Kalkulačka - nastavení

Od: Datum: 10.03.16 09:02 odpovědí: 3 změna: 11.03.16 14:57

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně nastavení mé kalkulačky. Nějakým způsobem se mi na kalkulačce "něco" přenastavilo, když byla kalkulačka v tašce mezi dalšími věcmi a nyní netuším, jak to nastavit zpět, co mám udělat.

Do kalkulačky lze sice zadat nějaké příkazy (třeba 1+1), ale výsledek mi stejně dá nulu, nebo se zde objeví nějaké jiné číslo, které se tu stále opakuje, i když se pokouším kalkulačku vypnout. Stále se mi tu objevují věci jako "a1?, b1?, c1?, a2?, b2?, c2?, nějaké řecké písmena ("x), a nakonec to hlásí matematickou chybu (viz foto).Po vypnutí kalkulačky se opakuje stále to samé. Na pravé straně v rohu se mi zobrazují takové dvě šipečky

Ví někdo prosím, co s tím? Bohužel teď vůbec netuším, a kalkulačku vlastně nemohu ani používat. Jak to nastavit zpět, aby kalkulačka normálně počítala?

Děkuji moc všem.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.16 11:43

Jste v modu pro zadávání matic. Tlačítkem MODE (umístěno napravo od křížového ovladače) se přepněte do modu COMP a DEG.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kalkulacka
Datum: 11.03.16 14:57

Moc děkuji, pomohlo.

Datum: 10.03.16 11:47

Nebo ještě jednodušší možnost. Provést reset kalkulátoru. To provedete stisknutím tlačítka SHIFT, potom stisknutím tlačítka MODE a zvolením číslice, která představuje to co se má vrátit do továrního nastavení (většínou pro výmaz všehoto bývá číslo 3).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.