Lze nosit při vyučování pokrývku na hlavě?

Od: Datum: 24.04.16 21:32 odpovědí: 14 změna: 25.04.16 14:02

je dovoleno nosit při vyučování pokrývku na hlavě?je tento zákaz ve školním řádu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 24.04.16 21:49
To si prectete v radu vasi skoly. Muzou se lisit skola od skoly.
Ohodnoceno: 0x

Od: pt®

Spíš je to o slušnosti, etiketa společenského chování. Takže bez čepice, nejste v klubu čepičářů...:-D

Ohodnoceno: 1x

Od: jh®

Doporučuju přečíst si školní řád v ŽK, průkazu studenta, případně na stránkách školy, v ředitelně by též mohli mít jeden kousek k nahlédnutí. Určitě taky visí někde na chodbách. Školní řády se mohou lišit podle typu školy. Ale obecná slušnost pánům velí v místnosti pokrývku hlavy sundat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.04.16 22:11

V místnosti nosí pokrývku hlavy pouze idiot a nevychovanec a to v jakékoliv.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.04.16 10:04

Anebo někdo, komu to předpisují jeho zvyklosti, (Jarmulka?)

doplněno 25.04.16 11:28:

Stojí takhle Kohn s Roubíčkem před zynagogou, na které je nápis

"Vstoupíš-li s nepokrýtou hlavou, jako bys sesmilnil." A Roubíček to komentuje: "No, pane Kohn, zkusil jsem obojí a nedá se to srovnat."

Ohodnoceno: 2x

Od: axus®
Datum: 25.04.16 10:07

...a to v jakékoliv...

Dost rezolutni prohlaseni, ne?

Muzou existovat zdravotni duvody, kulturni duvody a zvyklosti, nabozenske duvody,...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.04.16 09:58

Vyučující by měl požádat studenta o sundání pokrývky hlavy. Je to opravdu neslušné.

Jinak, jestli narážíte na muslimský šátek studentky v Teplicích, tak jsme sekulární stát a všichni studenti si jsou rovni. Tedy nedá se nic dělat, náboženské motivy tam nepatří /tak to odůvodňovali/. Musí se přizpůsobit.

Datum: 25.04.16 12:04

Úplně té odpovědi nerozumím; kdo myslíte, že se musí přizpůsobit: stdentka s šátkem nebo její okolí? Já neřákám tak ani tak, ale z té odpovědi není ůplně jednoznačné, při kom jste, při mně nebo při tom lvovi (pardon, to byl odkaz na jeden vtip, pro odlehčení ).

Datum: 25.04.16 11:47

Jak je ten náš jazyk nevyspytatelnej, pokrývka hlavy dostane hned jinej význam, když se napíše "nosit pokrývku na hlavě" jako by to byl nějakej hadr, deka... :)

Datum: 25.04.16 12:05

Takže raději upřesnit: nosit pohlavní pokrývku :-P

Od: mp
Datum: 25.04.16 12:04

Je škoda,že jednotnou školní uniformu si mohou dovolit jen bohaté školy (ono to něco stojí). Pak by odpadly takové to rádoby úvahy. Nošení šátků na našem území je jen provokace a průzkum bojem. A zatím to musulmanům docela vychází. Každý prostor má své symboly a brání se vniknutí jiných. Psi, nebo i jiná zvířata, třeba ochcávají svoje území.Pokud to tak někdo ze současných lidí necítí, ztratil podle mě svoje přirozené instikty a je odsouzen vyhynout a nechat se vytlačit tím silnějším. To bych teda sám nechtěl.

Datum: 25.04.16 12:21

slušnost je být bez pokrývky to je základ společenského vystupování

Od: mp
Datum: 25.04.16 13:00

Zase když o tom přemýšlím, tak kodex povoluje ženám pokrývku hlavy (klobouk) i ve vnitřních prostorech. Jinak mezi námi i křesťanky se zahalovaly šátkem. Vzpomínám si na to u své babičky, ta bez šátku nevyšla ven. Ale dneska se z toho stává politikum. a co třeba jeptišky? To nevím, co ty kultury na těch vlasech vidí (že by sex?).

Od: jentak
Datum: 25.04.16 14:02

Ta "slušnost" která velí pánům sundat pokrývku hlavy, zřejmě vznikla kdysi, kdy společnost chtěla vidět pánům při rozhovoru do očí. Stejné je to i s arabským šátkem přes oči. Netrvám na jeho nenošení, ať si každý nosí co chce. Ale jestliže mi někdo nedůvěřuje natolik, že se mi bojí ukázat svoji tvář, své oči, musí nutně předpokládat, že ani já mu nebudu důvěřovat. A budu se rozhovoru a jednání s ním vyhýbat. Říká se, že oči jsou pohled na dno duše. Nechceš? Trhni si.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.