Neúspěšné ukončení 4 ročníku na sš

Od: Datum: 27.04.16 12:24 odpovědí: 4 změna: 27.04.16 22:28

Dobrý den, syn dostal na vysvědčení ve 4 ročníku SŠ více než tři pětky, tudíž nebyl připuštěn k maturitě a ročník opakovat už nechce. Chtěla jsem se zeptat, kdy se musí hlásit na úřad práce, jestli stačí a ž od 1.7. , nebo musí hned. Popřípadě, kdyby šel od září studovat nějaký učební obor, jestli se musí na úřad práce hlásit, nebo by byl studentem i přes prázdniny. Děkuji za odpověď. Darina.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.04.16 12:33

Dobrý den, syn bude studentem do té doby, dokud studium sám neukončí nebo mu ho neukončí škola. (řešit osobně, nebo přijde domů dopis, většinou doporučeně). Pak se musí syn hlásit na úřadu práce, pokud nechce studovat (platí v průběhu roku), aby měl placené zdravotní pojištění.

V ostatních případech je studentem i přes prázdniny, neboť školní rok končí 31.8., nový začíná 1.9, pokud se tedy domnívám správně.

Pokud začne studovat opět na učebním oboru, bude studentem od toho 1.9., tedy by se nikde evidovat ani nemusel.


doplněno 27.04.16 12:39:

Status studenta po ukončení střední a vyšší odborné školy (SOU, SŠ, VOŠ)

Řádné ukončení závěrečnou zkouškou:

absolvent školy je studentem do úspěšné závěrečné zkoušky s VL, maturitní zkoušky, absolutoria, ale status studenta má až do 31.8.,

v případě, že po dobu prázdnin vykonává po celý měsíc výdělečnou činnost (PS, DPP pouze v případě, že zakládá účast na nemocenském pojištění, DPČ) nebo pobírá podporu v nezaměstnanosti či podporu při rekvalifikaci (dále jen "PvN"), ztrácí v tomto měsíci status studenta, tj. nárok na přídavek na dítě, a není ani zdravotně pojištěn.

Neúspěšné absolvování závěrečné zkoušky nebo nepřipuštění ke zkoušce:

student, který neúspěšně vykoná závěrečnou zkoušku je studentem školy do 30. 6., status studenta má ale také do 31. 8. (pokud ukončil studium k 30.6.),

zůstává nárok na přídavky na dítě (v případě, že není po celý měsíc výdělečně činný
a nepobírá PvN) i zdravotní pojištění,

evidence na ÚP je možná až od 1.7.

Přerušení studia nebo předčasné ukončení studia:

student, který ukončí nebo přeruší studium předčasně (před 30. 6.) přestává mít status studenta k datu ukončení nebo přerušení studia,

musí tuto skutečnost ohlásit do 8 kalendářních dnů referátu státní sociální podpory ÚP, pokud pobírá přídavek na dítě – na tento ztrácí nárok,

musí začít platit zdravotní pojištění, pokud se neregistruje na úřadu práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 12:40
avatar
Synkovi nedovolit prerusit skolu. Bude mit jen zakladni vzdelani a muze jit zametat ulice.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 16:30
avatar

Oba rádci napsali vše. Kuba má pravdu, ale já bych chtěla souhlasit hlavně s Honzou. Synovi nepovolte, 4 roky seděl ve škole jako pecka a najednou z něj bude jen "záklaďák"? Kdyby mu to snad nešlo v prváku, pochopila bych, že mu obor nesedl, ale sedět tam 4 roky jako trdlo a nemít z toho nic, to už je silný kafe.

Jak se učil ty roky předtím? Postupoval dál, takže výsledky jistě nebyly až tak špatné. Proč ve čtvrťáku najednou tak prudce zblbnul? Není za tím nějaká láska?

Prostě snažila bych se ho přesvědčit, aby školu dodělal. Už má maturitu na dosah, větší část studia za sebou, podle mě je to velká škoda. Kdyby byl trouba ze začátku, není škoda v prváku odejít, ale po 4 letech?

Navíc skoro 20 letý kluk se najednou v září posadí mezi 15 leté nevycválané učně. Bude mezi nimi jak "Otec pluku". I proto bych, být jím, koukala dodělat to, co jsem načala. Mezi lidmi a v prostředí, které znám.

Dnešní mladíci by určitě nešli na 2 roky na vojnu, jako kdysi. Jsou to podle nich ztracené roky. A tenhle kujón dobrovolně ztratí hned čtyři roky. Pokud opravdu není tak nebetyčně hloupý, že by na to neměl, ať to dodělá. *cert* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 22:28
avatar

O studium jde až na VŠ.

Ukončí-li syn školu v dubnu, bude si muset od května

sám hradit zdravotní pojištění (1.337 Kč měsíčně).

Nikdo není povinen se hlásit na ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.