Recepční POVOLÁNÍ

Od: Datum: 01.04.16 22:49 odpovědí: 5 změna: 02.04.16 20:09

Dobrý den, myslíte, že je recepční dobré povolání? Co plat? Jaké školy musím mít vystudované? Uživím se? Popřípadě jakou VŠ musím mít? Děkuji...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.16 23:11
avatar

Každé povolání je dobré, pokud tě baví a pod tě dokáže uživit. Recepční myslíš konkrétně kde? Recepčí v hotelu rozhodně bude muset umět mít příjemné vystupování (to vlastně ale všude) a umět několik jazyků. Recepční ve zdravotnických zařízení zase něco jiného. Takže miniláně maturitní obor a rozhodně jazyk.


doplněno 01.04.16 23:26:

Tak hlavně jazyky, hlavně jazyky. A jaké? Záleží kde chceš trávit život. Určitě anigličtina, možná je němčina, v Karlových varech Ruština, v Jeseníkách Polština.

Je důležité umět jednat s lidma, mít dobrou pamě (hlavně na hosty a jejich přání) a být spolehlivá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: madrid
Datum: 01.04.16 23:14

Děkuji, chtěla bych být v hotelu.

Od: ptŽ
Datum: 01.04.16 23:39
avatar

Stačí Vám maturita a znalost alespoň jednoho světového jazyka, a také v jaké lokalitě se hotel nachází. U nás vystačíte povětšinou s NJ a AJ. Jako recepční jsem pracovala dva roky, při svém zaměstnání, a to jen o víkendech, byly to 12 hodinové směny. Musíte se umět domluvit, vyřídit telefonické objednávky ze zahraničí, zajistit potřebné služby, zvládnout příslušný PC program, kam zadáváte data hostů, zároveň přičleňujete případnou útratu k pokoji hosta, abyste při odjezdu vše vyúčtovala a to buďto jednotlivě, nebo celkově pro skupinu fakturačně. Možná budete muset zvládnout i směnárnu, prodej suvenýrů a obsluhu v recepci pro hosty, např. podávat kávu, čaj a balené nápoje. Budete muset řešit ubytování hendikepovaných, méně pohyblivých hostů v bezbariérových pokojích. Myslím si, že je to práce nárazová. Při příjezdů hostů, či skupiny, než se ubytují a pak při odjezdu. Jinak jsou zase volné chvíle, kdy tolik práce není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marekvoracek
Datum: 02.04.16 13:02

Tak záleží, na které recepci chcete pracovat. Myslím, že plat máte pevně stanovený, o ten se bát nemusíte, ale záleží na organizaci, ale určitě byste měla mít více než mají lidé například ve fabrikách, o to se nebojte.

Vzdělání - obecně, jak už je zmíněno, hlavně maturita, a především jazyky.

Pokud chcete na hotel, tak určitě střední hotelová škola nebo škola cestovního ruchu, ale úplně podmínkou není. Alespoň maturita z nějakého toho příbuzného oboru, někde možná chtějí i vyšší odbornou školu, či vš, podobného zaměření. A jazyky, určitě ta AJ a NJ, někde se uplatníte i s ruštinou, italštinou, španělštinou a podobně.

Je to práce o jisté zodpovědnosti, na druhou stranu, myslím, že za ten plat, který je nabízen, nikterak náročná a složitá. A to nemluvím o jiných recepcích, kde mají recepční podobu spíš vrátné a vlastně skoro celou pracovní dobu si tam jen odsedí...takže se toho opravdu nebojte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.16 20:09

Nejlepší je vystudovat hotelovou školu,kde mᚠteorii,praxi i jazyky.Pokud toho zvládneš,bude i dobrý plat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.