Státnice do tří týdnů

Od: Datum: 30.04.16 16:31 odpovědí: 8 změna: 30.04.16 20:54

Dobrý den/Ahoj

Jak dlouho jste se učili na státnice? Já začínám panikařit, protože jsem TABULA RASA a jediné co vím je, že nic nevím. Ne...vážně. Je to moje chyba, ale nemám čas se zaobírat tím co by bývalo bylo kdybych...má tu někdo zkušenost s tím, že se naučil na státnice za 3 týdny i když prakticky nic moc v hlavě usazeného neměl? Jdu ve středu 18. a k naučení mám 50 okuhů. Jde to? Hned zítra ráno začínám :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xy
Datum: 30.04.16 16:52

Asi záleží, na jaké škole a z čeho je zkouška. Taky třeba na bakalářské zkoušky ( kterým se dnes taky říká státnice ) jsem se naučila rychleji než na státnice.

Ohodnoceno: 0x

Od: tomasek456
Datum: 30.04.16 17:09

Jj, bakalářské.

Od: xy
Datum: 30.04.16 20:54

Rozděl si okruhy, na každý den nějaký počet, a pokud možno si naplánuj i čas na opakování. Říkávali jsme kdysi - co jsem neopakoval, jako bych neviděl. Zpočátku mi to šlo vždycky pomalu, ztěžka, ale pak se tempo zrychlovalo.

Datum: 30.04.16 16:56
Proč budeš začínat až zítra ráno?
Začni teď hned.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.04.16 17:06

Nauč se co stihneš a doufej, že Ti pomůžou Štěstí a náhoda. Mohlo by se taky stát, že si budeš říkat kdybych se ty tři týdny alespoň něco učil... Jiná otázka je jestli se efektivně učit umíš, jsou na to různé taktiky a s trénováním se to zlepšuje. To ale asi víš.

Od: tomasek456
Datum: 30.04.16 17:09

Jaká je tak "normální" doba na naučení se na státnice?

Datum: 30.04.16 20:49

Naučila jsem se za týden. Nekecám. Ale jinak to nešlo, už jsem chodila do práce, takže jsem si vzala týden dovolené. Měla jsem tříleté dítě, které mi vždycky kolem 15:00 hod vydali ze školky, takže bylo po učení. No, jednoduché to nebylo, popravdě - bylo to příšerné. Nebyla jiná možnost a státnice jsem udělala.

Datum: 30.04.16 17:25

Jak co. Na matiku jsem se učila hodně dlouho, ale státnice z pedagogiky, psychologie a didaktiky mám za necelé 3 týdny a ačkoliv taky ještě nic neumím, nepanikařím, jen si dva týdny předtím dám trochu oddych v práci. Je to látka, kterou si "přečtu a vím" - celý svůj profesní život to používám... To ale asi nebude Váš případ, že?

doplněno 30.04.16 17:29:

Ptáte se, jaká je "normální" doba na naučení se na státnice. Normální je dělat studium s co nejvyšším úsilím a před státnicemi jen projít pár knížek a poznámky. Učila jsem se takhle na češtinu i angličtinu, max jsem dodělala pár témat, která jsem v předmětech měli okrajově nebo měli blbého vyučujícího, nebo to bylo ze začátku studia (před 5 lety, měla jsem magisterské čtyřleté) a už to vyklouzlo z paměti. Když člověk učivo fláká, tak se to nedá moc změřit, jak dlouho se bude učit. Dost záleží na člověku a z čeho jsou státnice. Tři týdny jsou v tom případě málo. Asi bych přestala řešit, jak dlouho je normální, a šla se učit ;)

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.