Hledám dobrou střední pedagogickou

Od: Datum: 25.03.16 09:12 odpovědí: 14 změna: 26.03.16 18:52

Ahoj, jsem v osmé třídě a chtěla bych z déváté jít na střední pedagogickou školu

Chtěla bych se zeptat jestli máte nejakou zkušenost, ať už vlastní nebo jenom z doslechu o nějaké dobré střední pedagogické škole.

Bydlím v Plzni, takže pokud by byla v Plzni, bylo by to super.

Chtěla bych učit převážně na druhém stupni základní školy, a učit bych chtěla angličtinu,tělocvik, asi i občanskou výchovu, němčinu, možná i dějepis.

předem děkuju za každou radu. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.16 09:52
avatar

Pokud si budeš chtít dělat učitelství II. stupně, je dle mě lepší volbou gympl. VŠ není úplně procházka růžovým sadem (i když samozřejmě jsou mnohem náročnější obory) a gympl připraví lépe na kvanta látky. Ze SŠ pedagogické nebudeš mít dostatečné znalosti oboru (angličtiny apod.), jejich obory - aspoň tady v Liberci - jsou předškolní a mimoškolní pedagogika a asistent pedagoga. Kvalifikace pro tyto oblasti není úplně nejlepší základ pro studium na VŠ. Možná budeš lehce předpřipravená na psychologii, pedagogiku, nějakou didaktiku, ale ne na oborovou součást studia na VŠ.

Pokud se chceš věnovat blížeji pedagogické činnosti, i na gymplu můžeš po 18. roce např. vést kroužky, dělat instruktorku na táborech, určitě je to pro budoucí kariéru víc než vhodné.

Pokud trváš na pedagogické SŠ, ta liberecká má dobrou pověst, ale je dost z ruky.


doplněno 25.03.16 14:31:

Není zač taky jsem to měla takhle, vždycky jsem věděla, že chci učit...

Na gympl se poptej v okolí (případně výchovný poradce ve škole bude opravdu dobře vědět), v městech jako je Plzeň jich bude pár a lidé budou vědět, který je dobrý a který ne.


doplněno 25.03.16 14:35:

hk, jednu otázečku. Učím. 5 let na ZŠ, jeden rok na SŠ, druhým rokem firmy, jazykovky a soukromé hodiny a překlady. Pokud se tazatelky ptáte, jestli chce zahodit svůj život (spáchat profesní kariéru, zkazit si život), chcete tím říct, že já jsem zahodila svůj život, spáchala profesní sebevraždu a zkazila si život? Protože já ten pocit rozhodně nemám

P.S. a jedno z nejhůře placených zaměstnání to rozhodně není, spousta lidí dělá ve fabrice nebo firmách za dvě třetiny toho, co učitel... (pokud tedy nechceme srovnávat profese se stejným potřebným vzděláním, to by samozřejmě byla jiná).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: baru14
Datum: 25.03.16 13:34
Dekuju za odpověď a mohla bych se zeptat jestli by jste mi nedoporučil nějaký dobrý gympl pro me? :)
Dekuju moc.
Od: hk
Datum: 25.03.16 13:40

Gymnázium? Vy chcete jít pak bezpodmínečně na vysokou? O tom jste již nyní přesvědčena?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: baru14
Datum: 25.03.16 15:11
Dekuju :)
A stejný názor jako hk opravdu nemám. Myslím si, že by me učit opravdu strasne bavilo a chci byt učitelkou už od malička. Ted me od toho už (doufam) nikdo neodradí. Ted už resit jenom kam dál. :)
Datum: 25.03.16 11:12
avatar

Střední pedagogická škola tě připraví na práci v mateřské škole. Příjmou tě, když nejprve uděláš talentové zkoušky. Zazpíváš, zahraješ na hudební nástroj (to je podmínkou), něco nakreslíš ve výtvarné třídě (někde chtějí domácí práce) a ještě v tělocvičně ukážeš, jak jsi pohyblivá. ;) Jestli chceš učit, musíš mít vysokou školu, to znamená, musíš mít maturitu. Je poměrně lhostejné, z jaké střední školy. Nějaká specializace je vítána.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: elina
Datum: 25.03.16 12:30

Nejlepší volbou je pro tebe pedagogické lyceum, je to napůl gympl a napůl pedagogická a v posledních dvou ročnících se nebudeš učit nezáživné předměty jako na gymplu tj. chemii, fyziku a podobné předměty zato budeš mít hodně pedagogiky a psychologie a zvolíš si specializaci u nás je vytvárka, tělocvik, humanitní studia nebo hudebka. Studuju v přerově 4. roč. a jsem spokojená.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.03.16 14:33
avatar

To jí bude u přijímaček na vysokou (pokud nepůjde na specku, psychologii apod.), k ničemu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 12:40
avatar

Přesně, jak píšou holky přede mnou. Střední pajdák je pro učitelky v mateřince. Nepřipraví tě ani na aj, ani na dějepis. Navíc přijímačky na učitelství těchto oborů jsou všeobecné testy předpokladů, kde ti bude střední pdg. k ničemu.


doplněno 25.03.16 13:42:

Jo, a na "radu" Hk nedej. Je spousta profesí, co jsou brány jako podřadné, trapné, hloupé atd. Časem zjistíš, že je tak berou ti lidé, co jsou sami takoví. Když potkám člověka, co si myslí, že učitelka v mateřince jen pije kafíčko a dívá se, jak si děti hrají, a učitelé mají dva měsíce volna, přecházím to s úsměvem.*uf*

Každé povolání je potřeba - a učitelství je spíš poslání. Budeš ale potřebovat pevný nervy, nadhled a trochu sebeobětování, s tím počítej. Na základce tuplem.


doplněno 25.03.16 14:00:

Nechápete víc věcí, ale to se nedá nic dělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hk
Datum: 25.03.16 13:44

Prosím vás, proč by to dítě mělo hned v úvodu života páchat profesní sebevraždu? Nechápu vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 25.03.16 14:03

Proč si dobrovolně kazit život opravdu nechápu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 25.03.16 13:16

Prosím pěkně, doporučil bych vám jakoukoliv jinou střední školu a zapomenout na kariéru učitelky. Víte, učitel je dnes jedno z nejhorších a nejméně placených povolání. Je škoda zahodit život už takhle v mládí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elina
Datum: 25.03.16 18:36

Martinao, hodně se pleteš, pokud se dotyčná rozhodla pro učitelku, je pro ni nejlepší pedagogické lyceum jak jsem psala. Proč plácáš, že není zde dostatek aj a dějepisu. Máme více angličtiny a dějepisu než holky z vedlejšího gymplu a stejnou učebnici . Pro lycea a gymnázia jsou stejné knihy. Střední pedagogická není jen pro mateřinky, když o tom nic nevíš tak sem nepiš.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.03.16 19:57
avatar
Z čeho soudis, ze nevím? Lyceum mělo třídu vedle nás. Jediná šance z lycea byla dostat se na výšku, děcka neměla tehdy moc uplatnění...což se dneska mohlo změnit,pravda.
Pokud ale srovnam připravenost k testům studijních předpokladů z pajdaku a gymplu, pořád lépe připraví gympl. Tam tazatelce více psychologie nebo pedagogiky nepomůže, to v testech není.
Je ale fakt, ze bude mít aspoň nějaké odborné vzdělání a může prechodne někde k dětem,kdyby se na výšku nedostala.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: elina
Datum: 26.03.16 18:52

soudím od sebe, já jsem totiž vloni přešla z gymplu na lyceum a bylo to velmi náročný, trochu vyšší level, máme toho poslední dva roky víc než bylo na gymplu, učivo je těžší. Přešla jsem protože chci být učitelka a bylo mi to doporučeno, a nechtěla jsem už právě fyziku a chemii. Tazatelka musí na výšku, když chce být učitelka, takže nechápu tvůj dotaz. Za dva měsíce vylezu a budu mít dvě kvalifikace na dvě určitá povolání, ale učit samozřejmě hned nemůžu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.