Slohové útvary

Od: Datum: 11.04.16 21:39 odpovědí: 3 změna: 12.04.16 17:40

Dobrý den, prosím poradil byste mi někdo nějakou dobrou(é) webovou stránku(y), kde jsou vyjmenovány slohové útvary jazyka českého, a vysvětlení jak je napsat - co v úvodu, ve stati, v závěru, nějaké typy, atd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.04.16 06:46
avatar

Dobrý den, zkuste se podívat viz odkazy (to stahování jsem nezkoušel). Zdravím!

http://referaty-seminarky.cz/…kcnich-stylu-slohove-postupy/ http://cestina09.blog.cz/1003…nich-stylu-a-slohovych-utvaru http://www.isstvm.cz/funkcni-…lohove-postupy-slohove-utvary

doplněno 12.04.16 17:05:

Těžko Vám napíši více, než je uvedeno na těch stránkách. Nějaké obecné fráze? Neznám.

Snad jen, že na úvod je seznámení s "problémem", ve stati je "problém" popsán nebo řešen a v závěru je třeba výsledek či hodnocení. Na jakou školu chodíte, že to tam vůbec neprobíráte?

doplněno 12.04.16 17:49:

Já už školák zrovna nejsem, tak snad takto. Do vyprávění můžete vložit i emoce, názor a být barvitější či se více rozhovořit. Popis by měl být stručnější, výstižný a bez názoru. Úvaha je zamyšlení, tak tento začátek by mohl být dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luky2
Datum: 12.04.16 14:27

Tady je to spíš tak obecně, mě hlavně zajímalo když budumu mít zadáno napsat slohovouci práci, která bude třeba

vyprávění, úvaha, popis pracovního postupu, motivační dopis, článek, pozvánka, atd. (ale především tyto) Jak mám napsat slohovou práci - a to konkrétně abych věděl co napsat v úvodu, ve stati, v závěru - i nějaké vzorové věty (fráze), které použiju v úvodu, ve stati, v závěru, i jak třeba neodbočit od slohové útvaru, jak to poznám, jaké jsou typické znaky těchto útvarů (u vypravování se používá přímá řeč).

Od: luky2
Datum: 12.04.16 17:40

Na Obchodku chodím. My spíš tak bereme literaturu, gramatiku. Ale sloh ani ne. Můžu se ještě prosím zeptat co se kromě přímé řeči píše do vyprávění a jak nesklouznout z vyprávění třeba na popis.

Třeba v Úvaze by mohla být obecná fráze: v úvodu = Nedávno jsem zamýšlel nad ...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.