Jak na to,aby mě bavilo se učit?

Od: Datum: 18.04.16 19:38 odpovědí: 4 změna: 20.04.16 16:57

Díky, že jsi tohle rozklikla. Byla bych ráda kdybyste mi někdo poradil s tím jak by mě učení ohlo více bavit. V poslední době je to horší než jindy, ne těžší látkou nebo tak, ale tím že mě to ani trochu nebaví, a když mě to nebaví tak to můžu číst/učit se postup pořád dokola a stejně nevím vůbec nic. Tohle mě na tom taky štve- učím se dlouho a stejně nic nevím, když mě ten předmět nezajímá ani se na to nesoustředím, a jak se říká, že když vnímáte ve škole mluvení učitelky o učivu už si to pamatujete, ale mě nebaví ani jí vnímat.

Předem moc děkuji za všechny odpovědi a za vaše rady jak na to...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.16 06:49
avatar

Nelll, jak jsi stará? Do které třídy chodíš? A co tě, mimo školu, baví? Co ráda děláš, čemu se věnuješ? V čem jsi dobrá? *hej*Hodně otázek a žádná rada, že? Myslím si, že bez odpovědí na tyhle otázka dobrá rada nemůže padnout.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nelll
Datum: 20.04.16 16:57

13 let, 7. třída.. Nejradši jezdím na koně a celkově u nich jsem strašně ráda

Datum: 19.04.16 17:56
avatar

Neříkej, že tě nebaví poznávat nové věci!

Mně je mnohem víc, než tobě,

a učit se nové věci mne baví pořád...

Přestaň si říkat, že tě učení nebaví.

Zkus si v každém předmětu najít něco zajímavého

(jde to u všech).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 19.04.16 23:11

Všichni jsme někdy zažili tenhle pocit. Ale pak zvítězilo, že musím mít známky, nebo pak maturitu či zkoušku na VŠ, tak prostě musím. Musím zapnout.Nikdo se to za mne nenaučí. Asi si to chce rozvrhnout , aby Tě neubíjel chaos. Stanovit si zhruba , kdy a kolik času na každý předmět, nebo aspoň dodržet pořadí. A umět se učit. Umět najít podstatné. Umět dělat logický zápis. To se člověk učí, trénuje.. Jakmile do sebe valíš fakta a neuvědomuješ si souvislosti, hůř se učivo zapamatuje a uchová. Některé předměty jsem si pro zapamatování kreslila /zeměpis, později anatomii/, jindy jsem učebnici zhuntovala svítivým rozlišovačem /děják, literaturu/ a nebo jsem to vysvětlovala kamarádce, tak jsem se asi naučila nejvíc.. Jestliže jsi na základce, tak se musíš prokousat všemi předměty.Nedá se nic dělat, než se přimět. Pak si vybereš SŠ a už tam / podle oboru/ nemusí být ony nezáživné předměty. A na VŠ ještě spíš. To už se učíš hlavně to svoje.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.