Maturita v září místo teď na jaře - požadavky

Od: Datum: 16.04.16 19:27 odpovědí: 3 změna: 17.04.16 07:48

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o informaci. Jeden můj spolužák nebude ze zdravotních důvodů maturovat s naší třídou teď na jaře, ale až na podzim. Bude to mít prý normálně jako první pokus a bude to dělat s těmi, co něco neudělají teď na jaře. Zajímalo by mě ale, zda pro něj platí stejné požadavky, co má umět, nebo zda se bude muset řídit tím, co bude platit pro příští školní rok. Např. u nás se každý rok trochu pozměňují otázky z ekonomiky, tak jestli se bude muset učit to samé jako my, nebo něco, co bude platit i pro příští jaro? Případně, kdyby to měl teď na podzim stejné, jako to budeme mít teď my, ale neudělal všechno na podzim a dělal tedy další, 2. pokus, na jaře, s letošními třeťákami, bude se už muset učit dle nových zadání? Moc se spolu nebavíme, a tak se ho na to nechci vyptávat, i když by mě to celkem zajímalo, proto se ptám tady.

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.16 19:44
avatar

úplně to samé co vy, maturitní otázky na další rok se připravují tak, aby byly platné k jarnímu termínu dalšího roku.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.04.16 19:53

Ano úplně to samé. Loni se to u nás stalo (2 holky), ale bylo to tím že nebyly připuštěné. Školu dost flákaly a z matiky jim vycházely 4 a 5 maturovaly z toho. Ostatní byli připuštění ale 4řem se to nepovedlo hned na jaře, jedna to udělala v září, a zbylí 3 plus ty 2 holky co šly v září (protože to neudělaly). Takže tato 5 tak to bude dělat tedka na jaře. Pokud se to těm 3 nepovede. Tak Vyčerpali 3 pokusy a ty 2 holky pokud by to tež neudělaly tak mají poslední pokus v září.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ctenar*
Datum: 17.04.16 07:48

Požadavky profilové zkoušky se vyhlašují minimálně 7 měsíců předem a platí i pro všechny opravné a náhradní termíny uchazeče.

Jestli tedy ředitel nevyhlásil do února jiné otázky z ekonomiky pro podzimní termín (začátek září, jeho řádný termín), tak bude spolužák mít stejná témata jako vy.

Více v zákonu a vyhlášce.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.