Sjednocení množin

Od: Datum: 06.05.16 14:24 odpovědí: 13 změna: 09.05.16 23:03

Chtěla bych se zeptat když mám množinu A (-7,6) a množinu B (-nekonečko, 5>, a chci zjistit jejich sjednocení zda může být řešení (-nekonečno,5> nebo je jen varianta (-nekonečno, 6)?
Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 06.05.16 14:35
Jestli 5> znamená větší než 5, platí první varianta.
doplněno 06.05.16 14:58: Promiňte, to za pětkou měla být ostrá závorka. To je znak pro určení toho, jestli tam číslo patří nebo ne. Tedy do sjednocené množiny bude vše. Správně bude druhá varianta.
Ohodnoceno: 0x

Od: ctenar
Datum: 06.05.16 16:10

(-nekonečno,5> není správně, protože tam chybí ta část (5,6) z množiny A.

Správně je (-nekonečno,6).

Ohodnoceno: 1x

Od: ter
Datum: 09.05.16 22:28

A když mám interval (-nekonečno,5> u <5,6) ...lze to brát za správný výsledek jen jinak zapsaný?

Datum: 09.05.16 22:36

Jsi nahradil(a) jedno sjednocení (to ze zadání) jiným sjednocením (svým řešením).

To asi nikoho neuspokojí.

Datum: 07.05.16 13:18

Sjednocení je definováno zcela jednoznačně (jako množina všech prvků, které leží alespoň v jedné ze sjednocovaných množin). Čili žándé varianty, řešení je jen a jen jedno.

Datum: 07.05.16 20:11

Omlouvám se, že neodpovídám na Tvoji otázku. dodnes jsem nepochopila, k čemu množiny jsou. Za mne nebyly a obě mé děti je měly, vystudovaly vysokou a nikdy je nepotřebovaly.

Od: vilik
Datum: 07.05.16 21:11
Asi je využíváte, jen o tom nevíte.
Taky je můžete brát jako pomůcku pro pochopení dalších matematických operací. Nebo pro rozvoj logického myšlení.
To je stejné jako zlomky. Lidi vědí, že výraz větší polovina je nesmysl, umí si představit o třetinu levnější elektřinu, o desetinu vyšší nájem, ale že základy pro tohle zjištění jim dala ta údajná dávná buzerace paňučitelky, už nevidí.

Datum: 07.05.16 21:14

Množiny byly odjakživa. Možná se jim jen neříkalo množiny. Množiny není něco, co si někdo vymyslel. Vyskytují se kolem nás, jen jim říkáme jinak - třeba skupiny, oblasti, území, sady, charakteristiky, sestavy, ...

Dost dobře si neumím představit obor, kde se neobjevuje alespoň sjednocení a průnik množin.

doplněno 07.05.16 22:27:

Další názvy pro množinu, které mě napadly: seznam, výčet, list (nákupní, požadavků, ...), ...

"Množina" je obecné slovo používané v matematice pro tato naše každodenní pojmenování věcí kolem nás.

Datum: 07.05.16 23:37

Dříve se pro množiny zkoušelo slovo "Množství", které je možná česky přirozenější, ale trochu vadio to, že příliš mnoho pádů mělo stejný tvar.

Datum: 08.05.16 00:46

Němci říkají množinám Menge (množství), Angličani set (sada, sestava) a Francouci ensemble (skupina, sestava).

Množina zní česky, ale já v tom až donedávna neslyšel "množství" (tedy že je to odvozeno od "počtu" prvků uvnitř). :(

Od: radarbrdy
Datum: 07.05.16 22:50

Při řešení je třeba si uvědomit, že jste v matematické oblasti a dát si pozor na to, co znamená kulatá a špičatá závorka. Dále se hraje na takové slovíčka jako "sjednocení" a "průnik".

Já to chápu tak, že správná odpověď je (-nekonečno, 6)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sjednocen%C3%AD

Datum: 08.05.16 00:21
Pokud mate interval (nekonecno, 5> je poslednim cislem opravdu ta 5.
Zatimco (nakonecno,6) muze byt nekonecne mnoho cisel (5,1 5,9 ale i 5,00000001 nebo naopak 5,87583637). Tenhle priklad byl u maturit, nemylim-li se :)
Ohodnoceno: 2x

Od: soday
Datum: 09.05.16 23:03

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.