Hotelovka/dobrý výběr?

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den, uvažuji o studium na hotelové škole. Je leší vystudovat cestovní ruch nebo hotelnictví? Chtěla bych se uplatnit jako recepční, určitě bych chtěla i na vysokou školu, popřípadě co studovat? Můžu jít na obor ekonomika?

5 odpovědí na otázku

 

 


0x
Na vysokou tě ale nejvíc připraví gymnázium.

Pokud by navazovala vysoká hotelová, tak by neměl být problém. Je to v oboru.

Já vidím jako lepší uplatnění po hotelnictví, než z toho cestovního ruchu. Ale když je člověk šikovný, tak jde do toho, co je mu bližší a vše se naučí. Kromě toho je všude v tomto směru práce s lidmi, práce pro lidi, služby s vysokým podílem znalostí a dobrého zvládnutí cizích jazyků. A to je v nynější i budoucí době prioritou č. jedna.

 


0x

Řekla bych, že se cestovní ruch hodí spíš pro toho, kdo by chtěl pracovat jako průvodce nebo v nějaké cestovní kanceláři. Hotelnictví se hodí víc.

 


0x

Uplatnit se jako recepční? Na to netřeba studovat! A navíc, ohodnocení nic moc - pokud bys nenašla místo v Praze. Sestřenice pracuje v opravdu luxusním hotelu v Litomyšli - část platu jí dávají načerno, aby ušetřili na daních. Vydělává celkem kolem 13tis. měsíčně. Teď shánějí za ni náhradu - odchází na MD - a rozhodující je jestli umí jazyky, jestli se dokáže adaptovat na systém v hotelu, jestli vypadá reprezentativně ale rozhodně ne to, jestli na to má školu! Na zaučení nového člověka stačí bohatě měsíc, nemusíš kvůli tomu chodit x let do školy. A v práci je to takový fofr, že často obědvá až v 16h a vzít si nějaké jídlo mezitím? Je pod dohledem a nebo tam chodí hosté. Ať vystuduješ cokoliv, pokud budeš umět jazyky a budeš flexibilní, tak tu recepční můžeš dělat vždycky, to mi věř. Ale není to žádná výhra..

 


0x

Někde je i v názvu obsah studia Hotelnictví-turismus. Ono to asi pro práci na recepci zas tak není důležité, co absolvujete.. Obojí se hodí, ale hlavně je třeba znát jazyky! A umět jednat s lidmi. A taky pak počítat s prací v noci a o víkendech.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]