Vyhodí mě ze školy?

Od: Datum: 11.04.16 21:12 odpovědí: 55 změna: 07.04.17 13:29

Bojím se, že mě vyhodí ze školy. Nebyl jsem tam teď vkuse 2 týdny, jsem po druhé v prváku ale nemám omluvenku od doktora. Já jsem to nejdeřív zatáhl kvůli jednomu testu, jenže pak se toho nabalovalo víc a já tam nebyl tak dlouho. Známky mám celkem špatný. V pololetí jsem měl 3 pětky a teď mi jich vychází dokonce 6. :/ Jenže nevím co bych dělal pokud mě vyhodí. Rodiče si myslí že chdm do školy. Můžou mě za to vyhodit? A pak musím na pracák? :O


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 11.04.16 21:16
jo je to docela mozny ze vas vyhodi. nedivil bych se, kdyby vas i rodice vyhodili z domu, kdyz si nevazite toho ze vas nechavaji studovat.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: fredy29*
Datum: 11.04.16 21:19

To nechci aby mě vyhodili, ale ta škola je moc těžká a učitelé jsou na mě zasadelí jinak bych na tom tak špatně nebyl.

Od: mot
Datum: 11.04.16 21:21
pokud chcete dal studovat, prestante si vymyslet a vinit ostatni. zacnete neco delat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredy29*
Datum: 11.04.16 21:28

Já si nevymejšlim, ale oni to fakt přeháněj. třeba když přijdu pozdě o 5 minut mám neomluvenou hodidnu a když přijde pozdě někdo jinej tak nic nemá. já se při testu jenom naklonim a hned že opisuju a mám 5tku ale ostatní? vůbec ke mě se chovaj nejhůř!

Od: dfjdze
Datum: 11.04.16 22:02

Proboha, seš skoro dospělej člověk a takovýhle výmluvy nebudou v životě nikoho zajímat. Až budeš hledat zaměstnání a na pohovoru budeš kňourat, že jen základní vzdělání máš proto, že se proti tobě na střední všichni spikli, myslíš, že to bude někoho zajímat? Nebo že v tobě místo pracovitýho chlapa uviděj ukňouraný nedospělý děcko? A co holky, myslíš, že o tebe bude zájem, až budeš s ukrajincema kopat příkopy se základním vzděláním?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.04.16 23:13
avatar

život je pes, co? Když pominu abys šel studovat jinou školu, zmuž se, nechoď do školy ani o minutu pozdě a nedělej nic jiného než máš. Prostě zatni zuby a ukaž nejen sobě, že to dokážeš.

Já bych to nedokázal. Bil bych se jako lev. Ale počítal bych s následky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 21:19
avatar

Na úřad práce nemusí nikdo. Není to povinné. Pokud Vás vyloučí ze školy, najděte si práci a vydělávejte si na sebe. Ale měl byste svůj přístup k povinnostem přehodnotit, protože když Vás někdo zaměstná a Vy nebudete chodit do zaměstnání, pak Vás vyhodí také...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredy29*
Datum: 11.04.16 21:21

Já nechci pracovat se základním vzděláním, až po maturitě, ale nechci mít dluhy na pojištění.

Datum: 11.04.16 22:33

no a myslíte, že s šesti pětkama v prváku, který navíc už vlastně opakujete, někdy odmaturujete? kdo vás bude do té doby živit?

najděte si nějaký učební obor. přijímání na střední školy právě probíhá, přihlášky do prvního kola se sice už odevzdávaly, ale nějaký učební obor určitě najdete volný i ve druhém kole. pokud se máte v životě uživit, musíte mít alespoň nějaký základ a rozhodně je lepší mít výuční list, než pouze základní vzdělání. pokud se srovnáte a na škole vám to půjde, můžete si pak dodělat i tu maturitu. pokud vám to nepůjde, budete mít v ruce aspoň něco.

z pohledu rodiče dospívajících dětí bych zkousla opakování ročníku. jedno. ale určitě ne opakované a určitě ne vyhození ze školy pro lajdáctví a záškoláctví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 12.04.16 06:39

tipuju, s tímto přístupem, že toto, co nezvládá, už bude nějaký učební obor - dnes se všemu říká střední škola.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 23:19
avatar

S takovýhle přístupem budeš pracovat hodně brzy pouze se základním vzděláním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 21:22
avatar

Ano, za absenci 14 dní tě určitě můžou vyhodit, a vůbec bych se nedivil, kdyby to udělali. Akorát zabíráš místo někomu, kdo má o studium zájem. Kdyby to bylo jednou, tak se to dá ještě vzít, ale při opakování prváku... druhou šanci jsi dostal, podělal jsi ji... Tvůj psaný projev je docela slušný. To nemyslím nijak špatně, jen mě to u takových studijních výsledků docela překvapuje.

Začni hledat jinou školu, a tím myslím aktivně hledat, zjišťovat, ptát se, přijít osobně... Hlavně něco co tě bude aspoň trochu zajímat a budeš to i zvládat.


doplněno 11.04.16 21:27:

Můžeš za to, že jsi to nezačal řešit dřív a nechal to dojít tak daleko. Neříkej, že nemůžeš za nic, pochybuju, že by si na tebe zasedlo nezávisle několik různých učitelů, aniž bys jim k tomu dal důvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredy29*
Datum: 11.04.16 21:24

čeština je v pohodě, ale oni jsou na mě vážně zasedlí. hlavně praxe a odborný předměty a matika ale zato můžou ti učitele právě já bych tam hcodil ale to fakt nešlo oni se ke mě hovaj fakt blbě a to že hodně snesu. Já zato vlastně ani mc nemůžu práve.

Od: rumcajs
Datum: 11.04.16 21:29

Naliskej si, přečti si to po sobě a znovu si naliskej!

Za vše mohou ti ostatní, v tobě problém není a zcela jistě by měl jedničky nebo dvojky, kdyby na tebe nebyli zasedlí že? A jestli na tebe zasedlí jsou, tak oprávněně.

Na mě byla učitelka zasedlá, protože jsem ji vyloženě sabotoval výuku a doslova jsem jí proklína. Když jsem v půlce třeťáku dostal rozum, tak se ke mě začala chovat zcela normálně a neměl jsem s ní problém. Prostě jako ty k nim, tak oni k tobě.

Hledej chyby u sebe a ne na ostatních.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rumcajs
Datum: 11.04.16 21:26

Pokud tě vyhodí, tak oprávněně.

Myslíš, že v práci nebo v životě se taky budeš moci vyhýbat problémům? Začínáš teda docela pěkně, nevím a radši nechci vědět, co z tebe bude.

Vždyť škola je oproti práci celkem rajská zahrada. A život to je ještě krutěšjí, když na to přijde. Vem rozum do hrsti a zamysli se nad sebou!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredy29*
Datum: 11.04.16 21:30

vážně druhý pololetí jsem se začal snažit ale k ničemu to nebylo protože i když jsem něco uměl hned se zkoumao jestli sem to někde neopsal. DOstal sem dvojku z testu a třídní, no pěkně si to opsal. Ale já nic neopsal! a takle je to sevšim mě to fakt nebví když se snažm a oni mi stejně nevěří. Tak jsem to pak vzdal radši.

Od: rumcajs
Datum: 11.04.16 21:32

Tak jim dokaž, že jsi to opravdu uměl. On to jeden test nezpraví. Makej půl roku a možná uvidíš zlepšení. Pak makej dál a nepřestávej. Nemusíš mít jedničky, nebo dvojky. Důležitá je snaha.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredy29*
Datum: 11.04.16 21:35

Teď už je asi pozdě. :( ale tak zkusit to znova můžu jen mi řekli že když rupnu tak mě už opakovat nenechají.

Od: ctenar*
Datum: 11.04.16 22:50

Na střední žádné právo na opakování není. Je to čistě na uvážení ředitele podle žáka (důvod propadnutí, dosavadní studijní výsledky, ...).

Ze školy tě mohou vyhodit po 3 neomluvených dnech po sobě. Divím se, že škola ani po 10 dnech nekontaktovala tvoje rodiče (tvoje zákonné zástupce).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 21:33
avatar

Proč se trápit se střední školou a obviňovat učitele, že si zasedly. Samozřejmě neodpustí, když nechodíte na hodiny. Tak to v životě chodí.

Nebylo by lepší přejít na učební obor, s těmi pětkami již v prváku stejně maturitu neuděláte a budete se trápit.

Vyučte se pořádnému řemeslu. Žádané řemeslo Vás lépe uživí než pochybná maturita. To je v dnešní době stejně málo, nikdo si před Vámi /maturitou/ na zadek nesedne. Chce to jazyky a jiné dovednosti. po škole můžete skončit na pracáku, kdežto s řemeslem budete žádaný /kovář, zámečník, pokrývač, kominík, instalatér, obkladač, podlahář, zedník, tesař, truhlář, tiskař, opravář velkých strojů, opravář automobilů, prodejce automobilů atd.


doplněno 11.04.16 21:45:

oprava - učitelé si zasedl -i-

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 12.04.16 06:42

tipuju, že toto už je učební obor. Dnes se všemu říká střední škola, slyším často " student střední školy - kuchař "

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 12.04.16 07:02

Ano, po základním vzdělání následuje vzdělání střední, proto také "střední školy".

Tříleté a kratší obory ale nemají maturitu.

Oborů kuchař je několik - 2, 3 i 4-leté studium.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 11.04.16 22:55

Škola tě zjevně nebaví. To fakt nemá cenu. Vyber si školu, která tě zajímá. Pak budeš mít dobré známky i bez učení doma a ještě se budeš do školy těšit.


doplněno 11.04.16 22:59:

Školu a obor zájmu si vyber na infoabsolvent.cz. Jsou tam všechny střední školy a učební obory v ČR.


doplněno 11.04.16 23:00:

Nebo napiš sem, co tě zajímá a my ti to dohledáme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.16 06:13
avatar

Škola a rodiče asi moc nespolupracují, když rodiče nevědí, že už 14 dní nechodíš do školy.

Na studium evidentně nemáš. Tím se Ti neposmnívám, každý z nás nemá hned na VŠ. Ale i dobrý řemeslník je dneska žádaný - a jak! Už dvakrát zkoušíš prvák, škola je těžká, navíc na to kašleš.

Proto bych si, být Tebou, promluvila s rodiči, kála se a proprosila je, že bych se chtěl raději něčím VYUČIT. Nadšeni tím nebudou, že už potřetí měníš, ale tu maturitu stejně v životě neuděláš, tak aspoň zvládnout učňák. Za dobrého automechanika, instalatéra, topenáře, truhláře, zedníka se dneska platí zlatem. Pokud budeš mít šikovné ruce, uživíš se.

Jinak mi vadí Tvůj přístup. Hloupý jsi jak boty, 6 pětek o něčem vypovídá. Proč se aspon nesnažíš, nepožádáš spolužáka, aby Ti látku vysvětlil? Zabíráš místo studentovi, který by si studia vážil, kašleš na to, sabotuješ to, nechodíš do školy. Myslíš, že to bude možné takhle dělat v práci? Vykašlat se na směny, být 14 dní doma? To skončíš na UP a sice BEZ NÁROKU NA PODPORU! Z čeho budeš pak žít, nevím. Asi budeš natahovat ruku pro dávky, jako to dělají cikáni.

Myslím, že Ti jich od rodičů pár pořádných přiletí a docela bych se za to přemlouvala. Třeba Ti to pomůže.a rozsvítí se Ti v hlavě. Vzdělání je příprava na budoucí povolání. Jaké povolání si asi tak představuješ, když se nemíníš vzdělávat? Budeš sbírat po náměstí psí hovínka, na víc nebudeš mít.

Další možnost je zůstat jenom se základním vzděláním. Když Ti učení nevoní. Ovšem celý život budeš obtížně hledat práci, bude namáhavá, nelákavá a jen za minimum peněz. Navíc, pokud se dál vzdělávat nebudeš, končí rodičům povinnost Tě vyživovat. Takže když skončíš se vzděláváním, nemusíš od nich dostat už ani rohlík. A bydlení. A nic. Prostě se úspěšně řítíš mezi bezdomovce.

Nestálo by za to vzít konečně rozum do hrsti a pokusit se o vyučení? Měl bys řemeslo, nebyl bys na tom vůbec tak špatně jako pouhý "záklaďák". Ale musel bys na sobě makat, opravdu to zvládnout, nechodit za školu. Tuhle šanci bych Ti ještě dala. Pokud by nevyšla a začal jsi znovu lajdačit a podvádět, šup z domu! *zed* Jaga.

Nejvíc mě pobouřilo, že učitelé jsou na Tebe zasedlí. Jak mohou být zasedlí na někoho, kdo do školy nechodí? To by si na Tebe museli jít zasednout někam do bufetu, nebo na nádraží /nebo kde trávíš dny/. Že Tě není hanba!


doplněno 12.04.16 06:25:

Neotvírej si tady hubu na učitele. Snaží se žáky něco naučit, ovšem, co mohou naučit takový MATERYJÁL, jako jsi Ty? Chovají se k Tobě podle toho, jak se chováš Ty. Píšeš, že chodíš pozdě. Při písemce se nakloníš a opisuješ. Myslíš, že je to správné? Že bereš školu vážně? Jakou pozici sis vybudoval /lajdák, propadlík, hlupák, bez zájmu o učení /, tak se k Tobě chovají. Určitě se stejně nechovají k jedničkářům, kteří berou školu vážně.

Problémy musíš začít hledat jen sám u sebe, nikoli u učitelů. Představ si, že by takových dárečků, jako jsi Ty, měli plnou třídu! To by bylo na zabití! *bzum*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.04.16 07:11

s X koulema, navíc v opakovaném! prváku, maturitu opravdu nedáš... tolik soudnosti sám snad máš, ne? Jak mnozí píší, není ti souzeno být v životě ve stavu "pracující inteligence", jdi do 3 letého SOU, a po výučáku se zařadíš do stavu kvalifikované dělnické třídy. I dělník může být docela specialista a profík a uznávaný mistr svého oboru. Pokud ovšem nebudeš dělat anonymní agenturní opici na páse.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 12.04.16 07:32

I po 3-letém učňáku může 2-letou nástavbou získat maturitu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.04.16 19:32
avatar

No řekla bych to následovně:

Vyhodí a popravdě? Nic jiného nezasloužíš. Mít v pololetí 3 pětky a teď dokonce 6? Já kdybych toto udělala, tak mne rodiče roztrhnou minimálně vejpůl a ještě bych dostala nařezaný, až bych jelita měla. Na mne si taky jedna paní učitelka opravdu zasedla. Řešilo se to s ředitelem školy, byly předloženy důkazy (písemky, známkování atd.) Byla jsem přezkoušena z předmětu jiným učitelem (z důvodu posouzení), kde byly vědomosti zcela prokázany! V ostatních předmětech jsem potíže neměla, excelovala jsem například z matematiky, ostatní předměty jsem měla dobré. Z čehož vyplývá, že mi hrozilo propadnutí na konci roku, a tím pádem vyhazov ze školy. Ano, vyhodili by mne slovy:za jednu pětku. Na konci roku nesmíte mít žádnou pětku.

Ale to není Váš případ !

Na Vás si nikdo nezasedl - jste evidentně flákač, pětkař a tak je podle toho s Vámi zacházeno, a jste tak posuzován. Ale do této škatulky jsme se zaškatulkoval sám! Teď naplakejte.

Přijde mi, že dnešní mládež, jakmile jsou potíže, místo toho, aby začala něco dělat, tak přestanou chodit do školy, ale začnou fňukat atd. A že je to nebaví atd...

Být Vámi jestli opravdu nechcete propadnout, sehnat doučování, a šrotit, šrotit, šrotit. Ale na toto musíte být jaksi "rozumově" vyspělý a odhodlaný a vědět co chcete atd. Ale vzhledem k tomu, že je polovina dubna a šest pětek, nevím, nevím.

Bohužel se nezmiňujete, o jaké jde předměty. Je rozdíl propadat z tělocviku a je rozdíl propadat z matematiky - maturitního předmětu.


doplněno 13.04.16 19:53:

A rodičům to říct, aby Vám to pomohly vyřešit. Omluvenka atd. Pokud Vás nemají už plné zuby a nenechají Vám v tom tzv."vymáchat hubu".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredy29*
Datum: 13.04.16 20:18

Já vím že to vypadá blbě. No já ten prní rok fakt proflákal a neřešil nic. Pak už to bylo horší že sem se začal i snažit ale nešlo to. Na začátku druhýho prváku jsem se nesnažil protože mi přišlo že to znám až mi to zas ujelo. Jenže už ten přístup byl příšernej. Jo já jsem ten první rok dělal blbosti že sem se hádal s těma učitelema a dělal naschály až měl 3jku z chování. Ale ak jsem se změnil jenže to nemopomohlo a tak mě to přestalo bavit a občas jsem se ozval. Pak už se to jen táhlo a já s tím těžko něco dělal, chodil em na doučko fyzika, matika, technický kreslení, ale nepochopil sem to. Pak u jsem nedával ani angličtinu, počítače a strojírenství. Pak už jsem byl i klidnej ale ty ředměty mi nešly. To je celý, já bych rád udělal maturitu ale nevím jak to teď dopadne, dneska jsem nakonec byl ve škole, ale řekli mi, že se bude projedávat jestli mě vykopnou nebo ne. Už to oznámili i doma no a je to v prdeli...

Datum: 13.04.16 21:02
avatar

Ahoj fredy,

No víš a to je podle mne to špatné, co ti píši: proflákal, nic nedělal, neřešil, dělal naschávaly, atd. Ono na střední škole jedno navazuje na druhé. Pokud neumíš řešit rovnice, nezvládneš například soustavy rovnic. atd. Doučovala jsem matematiku. Tak o tom něco vím. Jak ze základky, tak ze střední. Víš, ono jde i o to, že klesnout na dno jde hrozně jednoduše a rychle. Ale odlepit se od něj, jde o dost hůř a zbavit se tím samolepky flákače ještě mnohem hůř. Ale toto sis "zavařil" sám. Jo teď čtu - strojírenství. takže strojní průmyslovka? A kde jsi byl předtím?

Jinak, co vypisuješ:

Matimatika - dá se doučit, Fýza se musí naučit, technické kreslení jde taky naučit, počítače - jde taky, já chodila do školy, měli jsme taky počítače, ale bylo to v době, kdy jsme neměli počítač doma, takže jsem v tom fakt lítala. Ale řekla jsem to učiteli, a bylo to v pohodě. Chodila jsem na hodiny navíc, v době volna atd. angličtina - nevím, jsem němčinář, a ta taky není jednoduchá a strojírenství nevím o čem je, protože já jsem stavař. Ale kreslit jsme se učili v průběhu, protože jsme museli pravidelně odevzdávat rysy ve škole, ze kterých byly známky.

Být tebou, dojdi si za učiteli, že chceš zůstat, jestli ti dají poslední šanci. Holt sis to podělal, tak to budeš si muset vyžrat. Lidově řečeno. Třeba to tak beznadějné není. Běž za učiteli a domluv se, jestli by ti nepomohli, aby jsi to zvládl. Ale připrav se na následují: budeš se muset učit strašně moc, a učité se na tebe budou dívat dlouhou dobu, že jsi lajdák. Odpářou ti to, až uvidí, že to myslíš vážně, že makáš a uvidí snahu. Nediv se, že i když jsi zabral, a dostal z písemky dvojku, že tě obviňovali. Jedna vlaštovka jaro nedělá, a proto si mysleli, že jsi to opsal - byla to taková jednorázovka. A ty místo toho, aby jsi se snažil dál zatnul zuby, učil ses atd. tak jsi se na to vykašlal. Kdyby jsi makal a učitelé viděli zlepšení, a více pěkných známek, tak bys takhle neskončil. To mi věř.

Co tvoji rodiče?

HLAVNĚ TO NEVZDÁVEJ, BOJUJ ! JINAK NIKDY V ŽIVOTĚ NIČEHO NEDOSÁHNEŠ, BUDEŠ NICKA A BLB. TO CHCEŠ?

Doufám, že se ti rozsvítilo navždycky už.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredy29*
Datum: 13.04.16 21:26

Děkuju za podporu, já vim, že jsem to podělal ale uvědomil sem si to až teď Jojo jsem na oboru programátor počítačem řízených strojů...:/ Já se zkusim nějak zlepšit ale asi už zase rupnu :/ No rodiče jsou právě strašně naštvaný nějak jsem to přehnal prtoože poprvé máma kvůli mě brečela a otec na mě ani nepromluvil a to normálně řve jak něco akdyž sem se ho ptal že na mě ani nekřičí nic tak řekl že je jen zklamaný. To mě dorazlo to bylo horší než kdyby řval jako obvykle. Jenže nevím jestli to už dokážu spravit.

Datum: 13.04.16 21:35
avatar

A vy se divíte? No jo no. Ne že jste to asi podlělal, ale určitě podělal. Obejděte učitele, běžte za ředitelem, zkuste to. Za pokus nic nedáte. Snad mi rozumíte. Jinak jsme Vám chtěla poslat SZ, ale nejde mi to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 21:43

Já vím já jsem hrozně cholerickej :( už by to mělo jít dík

Datum: 13.04.16 21:06

Ředitel školy tě zatím nevykopl, protože za tebe dostává od ministerstva školství peníze, tak jsi pořád ve stavu a veden jako student. Ale správně tušíš, že tě asi vylejou na konci roku. No - ale pro tebe je dobré, když tě vyrazí z této školy, můžeš nastoupit na jinou, žáků je málo, systém platby na žáka pořád funguje... takže pokud tě rodiče budou živit a na nové škole to nepoděláš, tak se třeba snad i k maturitě dohrabeš...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.04.16 21:18
avatar
Takže podle Vás je to vpohodě, co zakladatel dělá, píše a jak se chová? Jenom proto, že cituji: No - ale pro tebe je dobré, když tě vyrazí z této školy, můžeš nastoupit na jinou, žáků je málo, systém platby na žáka pořád fungujeA co kdyby se to dělalo rovnou: dejte mi samé jedničky, žáků máte málo, tak to dostanete za mne zaplaceno?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 21:32

Nikdy jsem neřekl, že co studentík činí, je správné. Naopak. Pouze jsem mu osvětlil, proč si ho tam nejspíše s X pětkami a absecemi ještě drží. Že je to proto, jak je nastaven systém plateb za žáky, kdy se školy o studenty /chodící příspěvky od státu přetahují. No, a že má šanci, pokud ho vyrazí (poprávu), být přijat na jinou SŠ (pokud ho budou živit rodiče), kde má šanci začít s čistým štítem znova (pokud nic nepodělá) a pokud dostane rozum věkem, a bude makat , třeba se k té maturitě i dohrabe...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 21:45
avatar

Tome, o pololetí nelze propadnout. Za mne to tak bylo, nevím, jak dneska. Jinak jsme měli myšlenku stejnou. Vysvětleno. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 21:12
avatar

Tak jasně, že změnit se nepomohlo. Když totiž učitel celý rok má ve třídě s prominutím hajzlíka, co provokuje, dělá potíže a naschvály, tak najednou má zničehonic věřit, že hajzlíka osvítil duch svatý a je z něj normální žák? Ale kdeže, čím jsi dokázal, že ses změnil? Tím, že ses chtěl ulejt z testu? Že jsi nepřišel 14 dní do školy? A ještě máš tu drzost psát, jak si na tebe všichni zasedli. Jo, když se rok chováš jak největší dement a kretén, tak pravda, asi tě nebudou mít vůbec rádi.

Běž přímo za ředitelem a sypej si popel na hlavu, jak tě to mrzí a jak ses choval blbě. Že to víš a máš zájem to řešit. A naklusej tam hned zítra! Na všechno se dá najít doučování, takže můžeš máknout i tam. Hlavně si to ale přiznej a přestaň vinit všechno a všechny okolo jak malý děcko.

Ty jsi to podělal, ty to musíš napravit.


doplněno 13.04.16 21:28:

Zuhud, to je fakt, ale stačí jeden učitel, co se prostě bude chtít zahojit, a k řediteli ani dojít nemusí... ale pravda, nejdřív bych obešla ty učitele, kde je největší problém. *palec*


doplněno 13.04.16 21:34:

Přesně takhle jim to řekni! Upřímně, pravdivě, omluv se. Ale pak počítej s tím, že pokud ti dají vůbec šanci, tak bude poslední.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 21:25
avatar

Ale ono se k tomu budou vyjadřovat i učitlé předmětů, z kterých propadá. Takže prvně obejít učitele, kde propadá, a posypat si hlavu popelem a zkusit se s ními domluvit, jestli by nebyli tak hodní a nenechali ho padnout a pak bych šla za ředitelem. Protože jestli ředitel bude mít aspon snahu ho nevyhodit, tak to bude hlavně záležet na vůli těch učitelů, jestli to s ním ještě zkusí. A to si myslím, že je alfou a omegou všeho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredy29*
Datum: 13.04.16 21:29

Díky já jsem to trochu podělal dneska. Oni mi to řekli a já jsem vybouchnul no a nechoval se hezky. Ale pak mi to bylo líto já se zkusím omluvit a kusim jim to nějak vysvětlit, já vim že sem to zkazil. Já bych fakt nerad skončil swe základkou ale bohužel mi to došlo až teď.

Datum: 13.04.16 21:52
avatar

fredy, víš, ještě ti něco napíši, co vidím mezi řádky: píšeš trošku. Měl by jsi být začít trošku sebekritickej a podívat se sám do sebe. To že jsi vybouchnul je aboslutně špatně! Tím si vršíš na ty průsery co máš, další průsery a děláš si to horší. A tímto postojem a jednáním, si zavíráš cestu, aby jsi mohl na škole zůstat. :(

Takže svoje ego, výbošnost atd. opusť. A to velmi rychle, protože s takovou nikdy nikam nedojdeš, a vždy vyhoříš! I na nové škole. Chyba je na tvé straně, přestaň vinit ostatní !

Uvědom si, že ředitel nové školy si může do těch minulých zavolat a zjistit si to, o co šlo atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 21:54

Já vím měl bych změnit já už budu fakt lepší.Musim se víc ovládat

Datum: 13.04.16 22:15
avatar

Napsala jsem ti soukromou zprávu. Tak ji vyzvedni a odpověz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vontippus
Datum: 26.04.16 22:28

Milý příteli, *slunce*je mi 39 let stáří ...a mám z minulosti a hlavně ze svého bujného mládí velice podobné zkušenosti...

Taktéže jsem absolvoval 1- ročník 2x, /automobilová nehoda, 6 msc. na vozíku . 1 ročník ../ studoval jsem technický obor učňovského typu,... k mému tehdejšímu úžasu dotazu umožněnní dodělat si zkoušky..., stanovistko bylo u většiny vyučujících, že moje vědomosti jsou nedostatečné .../ačkoliv dle mého názoru to bylo minimálně za tří, a několik těchto testů jsem prošel .../ ...absovoval jsem znovu prvý ročník , a pak druhý, pak jsem začal brát drogy a třetí ročník jsem dával snad na třikríát v průběhu3 let..-- pak jsem ho po ulidnění dodělal po dvou leté pauze ma podobné škole..

Poté po službě u policie /nebyla potřeba maturitní zkouška jako dnes / jsem si dodělal nástavbu /maturitu/ i posléze vysokou školu jak bakalářského tak magisterského typu..dnes jsem na doktoranském studiu az astDávám velice významnou funkci v ve státní správě...vždy jsem byl flink mega flink...ale intekt tam byl díky bohu.. :-

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 21:45

Jojo řeknu jim to. Jen nevím jestli to zabere ale snad jo.

Datum: 13.04.16 21:53
avatar

Je na tebe nějáký kontakt? třeba FB? Skype? Nemůžu ti poslat soukromou zprávu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 22:05

jojo třeba skype davidbaley

Datum: 13.04.16 22:17
avatar

Mnašla jsem, napsala, poslala žádost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 22:24

mě nic nepřišlo:O Mám tam fotku před zrcadlem

Datum: 13.04.16 22:30
avatar

Byl na skypu jediný kontakt, bez fotky. Takže někde je chyba. Zkus najít ty mne zizalah (skype jméno)

Jsem zapnutá on-line.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 22:01
avatar

Tady nejde o hojení. Tady záleží jak moc je to podělaný. Pokud jsou ti učitelé tak naštvaní, jeho chováním, že jej tam nechtějí bude mít smůlu. Nepomůžou a budou hlasovat pro vyloučení.

U nás jsme měli žáka, co se k nám nehodil a navíc se nevhodně choval. byl arogantní, agresivní, dělal bordel atd. jedna jediná učitelka, mu zařídila vyhazov, i přesto, že prospíval, a během roku ! Prostě ji to nezajímalo. Chováš se jako hulvát, blbec a idiot - fajn, nemáš tu co dělat. Varovala jsem tě stokrát, nedals na to, tak běž o dům dál. Takže na to pozor. Právě proto jsem radila jít prvně za učitely, potom za ředitelem.


doplněno 13.04.16 22:03:

To je pro martinaa:

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 23:10
avatar

do skoly jsem vubec nechodil, obor u me uplne mimo misu, ale uhral jsem to na trojky ctyrky tak nevim, co jako delate, ze mate 6 petek a prej jeste podruhe v prvaku... rikali mi stredoskolak i ucitele (ve stredu bylo nejkratsi vyucovani), bezne 300 omluvenych hodin uz v pololeti a 2 z chovani za neuznane omluvenky :) Po skole jsem par let poradne zaparil a naucil jsem se sam behem 15let nekolik oboru na profesionalni urovni, v 1 bych mohl dokonce praxi vyucovat i na UK, profesor toto absolutne nema sanci pokryt, pokud se tomu sam aktivne nevenuje, jenze to by pak nemel cas ucit. Navic v tomto oboru plati nejvic ze vsech, kdo umi umi, kdo neumi uci. Cili nic neni ztraceno, ale vas pristup je zalostny. Mimochodem, pokud jste nikomu nedal vedet, ze jste nemocny atd, uz ted vubec nemusite byt zakem skoly...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: vonitpus
Datum: 26.04.16 23:14

Shrnul bych-to, makej, makej, makej...nebudež míti tolko volných schopností...vzdej-to...a do kopat kanály .. i těch je potřeba...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nechapu
Datum: 26.04.16 23:22
To je to nejhorší co se může stát chybet schválně když se píší písemný nebo když zustavas doma a rikas rodičům ze chodis do školy /toto mi přijde jako velká zrada hmmm ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 11:29

Teď je pozdě hledat výmluvy proč tohle a tamto,kdo za co může,kdo ne...musíš řešit tuhle situaci a co nejdřív.Zamysli se nad tím,čím by ses chtěl v životě živit!Tahle škola je nad tvoje síly - vyhýbáš se testům atd.Musíš najít jinou - učňák,který bys zvládl a zkusit se tam přihlásit ke studiu.Jinak ti opravdu zbude pracák.Pokud najdeš učňák,kde by tě vzali,můžeš rodiče informovat o tom,že jdeš na jinou školu.Pokud tě nevezmou,musíš říct rodičům,že škola byla nad tvoje síly,jít pracovat nebo pracák...rodičům to říct musíš,berou na tebe přídavky a mohli by mít potíže oni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hadzska510
Datum: 07.04.17 13:29

Prosím může se mi ozvat Zahud(student) na sliwkova.svetlana@seznam.cz

Děkuji moc

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.