Slovní uloha

Od: Datum: 01.04.16 11:58 odpovědí: 5 změna: 01.04.16 15:51
avatar

Víte někdo odpověď?

Cena za 1 kg dražších bonbónů je 125 Kč. Cena za 1 kg levnějších bonbónů je 100 Kč. Z bonbónů namícháme dvě různé směsi.

1 První směs obsahuje 2 kg dražších a 0,5 kg levnějších bonbónů. Vypočtěte cenu za 1 kg první směsi.

2 Druhá směs obsahuje 2 kg dražších bonbónů a několik kg levnějších bonbónů. Cena za 1 kg této směsi je 110 Kč.Vypočtěte, kolik kg levnějších bonbónů obsahuje druhá směs.


avatar
Upozornění od sys strejc 01. 04. 2016 12:01:54
Je to apríl nebo prostě jen drzost?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.16 12:10
avatar
Těžká písemná úloha, těžká. I já jsem s ní měl potíže.
Ale nakonec vyřešeno.
Něco dalšího by nebylo, pane učiteli?
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.04.16 12:18
avatar

Jakou chcete?

Datum: 01.04.16 13:17
avatar

Tak jsem ti ten domácí ůkol vypočítal z hlavy ty školáku . 1...120,- KČ/kg 2...3 kg. Jestli je to apríl tak si mě nepřej!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomas72
Datum: 01.04.16 15:13

Ahoj, podle rádců to vypadá, že to je primitivní, ale já si opravdu s druhým úkolem nevím rady, protože jsem ve škole nikdy nic neřešil zápisem. Napsali byste mi tady prosím zápis? Pořád to tu zkouším a nejde mi to. Napadlo mě jenom (250 + x) . 100 = 110 ale pak mi došlo že výsledek bude záporný prosím o správný zápis :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bonbon
Datum: 01.04.16 15:51

2*125 + x*100 = (2 + x)*110

250 + 100x = 220 + 110x

10x = 30

x = 3

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.