Studium fyzioterapie

Od: Datum: 31.03.16 19:50 odpovědí: 5 změna: 01.04.16 21:40

Dobrý den, rozhodla jsem se, že se chci vyučit jako fyzioterapeutka. Problém je, že netuším, na jaký obor či školu jít, abych pak mohla na VŠ a následně i pracovat jako fyzioterapeutka. Mám jít na normálně zdravotního asistenta? Popřípadě tip na školu, Ostrava.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: e12
Datum: 31.03.16 21:07

Gymnázium stačí a pak obor fyzioterapeut na lékařské fakultě - klidně i u vás v Ostravě. A počítejte s tím, že o obor fyzioterapeut je veliký zájem a problém se tam dostat. Takže výborné známky na gymnáziu jsou fakt nutností.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.03.16 23:36

Musíte vystudovat Střední zdravotnickou školu,potom následně na VOŠ-fyzioterapeut.Školu jistě najdete v registru středních škol nejblíže Vašemu bydlišti-možná se nevyhnete buď dojíždění nebo pobytu na internátu.Pokud Vám rodiče budou ochotni platit podnájem-doporučuji spojit síly s dalšími děvčaty a ve 3 pronajmout podnájem-je to levnější.Takže fyzioterapeutkou se nemůžete ,vyučit, ale musíte tento obor vystudovat.Připravte se na těžší studium již na zdr.škole -1.ročník cizí jazyk+latina ,další všeobecné předměty a také somatologie,která bývá důvodem,proč až 1 čtvrtina studentů končí již v 1.ročníku.Doporučuji učit se hned od prvních hodin a nespoléhat na konec pololetí.Také je dobré si uvědomit,že se budete setkávat při praxi-3.ročník-s bolestí,utrpením,krví a nemocemi,ve 2.ročníku budete přítomna pitvě.Pokud Vám dělá potíže pohled na krev,zranění - uvažte zda tato škola je pro Vás ta pravá.

Datum: 01.04.16 00:14

odborná způsobilost k výkonu povolání fyzioterapeuta se získává patřičním studiem na vysoké škole (bakalářský nebo magisterský obor), diplomovaní fyzioterapeuti z VOŠ mohli naposledy začít studovat v roce 2003/2004 (tolik zákon o nelékařích). takže jednoznačně vysoká škola. jako střední školu bych se přikláněla k radě vystudovat gymnázium (případně možná i zdravotnické lyceum) - přeci jenom to je přípravka k dalšímu studiu na VŠ.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.04.16 07:49

Moje mladá má gympl v Ostravě, tříletou nástavbu na zdrávce také v Ostravě a dálkově magisterské, vysokou školu na fakultě ošetřovatelství v zahraničiu. Nedávno jsem někde četla, že na lékařské fakultě v Ostravě, otevírají také ošetřovatelství a tam i fyzioterapii. ;) Když jsem si byla ve Vítkovicích vyzvednout v MALLu zboží, všimla jsem si, že ve stejném baráku, ale o dvoje dveře vedle, sídlí nějaká škola masérství. Byla jsem unavená, tak jsem se nezastavila a neprozkoumala. Zajeď se na ni kouknout, případně prozkoumej. Mohlo by to být pro tebe zajímavé.

Od: natalie
Datum: 01.04.16 21:40

Děkuji všem za odpověď :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.