Obchodka, správný výběr?

Od: Datum: 22.04.16 16:29 odpovědí: 5 změna: 23.04.16 12:00

Dobrý den, uvažuji nad studiem hotelnictví nebo obchodní akademie jenže mi moc nejde matematika. Je důležitá matematika na obchodce? A budu moct být pak případně sekretářka?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hauu®
Datum: 22.04.16 20:22
Záleží na tom, co na obchodní akademii chcete studovat. Pokud ekonomii, tak budete 100% matematiku potřebovat. Všelijaká procenta, grafy, výpočet HDP apod.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: natalii
Datum: 22.04.16 21:12

A kdybych chtěla na informační technologii? Což je obor na obchodce.

Datum: 23.04.16 07:53

Ahoj, u informačních technoligií musíš umět hlavně pracovat s moderní technikou a počítači. Matematika tam bude nejspíš podobná, jako na ekonomce, ale možná trochu těžší.

Jinak hotelovka a ekonomka ohledně matematiky, myslím, že to vyjde nastejno. Matematiku tam až tak potřebovat nebudeš. V rámci matematiky budete mít takový ten základ, který se ale dá, myslím, zvládnout, zaměřený spíš ale na maturitu z matematiky, ne na aplikace v ekonomii. Pokud máš za zš z matematiky za tři a nebudeš si klást vysoké cíle a trochu se tomu budeš věnovat, neměl by být problém. Na druhou stranu, Ty budeš mít tu matematiku povinnou, nejspíš, takže se tam na to bude klást větší důraz - myslím maturitu z ní.

HDP, procenta, grafy jsme na ekonomce prakticky nepočítali, spíš to bylo o teorii, počítání pomálu, to, co zmiňuje rádce nade mnou, je otázka hlavně vysoké školy ekonomické, nikoli střední. Ale záleží na dané škole.

A jinak sekretářku po maturitě samozřejmě dělat můžeš, pokud seženeš místo.


doplněno 23.04.16 12:04:

A co Ti vychází z matematiky teď na vysvědčení? No matematice se nejspíš nevyhneš nikde, protože z ní navíc budeš muset nejspíš i povinně maturovat, takže se jí budeš muset začít věnovat tak jako tak. A možná tedy bude probíhat trochu "pečlivěji", než když jsem jí měl na OA já, když jsme si mohli volit mezi jazykem a matematikou, přičemž prakticky všichni šli do jazyka.


doplněno 23.04.16 12:45:

Myslím, že s trojkou tam jít klidně můžeš. Možná se zhoršíš na 4, ale pokud nechceš excelovat, mít vyznamenání, tak to až tak řešit asi nemusíš. U maturity musíš mít myslím 33% správně příkladů. Další věci zjistíš z dané školy - především ze studijního plánu Tvého oboru, je těžké radit, každá škola má trochu jiné předměty. Vše by mělo být uvedeno na webových stránkách školy, včetně hodinových dotací, profilu obsolventa i náplně předmětů, jazyků a podobně.

Můžeš se na střední i zlepšit, já měl třeba párkrát z matematiky na střední lepší známku než na základní škole.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: natalii
Datum: 23.04.16 12:00

Děkuji, myslíte si tedy, že bych mohla obchodku zvládnout? S ohledem na tu mojí matematiku? :)


doplněno 23.04.16 12:29:

Noo, teď mi vychází za 3, ale snažím se zlepšovat, ale prostě mi to nejde. Ale chtěla bych studovat tu OA, protože v hotelnictví se moc neuplatním. Takže, kdyby jste mi dal nějaké informace ohledně OA, co se tam vlastně dělá a tak, tak budu moc ráda. Děkuji :)


doplněno 23.04.16 12:59:

Dobře, děkuji za rady. :)

Od: balzerka
Datum: 22.04.16 20:25

Matiky na obchodce i na hotelovce je míň, jak na gymplu. Průmka je někde mezi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.