Jak se naučit anglicky

Od: Datum: 22.04.16 22:58 odpovědí: 8 změna: 23.04.16 11:04
Chtěl bych se naučit dobře anglicky, ale nevím jak a čím začít. Anglicky jsem se nikdy neučil, takže v podstatě až na pár slovíček nic neumím. Mohl by mi někdo poradit jak se v co nejkratším čase naučit dobře anglicky?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kellne
Datum: 22.04.16 23:13

Možná už je pro tebe pozdě, záleží kolik ti je :)

Mě třeba bude 19 a angličtinu jsem se dokonale naučil sám z filmů a z her.

Škola mě naučila akorát vztahy ve větě a uspořádání slov :)

Nikdo ti neřekne jak se máš učit na to musíš přijít sám ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 23:30
avatar

rychle+levně=nekvalitně, levně+dobře=na dlouho, dobře+rychle=draze.

Tedy minimálně na nějakou dobu se odstěhovat do anglicky mluvící země se záměrem (denně a placeně) studovat AJ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikdos
Datum: 22.04.16 23:50
Mám známého který se v 48 naučil angličtinu. Vp pohodě
Nikdy není pozdě ale jak tomu budeš přistupovat
Já se postupně taky učím angličtinu kvůli obchodum v americe také musím ruský jazyk. je to jenom o přístupu
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 23.04.16 07:09

Na youtube jsou videa, jak se rychle naucit cizi jazyk (ne reklamy na jazykove kurzy, ale rady od lidi, kteri se už (nekolik) jazyků sami naučili a nic ti nevnucují), jsou tam videa pro začátečníky v češtině i pokročilejší od rodilých mluvčích a pochopitelně tuny běžných videí angl. mluvčích na nejrůznější téma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: user
Datum: 23.04.16 07:14
Je mi 17 a ve škole mám jenom němčinu, ale chtěl bych umět i anglicky. Zkoušel jsem i nějaké příručky pro začátečníky, ale nic jsem v tom nepochopil. Umím akorát několik slovíček co se týká počítačů, jinak nic.
Od: ctenar*
Datum: 23.04.16 09:55

Uč se z učebnice pro samouky a sleduj při tom ta videa, ať víš, jak se to správně vyslovuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 10:38

Záleží na tom,zda jedeš do angl.mluvící země a chceš se prostě jen ze začátku domluvit nebo chceš umět cizí řeč dobře - to znamená i písemně,nejen , mluvit,..Pokud se chceš jen domluvit na začátek,najdi si učitele,který s tebou bude konverzovat alespoň 2x týdne po 2 hodiny a přitom- třeba kamaráda-,kdo s tebou zbylý čas v týdnu může ,promluvit,..pokud chceš umět dobře,učitel 1x týdně=slovíčka,gramatika. + konverzace alespoň 2 hodiny týdně,abys uvedl nabyté znalosti , v život,...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hauu®
Datum: 23.04.16 11:04

Zkus navštívit nějaký jazykový kurz, který tě dostane na úroveň A2 (viz evropský refenční rámec pro jazyky) nebo trochu výš, sleduj filmy/videa v angličtině, čti anglické časopisy (myslím, že se dá objednat předplatné) nebo knihy, jezdi na různé tábory(za předpokladu, že jsi ještě nezletilý/mladistvý. Pokud máš nějakého známého, co umí anglicky, mluv s ním.

Až se budeš cítit, tak odjeď na krátký pobyt do Británie, třeba týden, a pokud ti to půjde, zkus jet třeba na měsíc do Británie, Irska, USA, Austrálie nebo na Nový Zéland. Kurz i to, co jsem ti řekl ti maximálně urychlí výuku angličtiny.

Škole moc nevěř, učím se ve škole anglicky už asi 7 let a jsem na úrovni A2. Když jsem byl v Británii na 5 dní, cítil jsem, jak moc jsem se zlepšil-výslovnost, nová gramatika, komunikace s mluvčími, popisky v obchodech...

Sleduji herní videa od Američanů, sleduji BBC News (chytáme), čtu si články např. o PC komponentech na stránkách s tímto tématem, mám hodně známých, co umí anglicky..., díky tomu jsem daleko před spolužáky.

Navíc mi to výrazně ulehčilo němčinu, kterou se teď učím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.