Umístění řezu na výkresu

Od: Datum: 29.04.16 16:44 odpovědí: 5 změna: 30.04.16 03:05

Dobrý den,

mám dotaz ohledně umísťování řezů na výkresech. Je možné na jednom listu výkresu naznačit, že tudy povede řez (např A-A) a ten umístit na jiný list výkresu. Výkresy bych očisloval stylem list 1 ze 2 a list 2 ze 2.

Mám úlohu do školy a zatím se mi vždy vše vlezlo na jeden list, takže jsem se s tím ještě nesetkal, ale teď je plocha výkresu malá a já si nejsem jistý, zda to není v rozporu s pravidly.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 29.04.16 17:30

Ano, je to tak možné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.04.16 17:45
avatar

...nevím jestli jde o strojařský nebao stavařský výkres,ale proč né,jak bude vše zřetelně označeno,tak není problém.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mnbl®
Datum: 29.04.16 18:03

Ano, neboj se toho, do výkresů koukám v práci skoro čtvrtstoletí, když se ti nevejde řez na jeden list, tak za označení řezu (např. A-A) udělej závorku, do které napiš...list 2. Ale jen v případě, že máš listy označeny list 1/2, 2/2 a podobně. Ale to v případě více listů musí být označeno vždy.Dělá se to dost často. Hlavně takovému kostruktérovi v duchu vždy poděkuji, páč když mám před sebou třeba 5 výkresů od jedné práce, odpadá dlouhé hledání kde je řez umístěný. Někdy je vhodné i oznažení souřadnic, např. C5. Ale to se dělá jen u výkresů, které jsou opravdu nepřehledné a složité. Není nad to, když je konstruktér ještě stará škola, který pamatuje, když se výkresy kreslily ručně. V době pc a různých programů, bych díky nelogickému umístění různých pohledů a řezů občas nějakého konstruktéra přizabil Hodně štěstí s úkolem

Kdyby něco, napiš mi soukromou zprávu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 01:44

Dobrý den, sice nevím, co kreslíš, ale je to běžné, mluvím o stavařině např. řez objektem, máš-li půdorys, zaznačíš řez, ten nakreslíš samostatně, normální věc. Záleží taky, v jakém měřítku kreslíš, ale obyčejně, abys nedělal veliké plachty, to se kreslí na jiné listy. Strojaři to mají jistě podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 30.04.16 03:05

Nemáš problém, jen musíš ctít pojmenování daneho jedinečného řezu v dalších průmětných, jmenování řezu mesmí být zaměnitelné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.