Obor finance podniku nebo účetnictví a daně

Od: Datum: 27.03.16 12:55 odpovědí: 5 změna: 27.03.16 16:54

Ahoj, celkem na poslední chvíli jsem se rozhodl že podám přihlášku ke kombinovanému studiu na VŠ, nemůžu se však rozhodnout mezi obory finance podniku a účetnictví a daně. Příjde mi, že jsou tyto obory dost podobné.

Chci se Vás zeptat jakému oboru by jste dali přednost z hlediska budoucího uplatnění atd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 27.03.16 13:57

Spíše finance podniku. Tenhle obor bude fungovat na stejných principech, ať je jakýkoliv režim. Daně a účetnictví se neustále mění a vyžaduje to stále studium legislativy. Uplatnění bude v první případě jako zaměstnanec v druhém případě se nabízí založení vlastní společnosti velmi brzy v úvody profesní kariery.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gargamel1
Datum: 27.03.16 14:11

Děkuji za odpověď, tak neustále změny a s tím spojené studium mi nevadí. Momentálně pracuji na pozici účetního, tak uvažuji o dodělání VŠ. Finance podniku mě přišli jako zajímavé rozšíření kvalifikace. Rád bych si časem dodělal auditorské zkoušky nebo zkoušky na daňového poradce, ale například chápat akcie a různé druhy oceňování by nemuselo být špatné.

Uplatnění u účetnictví a daní je jasné, ale jaké je hlavní uplatnění po absolvovaní financí? Jak říkám příjde mi to dosti podobné.

Od: uska®
Datum: 27.03.16 14:02

Zvolila bych - daně. Lze být i zaměstnanec i OSVČ. Dobrého daňového poradce najít, je velká fuška. Tyto služby využívájí živnostníci a v poslední době také firmy, závody, podniky k optimalizace daně. A že by někdy stát zrušil daně, toho se nedočkáte a tím pádem máte obživu až do smrti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 14:18

Spíš než o obor bych se zajímal o konkrétní předměty, které na tom daném oboru máš. Myslím, že to bude velmi podobné, podle toho se pak orientuj. Pokud si vybíráš obor, jistě tam máš vypsány i předměty, které obor zahrnuje i další informace. Orientoval bych se podle nich. Prakticky je jedno, jaký obor si zvolíš. Orientoval bych se taky podle dalších předmětů, které obor zahrnuje a nejsou zrovna jednoduché (třeba na financích podniku můžeš mít povinnou statistiku, což není úplně jenoduché, kdežto na daních ji mít třeba nebudeš, bude si ji alespoň nebudeš muset povinně volit a absolvovat - a na každém tom oboru jistě budeš mít hlavně asi nějaké matematické předměty, které Ti ale prakticky k ničemu moc nebudou). Pokud budeš chtít absolvovat i nějaké jiné předměty třeba z toho druhého oboru, můžeš si je zapsat taky, mimo studijní plán, ale absolvovat je můžeš. Takže záleží na Tobě.

Uplatnění oboru je velmi podobné, práci bys měl sehnat tak jako tak - finanční řízení podniku - na této pozici v podniku, daně účetnictví - samostatné vedení účetnictví, daňový poradce, ve finanční správě (finanční úřady a podobně).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gargamel1
Datum: 27.03.16 16:54

Díky za odpověď, tak asi to nakonec vypadá na to účto, kdyby měl ještě někdo nějaký názor, tak klidně napište.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.