Obchodní akademie/těžká?

Od: Datum: 30.04.16 11:10 odpovědí: 27 změna: 03.05.16 18:02

Dobrý den, rozhoduji se, že bych šla na obchodku. Myslíte, že je těžká? Ohledně matematiky a početních předmětů jsem úplně vedle, vůbec mi nejdou..Tak se pak nechci trápit s nějakými velkými počty. Popřípadě nevím, která škola by byla pro mě dobrá, když nemám vztah k matematice. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 30.04.16 11:13

Na obchodce i pak po uplatnění v praxi se budeš celý život čísly. Pokud ti práce s matikou není sympatická, tak si vyber jinou školu. Nikdo zde neví co tě baví, k čemu máš vztah, tak těžko radit na jakou školu máš jít.


doplněno 30.04.16 11:27:

Jak si představuješ recepční nebo práci v kanceláži bez matiky? Baví tě sport, kreslení a hudba - s těmito zájmy se moc jinde neplatníš. Zvládáš perfektně alespoň dva cizí jazyky pro práci na recepci . Velkou šanci máš jako učitelka v mateřské školce, pokud máš vztah k dětem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pes1
Datum: 30.04.16 11:18

Baví mě sport, kreslení, hudba,..Ve škole mi docela jde čeština,zeměpis,přírodopis,výtvarka..V budocnu bych chtěla buď být někde jako recepční a nebo někde v kanceláři..


doplněno 30.04.16 11:48:

Mám docela talent na jazyky, rychle se nějaký naučím. Jsem pečlivá a empatická, avšak moc se neumím soustředit. Mé zájmy jsou: zvířata,sport,pomáhat lidem, ráda se starám o malé děti..:) Chtěla bych SŠ s maturitou a potom popřípadě VŠ. Chtěla bych prostě nějakou práci u které se nezblázním a budu do ní ráda chodit. Děkuji za případné rady

Od: xy
Datum: 30.04.16 11:55

jestli máš špatný vztah k exaktnějším předmětům, a máš problémy se soustředěním, tak si nedovedu představit , jak budeš studovat na VŠ. To není jako základka , pro každého, i když se k tomu tak v posledních letech přistupuje. Hudba, sport, to baví kdekoho, ale jako základ pracovní kvalifikace? Nic moc. Raději bych tedy vsadila na školu,kde už po maturitě budeš kvalifikovaná , např. učitelka v MŠ? I v tom kanclu , s obchodní školou, se dá přežít jen s menšími znalostmi matiky, vidím to na kolegyních, pro které procenta jsou vrcholem matiky. Záleží na pracovním místě, které jednou získáš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pes1
Datum: 30.04.16 11:59

Když je klid, soustředit se umím, ale když mi do toho několik lidí mluví, to se nedá a myslím, že nejsem sama. Jinak děkuji za rady

Od: xy
Datum: 30.04.16 12:03

Tak to už musíš posoudit sama, jaké objemy zvládneš nadrtit, nastudovat, např. i na koleji, nebo v podnájmu na VŠ. Pokud budeš mít možnost bydlet doma u rodičů i při studium VŠ, tak možná. Jsou to výrazně jiné objemy učiva než na základní škole, vlastně se to nedá porovnat, možná před maturitou si to budeš umět představit, co je třeba nastudovat na nějakou zkoušku. Ze svých studií si pamatuju, že jen zlomek se " probral " na přednáškách , zbytek bylo samostudium.

Několik lidí ti do toho mluví, když se učíš?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pes1
Datum: 30.04.16 12:21

Spíš to myslím tak, že když jsem ve škole a musím se na něco soustředit, tak mi do toho mluví spolužáci. Doma mám klid, když se učím, takže mi to jde pak do hlavy v pohodě.

Od: xy
Datum: 30.04.16 12:49

Potom je to dobré. Soustředila bych se hodně na ty jazky, třeba na obchodní škole. S matikou se člověk nějak popere, však tam nejsou požadavky jako na gymplu. Jaké jazyky děláš? ono teda často na základní škole se to taky těžko pozná, vidím na doučování žáky, co mají jazyky na ZŠ sice od mnohem nižších stupńů, než my kdysi , ale ani po letech neumí ani zlomek toho co my, těžko dávají dohromady věty, jsou zvyklí na učebnice, i testy, kde se jen doplňuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pes1
Datum: 03.05.16 16:22

Učím se angličtinu už 10 let, němčinu druhým rokem, doma se učím samovolně španělštinu.

Od: xy
Datum: 30.04.16 11:58

Vidím kolem sebe, že i bez větších znalostí matematiky lze být v kanceláři, nebo na recepci. Kolegové ( i kolegyně ) často mají problémy spočítat něco , co souvisí s procenty nebo s objemy atd, přijdou se poradit Takže, ano, dá se to, jako kancelářská myš přežít i bez větší matiky ,než nabízí základní škola ( ano, počítám procenta jako učivo ZŠ, jakkoli se každý rok objevují v maturitních písemkách

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pes1
Datum: 30.04.16 12:28

Uvažovala jsem i nad studiem zdravotní asistentky, že bych pak šla na VŠ a dodělala si titul, abych pak mohla být třeba dětská lékařka?

Od: xy
Datum: 30.04.16 12:52

maluješ si to zatím dost snadno, ono studium medicíny není " dodělat si titul ", jak je teď v módě ( a hodně různých " okecávacích " škol to i umožňuje ) Medicína ale mezi ně patřit nebude. Je to velmi náročné studium " plná palba" a pokud chceš někdy v budoucnu se dostat na medicínu, tak na fyziku,matiku, biologii, chemii tě připraví nejlépe gymnázium.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fex
Datum: 03.05.16 14:59

Lékařství je podle mě jedno z nejnáročnějších odvětví pro studium. Rozhodně bych své dítě nesvěřil někomu, komu nejde matika, fyzika, chemie, biologie- Podle mě nemáš ani šanci na vystuování takovéhoto oboru.

Problémem dneska je, že každý studuje VŠ. Pak to tak vypadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pes1
Datum: 03.05.16 16:13

Tak to promiňte? Biologie i chemie mi jde. Jediné, co mi moc nejde ta matematika a fyzika, ale jak jsem psala..Když se naučím, vše zvládnu. Ono je spíše problém, že na tu matematiku kašlu, podle zkušenotí kamarádů, co to studují, tak na zdravce se moc neklade důraz na matematiku a je i možné, že mi půjde lépe na SŠ než na ZŠ. Od toho je ta škola..abych se naučila.

Od: xy
Datum: 03.05.16 17:01

no, na základní škole člověk ještě k pořádné chemii ani matice nepřičuchnul, takže je to těžko soudit. Určitě na zdravotní škole nebude tolik matiky nebo fyziky jako na gymplu, spíš jen trocha. Zase ale pak ze zdravky už asi nepovede cesta na VŠ medicínu, právě proto, že se tam člověk nepřipraví na tyto předměty. Zdravka, určitě matiky málo, ale z hlediska dalšího studia různých oborů asi konečná.

určitě škola je od toho ,aby se člověk naučil, přesto se často setkáváme s lidmi, co se i tak nenaučili, těžko prolízají, maturitu pak chudáci napotřetí nedávají, stačí se i tady do historie podívat. Hodně bude záležet na úsilí. Trojka z matiky na základce, no...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pes1
Datum: 03.05.16 17:58

Myslíte, že bych mohla ze zdravotní asistentky vyjít jako lékařka pro děti? Popřípadě ně jakou školu byt s takovým průměrem měla jít?.

Od: xy
Datum: 03.05.16 18:02

lékařka pro děti budeš po studiu VŠ medicíny. Na to nejlépe připraví ze středních škol gympl. Na zdravotní škole nebude k přijímačkám na medicínu potřebná fyzika, chemie, biologie asi taky ne. Takže je to těžká cesta, vedoucí přes gymnázium.

Na jakou školu jít s takovým průměrem, o tom nemám přehled. Záleží na přijímacích zkouškách a dalším úsilí při studiu, jak jinak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pt®
Datum: 30.04.16 12:34
avatar

Když ti nejde matematika, tak ani do zdravotnictví, tam dáš jinou dávku léku a neštěstí je na světě. Prostě nikam, kde je zodpovědnost za životy. Na každé střední škole je matematika, nyní se chystá asi novela, povinná maturita z matematiky, já to jen schvaluju. Logické myšlení je třeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pes1
Datum: 30.04.16 12:41

Jenže mám kamaráda na té škole a říká, že tam se na to tak velký důraz neklade. Mým snem je od mala být lékařkou, když se chce a když se naučím, tak matematiku zvládnu. Doteď byl problém, že jsem se na tu matematiku moc neučila.

Od: fex
Datum: 03.05.16 15:00

můžu se zeptat jaké máte známky na ZŠ?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pes1
Datum: 03.05.16 16:18

Z přírodopisu jsem měla až do 7. třídy samé 1, teď v 8. mám na vysvědčení 2.

Z chemie mi vychází 1-2, z fyziky 1-2..Na to, že jsem měla na první pololetí z těchto dvou předmětů za 3 si myslím, že jsem se dost zlepšila. A matematika..Vychází mi za 3, zkusím zamakat,ať mám 2 na vysvědčení..

Ostatní předměty dvojky a jedničky..4 ani 5 jsem nikdy neměla.

Od: jajak
Datum: 30.04.16 12:50
Obchodka -ucetnictvi jdou samy cisla a celkove nezazivne.tezke tak akorat:) Delam v kanclu- uctuji a platim velke sumy penez nesnasim uz cisla, vse po sobe dvakrat kontroluju a jsem z toho na prasky . moc lituji ze jsem nesla na ucitelku ms. Ale to jsem nemela deti a neobjevila v sobe v dobe rozhodovani to, ze by me to s nimi bavilo. Z kanclu mam znicena zada a oci plus ta zodpovednost ale uz je pozde a penize mam celkem dobry. Ale volba to pro me byla spatna i kdyz nejake problemy s matematikou nemam jen me strasne nebavi a obcas z toho mnozstvi a neustaleho cumemi na cisla- var.symboly a cisla uctu cisla faktur iča celej den se mi prehodi treba 2 cisla...nehlede na pocet kusu a druhy a rozmery stav. materialu opet v cislech...uuuf
Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 30.04.16 12:57

jo, taky dělám v kanclu. Ale co z matiky tam člověk použije? Ano, odpovědnost, složitý daňový systém, stálé změny, milion hlášení a možných hrozících sankcí , to je zátěž. Psychická. Pečlivost, přesnost, studium zákonů pokud možno stálé. Ale jako co z matiky se tam použije? Sčítání, odčítání, násobení , procenta?

Za x let v kanclu ( účetnictví, daně, bezpečnost, mzdy, atd. atd. ) jsem se teda nesetkala s žádnými rovnicemi, analytickou geometrií, pravděpodobnostmi, maticemi, integrály, derivacemi, komplexními čísly

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 30.04.16 19:33
avatar

Ale kdo se ve škole neučil "rovnice, analytickou geometri, pravděpodobnost, matice, integrály, derivace, komplexní čísla", tak třeba vyšel z pomocné školy a takový nemůže pracovat, jako lékař. Prostě si tím studiem musí projít, i když to v praxi lékaře nepoužije.


doplněno 30.04.16 21:24:

"xy",...*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 30.04.16 20:47

S tím souhlasím, jen jsem chtěla říci, že i když třeba tazatelka může na střední obchodní škole s matikou trochu bojovat, tak nakonec v praxi moc abstraktnější matematiky pravděpodobně nepoužije. Proti studiu matematiky nemám vůbec nic, mě vždy bavila, ve své praxi v malé firmě ji ale moc neuplatním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pes1
Datum: 01.05.16 20:59

Dobře, ale myslela jsem, že mi aspoň poradíte podle mých zájmu, kam bych mohla jít.

Od: pt®
Datum: 03.05.16 13:49
avatar

možná, ta zdravotní sestra, ale poraďte se doma s rodiči, znají Vás, tak poradí lépe...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 12:58
Na medicinu je nejlepší škola gymnázium, ve vyšších třídách pak prirodovedna větev/semináře. Přijímačky na medicinu jsou z chemie, biologie a fyziky. Nadstandardní znalosti i pro gymnazisty. Plus kroužek latiny. Latina je velmi potřebna ke studiu medicíny.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.