Jak začít slohovou práci při popisu obrázku

Od: Datum: 03.05.16 17:42 odpovědí: 5 změna: 03.05.16 20:50

Dobrý den, kouka jsem na internetu na dnešní slohové práce. http://www.statnimaturita-ces…emna-prace/pisemna-prace-2016

Chtěl jsem se zeptat, kdyby jste si vybrali popis, jaký by jste zvolili úvod? Když jsme to cvičili ve škole, vždycky bylo zadané, že je to například pro časopis, kdežto tady nic není...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.16 18:29

Jen pro začátek: kdyby jste si vybrali popis, jaký by jste zvolili...je špatně; správný tvar je kdybyste, byste. Vzpomeňte si: bych, bys, by, bychom, byste, by.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.05.16 20:06

Omlouvám se. Příště se polepším...

Datum: 03.05.16 20:35

Nemyslela jsem to zle. Když se zajímáte o to, jak začít slohovou práci, zřejmě budete něco takového psát. Mým úmyslem bylo upozornit Vás na (velmi častou) chybu, kterou si můžete práci pokazit.

Ohodnoceno: 3x

Od: jmlc®
Datum: 03.05.16 20:28

To vám tak jednou v sobotu odpoledne procházím zamračenou Prahou. Vypadá to na brzký déšť. Mé plány o příjemném odpoledni, či dokonce večeru, mi zhatila dívka, která mou nabídku k návštěvě kina či kavárny odmítla. Když půjdu sám, ať tam či tam, budu mít před očima jen ji a budu smutný... No vida, je tu otevřena galerie. To je úplně jiný druh zábavy, třeba mne napadnou jiné myšlenky.

Vstupné dobrovolné - to je dobře :). A mají tu teplo. Jen ty obrazy teda nestojí za pochvalu. Hmm, tam se nějak dlouho dívá celkem šikovné děvče. Pěkná, ale co tak dlouho studuje? Obrázek je to "KRÁTKÝ POPIS OBRÁZKU".

"Slečno – zajímáte se o obrazy tohoto umělce? Vidím, že vás zaujalo " .... DALŠÍ POPIS". Ona se usměje – "máte pravdu, ale ještě více je zajímavá ta část DALŠÍ POPIS OBRAZU"......

No a tak nějak to celé popíšete ve dvojici a skončíte v restauraci nebo v posteli....

doplněno 03.05.16 20:54:

Děkuji za body :) - ono dlouhé to je podle zadání - někde není potíž požadovat 3 strany A4 popisu na podobné obrazy jako http://www.somogyiova.cz/galerie/zatisi/ipage00010.htm - a co tam napsat - že? "Hrozny"

Ohodnoceno: 5x

Datum: 03.05.16 20:50

Bravo*palec*, akorát ten úvod byl zbytečně dlouhý, když se jedná o popis obrázku, popis musí být přece dominantní.

jmlc,poslední věta mě pobavila*smich*.Za to dík

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.