Nesnesitelná nervozita

Od: Datum: 03.05.16 19:05 odpovědí: 6 změna: 16.05.16 16:26

Ahoj mám velký problém, dnes jsem konal maturitní zkoušku, didaktický test z češtiny, a stalo se to, že nám paní učitelka rozdala papíry se zadáním, zbývalo 5 minut do začátku a pak jsem otevřel sešit a začal řešit úlohy, jenže do minuty mi nastala nesnesitelná nervozita, začalo to tím, že mi začaly křeče v holení kosti v obou nohách, a ruce se mi třásly, a k tomu ještě nesnesitelný pocit dojít si na záchod, přitom jsem byl před zkouškou asi 3x, takže prvních 10 minut testu bylo takových, že jsem dýchal jako sentinel a přícházel k sobě, všichni mi říkaly před zkouškami, říkej si, že o nic nejde, a abych nebyl nervózní, při tomto stavu jsem si to říkal, ale tělo si dělalo co chtělo, takže jsem byl absolutně nesoustředěný, a od toho se určitě bude odvíjet výsledek testu, Přemýšlel jsem i o nějakém psychiatrovi, nebo si vzít nějaký antidepresivum, ale opravdu nevím co s tím. Ti co mi nevěří, nijak nepřesvědčím, popisuji jen co se dělo, a jestli někdo z vás nemá návod co s tím.

Předem všem děkuji

Václav

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.16 21:08

Dobrý den,je to zřejmé, že je při maturitních testech jistá dávka nervozity. U nás dnes jedna kolegyně zkolabovala a musela ji odvézt rychlá...

Je to reakce těla... To nechce psychiatra,ale více si věřit.

Hodně štěstí do dalších testů.

HM

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.05.16 21:31

Já si věřím, jenže si můžu stomilionkrát říkat, že ,, to dám, to dám, vše je v pohodě´´ ale tělo si dělá co chce a nedokážu ho ovládnout, mamka mi říkala, že o nic nejde, když to nedám teď, tak to dám v září, jenže kvůli blbé nervozitě která mě dnes ovládla, je na 99% jisté, že budu muset didaktický test opakovat v září, je mi do breku, absolutní nesoustředěnost, dýchací problémy, které neumím potlačit, je dnešní den pro mě zklamáním.

Datum: 03.05.16 21:10

Možná jste měl záchvat paniky. Zkuste si něco o tom přečíst třeba zde

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.05.16 21:13

Ve stresu vylučujeme hořčík, proto ty křeče.

Žádné antidepresiva, kup si v lékarně hořčík a užívej podle návodu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.05.16 14:35

Naprosto vám rozumím,stejné pocity mám,když mám podstoupit vyšetření na magnet.rezonanci - mám klaustrofobii a kdo to nezažil,netuší,co je to za hrůzu...máte normální fobii ze situací,které na vás kladou zvýšené nároky.../.tohle se vám může stávat i dál v životě,nejde jen o negativní situace,ale např. i o svatbu./Hlavne to neřešte tak,že si od kámoše vezmete tabletky,po kterých vám má být , dobře,...může se stát,že prospíte zkoušku,nebo prozvracíte na wc/.Já dělám to,že na svoje potíže upozorním personál a domluvíme se jak na to.Nejlepší bude,když zajdete za třídní a domluvíte se s ní.Nebojte se,pomůže!Ví jak na to,nejste jediný,co tyhle potíže má...

Ohodnoceno: 0x

Od: asd1
Datum: 16.05.16 16:26

Normální reakce na stres. Dá se na to zvyknout, až budeš na VŠ u patnácté zkoušky tak se tolik třepat nebudeš...

Když o nic nejde tak je tělo v pohodě, jak je to důležité tak je člověk nervózní tak že se klidně i zablokuje.. Dá se to trénovat - úmyslně se vytváří situace kdy o něco jde.

Často i ve sportu - v tréninku super při okresním závodu ujde a ve finále MS naseká chyby... Nebo bojové sporty - v tělocvičně bojovník, na ulici když to je naostro tak zamrzne a dostane přes hubu od člověka kterého by v tělocvičně rozkopal běkem dvou vteřin...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.