Ředitelská důtka

Od: Datum: 06.04.16 16:34 odpovědí: 14 změna: 13.04.16 19:47

Dobrý den, kam mohu podat odvolání proti ředitelké důtce svých synů, kteří byli oba dva obviněni, že v době nemoci běhaly venku, evidentně asi v horečkách, jinak si to nedovedu vysvětlit a přitom byly doma s partnerem, který je v pracovní neschopnosti po operace srdeční chlopně? Tudíž chci i podat na školu trestní oznámení za křivé obvinění. Děkuji Brossmannová


doplněno 06.04.16 17:28:

jako to si děláte srandu? myslíte, že bych se vás ptala, kdybych nebyla 100% přesvedčená, že to tak není? Mým dětem je 10 a 12 a partnerovi je přes 40... děti doma nenechávám, pokud opravdu nejsou nemocní... navíc jsem se všemi telefonovala průběžně celý den... takže vlastně všichni 4 lžeme? tak vám děkuji za rady... to jsem fakt chtěla slyšet...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.16 16:39
avatar

no vyreste to nejakou smirci metodou, a hlavne nez zacnete neco delat, tak zjistete co je pravda, me treba zadne behani s horeckou problemy nedela... vite kam mirim, ja jen at si neudelate ostudu :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 06.04.16 16:44

jj, dovedu si představit že "dozor" usne a děti jdou vesele řádit ven protože ví že bude chrnět dvě hodiny.

Nejdřív si věrohodně ověřit jestli opravdu byly venku a až pak vlítnout na školu.

Zašel bych za třídní nebo za ředitelem a probrat jak na to přišli, když děcka podle vašich informací měly být doma s dohledem...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zaneta
Datum: 06.04.16 17:32

dozor fakt neusnul. spaly děti, protože měly horečku, sama jsem jim dávala prášky, jak ráno, tak odpoledne... díky za super radu

Od: zaneta
Datum: 06.04.16 17:35

díky za rady... budu se tady veřejně ptát a sama budu vědět, že lítaly venku... super... jestli jste vy takhle nezodpovědný nebo nezodpovědná, tak si buďte...

Od: hnnh
Datum: 06.04.16 16:46

Nechte to tak, ředitelská důtka je k ničemu a ani bych se tím nezabýval. Sám jsem ji kdysi dostal x-krát, nemá to žádnou váhu. Nemá smysl se tím zabývat a podávat trestní oznámení, to je docela k smíchu :) Kdo se tím jako bude zabývat?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zaneta
Datum: 06.04.16 17:31

aha, tak pokud vám přijde kivé obvinění k smíchu,tak děkuji za radu

Datum: 06.04.16 16:50
avatar

Já, za svoji osobu, bych dříve, než bych začala dělat vlny, zašla zjistit zdroj těch pomluv. K třídní a pak k řediteli. Až bych zjistila, kdo a proč nahlásil škole nesmysly, pak bych se snažila dokázat, že je to nesmysl. Nedala bych se odbýt tím, že toho pomlouvače nemohou jmenovat. Bez jména je to pouhá pomluva! A tam bych se začala hněvat a asi i řvát. Ten, kdo tohle oznámil, si za svým slovem musí stát! Žádné anonymy! *bum*Ale doma bych jim všem řekla, co hodlám udělat a a řeknou pravdu dřív, než příjde zemětřesení.

Ohodnoceno: 8x
 
Datum: 06.04.16 21:12

Toto rozhodně ne trestní oznámení není. Chtělo by to trochu klidu.

Odvolání můžete podat u zřizovatele školy, který danou věc prošetří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.16 21:52
avatar

Žaneto, pokud vím, ředitelskou důtku lze udělit za porušení ŠKOLNÍHO ŘÁDU, a nemyslím si, že chování doma, v době nemoci, samozřemě s řádnou omluvenkou nepřítomnosti ve vyučování, vůbec nemá co společného se školním řádem. Předpokládám, že jste jako matka byla srozuměná s důvody udělení důtky. Nakonec viz: V § 17 Vyhlášky číslo 48/2005 Sbírky, o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky je stanoveno, že při porušení povinností stanovených školním řádem lze podle závažnosti tohoto porušení uložit žákovi důtku ředitele školy. Pravidla pro udělení důtky jsou součástí školního řádu. Důtku ředitele školy lze žákovi uložit pouze po projednání v pedagogické radě. Ředitel školy neprodleně oznámí udělení důtky a jeho důvody prokazatelným způsobem žákovi a jeho zákonnému zástupci. Udělení důtky se zaznamená do dokumentace školy.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.04.16 09:27
avatar

Žaneto nezlobte se ale za toto se ředitelská důtka nedává. Co ještě bylo se syny za problémy, to asi nebudou svatoušci, že? Pokud jste si jistá, jděte nejdřív za tř. učitelem, pak ředitelem a pak si teprve stěžujte např. na školskou inspekci nebo zřizovateli školy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zaneta
Datum: 07.04.16 20:24

no jasný, rozhodně mě znáte i mé syny, a můžete mě soudit...

Datum: 07.04.16 20:49
avatar

Žaneto já vás přece nesoudím, nesoudí vás ani nikdo z rádců. Já jen tvrdím, a za tím si stojím, že ředitelská důtka se za toto nedává, ještě bych věřila důtka tř. učitele ale i to bych se moc divila, jedině snad v případě, že jde o žáka víc než problémového kázeňsky, neustále porušujícího školní řád, se spoustou absence... Pozval si vás učitel do školy abyste to udání vysvětlila? Přece nechcete říct, že JPP a bez váhání, ped. rady a setkání s rodičem rovnou důtka. Mezi námi, doba nemoci-odpovědný za dítě je rodič, spíš by vás někdo napráskal sociálce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jhŽ
Datum: 07.04.16 20:54
avatar

Díky vašim dotčeným odpovědím na mne děláte dojem, že jste si nepřišla pro radu, ale přišla jste nesouhlasit se vším, co Vám kdo napíše... to je potom těžké.

Mě na tom nesedí jedna věc, toto upozornění školy pro rodiče, že není něco v pořádku, se uděluje v pořadí: napomenutí třídního učitele, důtka třídního učitele, ředitelská důtka, dvojka, trojka z chování.

To Vaši synové rovnou dostali ředitelskou důtku?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.04.16 19:47
avatar

Dobrý den,

Nikdo netvrdí, že lžete. Ale lhát můžou ti druzí. Mohlo to být takové malé "tajemství", že děti byly venku. Když jste volala, mohlo být tvrzeno, že děti zrovna spí, koukají na televizi atd. Vy jste byla nejspíš v práci. Ruku do ohně bych za to dala v momentu, když bych u toho byla já osobně. Jinak opravdu NE. Takže být váma bych došla do školy, a doma bych řekla, co hodlám udělat, a a kápnou božskou, aby jste právě VY nebyla za totální trubku! Na nějáké obvinění bych se vykašlala, ale snažila bych se dopátrat hlavně pravdy. Přeji pěkný den. Z.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.