Co to je kooperace

Od: Datum: 21.03.16 10:46 odpovědí: 7 změna: 24.03.16 06:35

Dobrý den, dělám dálkově školu a mám naúsáno v ekonomii abych vysvětlil co to je: Kooperace?

Na internetu jsem se dočetl, že je to spolupráce skupin lidi a vedle toho je napsáno Baťa,Ford, Škoda. Jak tyto dvě firmy spolu mohou spolupracovat? Když jedna se zajímá o auta a druhá o boty? A nebo je to jinak? Předem Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.16 10:56
avatar

Ano, je to spolupráce či součinnost. Myšleno je to ale tak, že např. Baťa, vyrábějící boty, spolupracuje s dalšími objekty, které dodávají komponenty pro výrobu jeho obuvi. Stejně tak automobilky mají řady subdodavatelů, bez jejichž spolupráce by nebyly schopny kompletní vozy vyrábět...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: david96
Datum: 21.03.16 10:59

Takže například Škoda musí spolupracovat například s nějakou firmou která vyrábí pneumatiky protože ŠA si je nedokáže vyrobit proto spolupracuje s nějakým na vyýrobu pneumatik a tomu se říká Kooperace? Jestli to dobře chápu?

Datum: 21.03.16 11:05

Baťa s Fordem budou kooperovat opravdu dost těžko i když i to se nedá vyloučit.

Nevím, jak páni ekonomové a pedagogové, ale v technické praxi označujeme kooperací spolupráci na výrobě jednoho konkrétního dílu. Tzn. firma A obdrží zakázku na výrobek a některé technologické operace na něm neumí provést nebo je to pro ni nevýhodné. Proto některou z operací na výrobku zadá firmě B. Firma A stále figuruje jako výrobce dílu a může na něm provádět další výrobní operace. Oproti tomu dodávka celé součásti se v technické praxi obvykle za kooperaci nepovažuje jde o nákup celého dílu.

Nicméně v případě uvedených automobilek připadá v úvahu spíše kooperace = spolupráce obecně, tedy klidně i vývoj a dodávky celých dílčích celků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 21.03.16 11:11

Vzhledem k tomu, ze Skoda i Ford jsou koncern, tak pujde o vyvoj a vyrobu v ramci koncernu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.16 06:35
avatar

Přesně jak píše Amper- jsem firma, dostanu zakázku, a za a - buď to nestíhám do termínu vše udělat, nebo za b- nemám potřebné vybavení na určitý prac,proces a tak dám do kooperace- naptám jinou firmu, která to umí. Stále jsem výrobcem toho dílu, ale určité operace či poddíly jsou vyráběny v jiné firmě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 21.03.16 11:22

Budete to mít ve studiu těžké. Za prvé ty firmy jsou tři, ne dvě. A jak to chápu, je to myšleno jako příklad. Tyto firmy spolu nijak nesouvisí a nikdy spolu nespolupracovaly (nekooperovaly). To je podobné jako kdybych napsal, že v Karibiku, na Madagaskaru a na Bali panuje tropické počasí. Všude tam je, ale ty tři oblasti spolu jinak nijak nesouvisí. A hlavně na internetu se můžete dočíst i hodně veklé blbosti. Takže všemu nevěřte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.03.16 13:16
avatar

"...Baťa,Ford, Škoda..."

Podle mě jde o tři příklady různých jednotlivých firem, ve kterých funguje jakási spolupráce, nikoliv že ony tři firmy spolupracují spolu.

(podobně jako: natrhal jsem si ovoce - jablka, hrušky, broskve.)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.