Ein paar Fragen (nicht nur) an Deutschlerner

Od: Datum: 22.03.16 18:50 odpovědí: 9 změna: 22.03.16 20:51

(Die meisten Antworten findet ihr im angelegten Bild.)

1) Was für ein Programm ist Firefox? Was ist passiert?

2) Was für Lösungsmöglichkeiten bietet Firefox?

3) Habt ihr mal ein ähnliches Problem lösen müssen? Was hat euch geholfen?
(Kann man solchen Problemen irgendwie vorbeugen?)

4) Ist das Verb dürfen durch ein anderes ersetzbar?
a) Nein » warum?
b) Falls ja, durch welches/welche (warum)?

___

Odpovídat (nepřekládat! » samotný překlad neohodnotím) můžete česky nebo německy, na jednu či více otázek – jak se kdo cítí...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 22.03.16 19:14

"ivzez", asi potřebujete pomoct s programem v PC, ale možná by to chtělo česky, když to nemusí být nutně v němčině? No, možná někdo z obrázku pozná, jak Vám pomoct. Já se omlouvám, že jsem Vám do toho skočila, já PC nerozumím.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.03.16 19:44

Pt, děkuji,

ale nepotřebuji pomoc s Firefoxem.

Je to otázka pro němčináře.

doplněno 22.03.16 19:55:

Nic se neděje.

Děkuju za snahu pomoct...

Od: pt®
Datum: 22.03.16 19:46

aha, aha, tak pardon...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.03.16 19:55

Jsme na českých stránkách, považoval bych za slušné napsat alespoň předmět, nebo krátký úvod v ČJ. Takto mi to přijde jako vzkaz "kdo se nezaměřujete na němčinu, trhněte si nohou".

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.03.16 19:59

Stonku,

v rubrice Škola, podrubrice Cizí jazyky

se snad nemůže objevit němčina?

doplněno 22.03.16 20:44:

Vím.

Příště zvolím čeký nadpis...

Datum: 22.03.16 20:04

Ivzez, však Vy víte jak to myslím... Stále jsou tyto rubriky na .cz stránkách a nejde mi o jazyk vůbec ale o to, že je celý příspěvek cizojazyčně. Navíc se můžou najít i rádci, kteří v textu identifikují internetový prohlížeč a v dobré víře budou pátrat po podstatě problému s počítačem.

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 22.03.16 20:11

Dobrý den, beru to jako hru a budu tak i odpovídat (nejsem student němčiny). Na otázku první odpovídám, že Firefox je prohlížeč a stalo se to, že se omlouvá, ale něco se stalo a nezobrazí Taby a okno z poslední relace (sezení), protože to způsobila další (nová) otevřená stránka. Na otázku druhou odpovídám, že Firefox nabízí řešení dvě.

Buď uzavřít jeden či více Tabů nebo nastartovat (začít) nové sezení (relaci). Na otázku třetí bych odpověděl, že bych zkusil řešení, které Firefox nabízí, ale zabránit tomu nelze. Otázku čtvrtou moc nechápu - takže, na body to není, ale snaha byla. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.03.16 20:26

Hodně uvolněný překlad a řešení: Máchale, spadlo ti to. Asi vítr. Postav to!

A teď vážně:

Firefox ist ein Internet Browser. Diese Browser funtioniert nich (haengt).

Loesung ist eine oder mehrere Tabs zu schliesen oder ganze Firefox fenster schliesen und Firefox neu starten.

Dieses Problem kann passieren. Mir hilft nur neustart von Firefox.

Nein, weil ich es sage.

Od: urtudt
Datum: 22.03.16 20:51

1) Prohlížeč spadnul a nehodlá nám obnovit poslední relaci.

2) Hokus pokus zavírejte různá okna, nebo to restartujte úplně.

3) Důležité stránky mám uložené, takže mě mě restart prohlížeče zas tak nenaštve.

4) sollen

5) Co to má být? https://support.mozilla.org/d…/kb/sitzungswiederherstellung http://netz10.de/2011/06/20/firefox-sorry/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.