Úřad práce na 3 měsíce

Od: Datum: 31.03.16 09:55 odpovědí: 4 změna: 01.04.16 00:05
Dobrý den, je mi 16 let, jsem ve druhém ročníku a chtěla bych na jinou školu. Vedení nové školy mi sdělilo, že teď je malá šance, že by mne vzali, ovšem v září by to bylo na 100%.
S mamkou jsem se dohodla, že by mě klidně nechala doma pod podmínkou, že bych si našla brigádu. Tu už mám sehnanou a jsem se vším spokojená. Jenom jsrm zaslechla, že pokud nebudu chodit do školy, tak se mám přihlásit na úřad práce a někam na pojišťovnu. Platí to i v případě, že mám tu právi sehnanou?
Byla bych ráda, kdybyste mi ohledně toho řekli nějaké užitečné postřehy.
Děkuji
PS: O chování a prospěch tady nejde...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 31.03.16 10:16

Na ÚP budete dostávat doporučenky, přesto, že máme práci sjednanou a nesmíte místo odmítnout. Když zůstanete doma, jako osoba bez zdanitelných příjmů, musíte si hradit zdr. poj. Radím zůstat ve škole a pak plynule přejít na jinou školu. Je to na Vás.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.03.16 10:35

Dobrý den. Ono záleží na tom, kolik si vyděláte. Na ÚP musíte oznámit, že máte tzv. nekolidující zaměstnání a nesmíte si vydělat více, než polovinu min. mzdy, což je 4. 950 Kč. Pokud máte výdělek vyšší, do evidence by Vás nevzali. Pokud si vyděláte jen do výše poloviny min. mzdy, pak se zaevidujte na ÚP a stát za Vás bude hradit zdravotní pojištění. Své pojišťovně jste povinna oznámit změny do 8. kalendářních dnů.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.03.16 16:36

Zůstaň ,schovaná, ve škole.Jednak nebudou potíže s pojišťovnou a jednak vůbec neuškodí slyšet výuku,v září potom budeš líp připravená do nového...pokud ovšem rodiče tě uživí a nepotřebuješ peníze na živobytí...to je pak jiná.Prober to s rodiči,pokud tě nechají ve škole,oznam situaci třídní - způsobem,že ,bys ráda dochodila rok,.Ostatně v nové škole možná budou chtít ukončený rok - zjisti si to!,

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.04.16 00:05

Ať počítám, jak počítám,

vychází mi to na pět měsíců,

od dubna do srpna.

Ukončíš-li studium nyní, ztratíš statut studenta dnem ukončení studia. Na prázdniny

bys měla nárok, kdybys ukončila školní rok rok na jedné škole a od září nastoupila do nové...

Takhle buď budeš v evidenci ÚP i přes prázdniny, nebo si sama platit zdravotní pojištění.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.