Doplňování i/y

Od: Datum: 03.04.16 22:39 odpovědí: 4 změna: 04.04.16 17:42

Prosím vás, mám správně doplněné i/y? -

Děkuji

Poslal jsem Pavlovi esemesku. Pavlovy esemesky mě pobavily. Karlovi góly rozhodly zápas. Soupeři dali Karlovi gól. Jirkovy oči byly smutné. Oči zářily Jirkovy radostí. Maminka koupila Petrovi sešity do školy. Petrovy sešity byly umaštěné. Jana podala tatínkovi kufr. Tatínkovy kufry se na letišti ztratily. Na letišti se tatínkovi ztratily kufry. Řekni Tomášovy o Davidových úmyslech. Dvě útočníkovy nechytatelné střely byly příčinou soupeřovy porážky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xaver
Datum: 03.04.16 22:43

Nemáš, jsou tam chyby

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.04.16 22:44

Chyby tam jsou. Třetí věta špatně - Karlovy goly rozhodly...Šestá věta špatně - Oči zářily Jirkovi radostí. Předposlední věta špatně - Řekni Tomášovi o Davidových úmyslech.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.04.16 17:12

Neodlišuješ přídavné jméno přivlastňovací

od podstatného jména.

Chyby mᚠve větách 3, 6 a 12.

Datum: 04.04.16 17:42

Ještě doplním, že u "Maminka koupila Petrov_ sešity do školy." může být měkké i tvrdé i/y. (Koupila "komu, čemu" - Petrovi, koupila "koho, co" - sešity, které má Petr do školy).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.