÁZNUTÍ)

jinými slovy- Když se učíme, přichází i tato fáze, kdy nejsme schopni udržet pozornost a nejsme schopni se v tuto chvíli nic naučit.

(--> měli bychom si učení naplánovat s krátkými přestávkami, takto můžeme být výkonní déle, lépe)

nehodnotím, nejsa znalec, ale minimálně je to další zdvižený prst. A mohl bych pokračovat, například, jak si mohu být jist, že Martina je vůbec schopna zvládnout test stoprocentně? Et cetera et cetera

Schrnuto a podtrženo: úloha, tak jak je zadána, je pitomost a souhlasím s @jethro. A řešení uvedené níže je úplný blábol a nechápu, kdo mu mohl dát dva body.

Od: misa1
Datum: 10.05.16 17:11

Mně vychází 12krát.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.05.16 17:37

To mi připomíná nesmyslný příklad ze 3. třídy: Janě trvá cesta do školy 10 minut, Martině také 10 minut. Jak dlouho jim cesta do školy trvá, když jdou spolu?

.

.

. Správná odpověď (ve smyslu "učitelem očekávaná") byla 100 minut - a včil mudruj... dnes si z toho dělám srandu, že 100 minut proto, že to byly holky, takže než spolu všechno cestou probraly + koukání do vejloh a tak... *smich*

Ohodnoceno: 1x

Od: ctenar
Datum: 10.05.16 20:23

Jak se podle učitele přijde na těch 100 minut? *nevi*

Datum: 13.05.16 19:57

no to bych právě taky rád věděl... že jsem se tenkrát nezeptal...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.