Potřeboval bych názor na tuto slohovou práci

Od: Datum: 10.04.16 15:28 odpovědí: 4 změna: 11.04.16 06:00

Správně vidíme jen srdcem, co je důležité, je očima neviditelní

Správně vidíme jen srdcem ano tak proč jenom zřídka se zamyslíme nad tím, jestli to člověk myslel dobře, jestli má dobré srdce, jestli má zdravou duši. Většinou rozhodneme během chvilky, zda byl nějaký čin nebo skutek proveden s dobrou vůlí.

A to na základě jestli jestli se nám líbila. Když se nám někdo nebo něco nelíbí, hned to odsoudíme, bez zamyšlení. Děláme tak dobře? Neměli bychom občas spíše naše oči zavřít a poslouchat, co nám říká naše srdce?

Díváme se na skutky lidí, koukáme na ně a naše srdce němé. Málo, kdo se na danou situaci nebo člověka dokáže podívat i srdcem. Obdivuji takovou osobu, která bere v potaz, že lidi mají srdce. Přesně, tak jak to řekla ta chytrá liška. Správný úmysl věci uvidíme, když se sami sebe zeptáme, zda tento čin přinese někomu dobro nebo radost. Akorát tyto věci jsou neviditelné.

Začneme přemýšlet a porozumíme myšlenkám skutků. Jestli ne tak je dost možné, že náš život bude prázdný a falešný. Myslím si, že nikdo nechce takový život. Chceme zažívat chvilky plné radostí a štěstí. Udělejme tedy ten důležitý krok a to vnímat srdcem. Když tak uděláme, každou věc přehodnotíme a uvidíme jiný úhel pohledu na danou věc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.16 15:47
avatar

Nelze hodnotit, aniž bych věděla, kdo to psal. Žák 5. třídy nebo maturant?

A jaký názor požadujete? Jestli s myšlenkami souhlasíme, jestli to stojí za odevzdání ve škole...?

Na první pohled můžu zmínit pravopisné chyby, a stylistika také lehce pokulhává (hovorové výrazy, nejasnosti, otázky tvářící se jako rétorické, které rétorické vůbec nejsou a naopak volají o to, aby se o odpovědích uvažovalo). Myšlenkově je to hodně nekoherentní, stálo by za to rozvíjet jednu myšlenku nebo dvě, a neplést spoustu blábolů do sebe. Příklad: Málo, kdo se na danou situaci nebo člověka dokáže podívat i srdcem. Obdivuji takovou osobu, která bere v potaz, že lidi mají srdce. - Dovednost podívat se na situaci nebo člověka srdcem a vzít v potaz, že lidi (lidé!) mají srdce, to jsou přece dvě naprosto různé věci. I fakticky to trochu pokulhává - opět příklad: Přesně, tak jak to řekla ta chytrá liška. Správný úmysl věci uvidíme, když se sami sebe zeptáme, zda tento čin přinese někomu dobro nebo radost. - To, zda někomu čin přinese dobro nebo radost přece vůbec nesouvisí s tím, jaký byl úmysl. I dobrý úmysl může zranit.

Také nemůžu se stoprocentní jistotou říci, že obsah práce odpovídá zadání...

Najdete tu, pokud mě někdo bude v posouzení následovat, spoustu různých názorů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.16 15:53

Jestli jste cizinec nebo nemáte české vzdělání, tak prosím za prominutí. V opačném případě doporučuji zkontrolovat začátky a konce vět, skloňování, návaznosti a smysl jednotlivých vět. Takhle to vypadá, že to psal hodně sjetý filosof. Tím Vás nechci urazit, jen mě trefnější hodnocení nenapadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 10.04.16 23:34

Hlavně je to na slohovou práci velice krátké. (chyba v první větě - je očima neviditelné).

Autor je také asi idealista. My realisté uctíváme starou známou slavnou poučku, která říká že: "každá cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 06:00
avatar

Zdravím, práce má 209 slov- pokud to má být úvaha k maturitě, neprošla by. Více již napsali rádci nade mnou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.