Jak se stát kriminalistou

Od: Datum: 20.03.16 20:59 odpovědí: 7 změna: 31.03.16 16:47

dobrý den,

je mi 17 a studuji druhý ročník na gymnáziu

již od mala mne lákala práce kriminalisty, proto bych se ráda zeptala:

1)jakou školu po maturitě vybrat

2)když nejsem moc dobrá na tělocvik, jak si zlepšit kondici, budeli to třeba

3)co všechno budu muset umět

4)co všechno tato práce obnáší

Děkuji předem za odpovědi :-D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.16 21:35

Dorbrý den,

nejlepší volba bude policejní akademie, přijímačky se tam dělají ze všeho, jazyk, fyzika, zeměpis, dějepis...prostě všehochuť. Fyzické testy se myslím nedělají na všechny obory, ale zlepšit fyzickou kondici můžete jen tím, že budete něco dělat...běh, kolo, posilovna (ze začátku pozvolna) atp.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.03.16 21:37
Chcete byt kriminalista a nevíte co ta prace obnáší? Kriminalista je policista,který vyšetřuje závažnější trestné činy (hodně laicky a zjednodušeně řečeno). Takže jako první to chce dostat se k PČR ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dreamy
Datum: 20.03.16 21:59
Tak to nebylo myšleno, spíše jsem se chtěla zeptat co pro tu práci budu muset zvládat, asi bych se nechtěla stát kriminalistou, kdybych nevěděla to co jste napsal :D :D :D ale Děkuji za reakci
Datum: 20.03.16 22:06
avatar

Co to obnáší? tak prosím:

Co je náplní jeho práce? Pracovními činnostmi jsou - provádění šetření na místě trestného činu - výslechy obětí trestných činů, svědků a podezřelých - shromažďování a systemizace získaných informací, jejich analýza z hlediska objasnění vyšetřovaných případů - práce s evidencemi recidivistů a s dalšími počítačovými prostředky napomáhajícími vyšetřování trestných činů - zatýkání osob podezřelých ze spáchání trestného činu - vyslýchání zatčených - sepisování zpráv a hlášení o průbězích a výsledcích vyšetřování - předávání vyšetřených případů státnímu zástupci - případné vypovídání před soudy - případné informování sdělovacích prostředků o trestné činnosti, o průbězích a výsledcích vyšetřování i prováděných opatřeních (pokud není k dispozici mluvčí) - spolupráce s jinými složkami policie (v případě mezinárodních zločinců i s policií jiných zemí nebo s Interpolem), příp. i s jinými institucemi (např. státní správa, armáda apod.)

A prosím pěkně to je pouze vyšetřovatel. Pak hodně záleží jakým kriminalistou se chceš stát.

Celkově je to psychicky velmi náročná práce, velmi často práce pouze kancelářská, od rána do noci.

doplněno 20.03.16 22:07:

Fyzické testy se ke studiu na VŠ neprovádějí a pokud máš zájem, tak začátkem roku je vždy den otevřených dveří na policejní akademii v Praze.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dreamy
Datum: 22.03.16 07:23
Děkuji moc za informace :) :)
Datum: 31.03.16 16:31

Každá škola má své stránky,kde to zjistíš.Nečekej na poslední měsíce,je potřeba- fyzička-dopředu se připravovat.Zjisti si den otevřených dveří,co je třeba na přijímačky,kolik peněz bude třeba při studiu,jak je to s bydlením...Svěř se rodičům,podpoří tě a zaplatí ti trenéra pro zlepšení kondice - není to drahé...trenérovi řekneš co potřebuješ k přijímačkám,zacílí na to.Hlavně jednej a nerozmýšlej měsíce...dobrý kriminalista je rozhodný po prozkoumání terénu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 16:47
K prijmackam na policejní akademii se nedělají fyzické testy! Ty dělají žadatele v rámci přijímacího řízení k PČR! Na PA lze studovat jako policista nebo jako civilista. Je tam vice oborů.
Jak jsem psal,doporucuji nejdříve nastoupit do sl.poměru PČR a pote na PA. A nerad bych vám bral iluze,u PČR ma vysokou školu každý druhý, PA každý třetí ;)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.