Třetí křížová výprava proti husitům

Od: Datum: 29.02.16 14:38 odpovědí: 1 změna: 29.02.16 20:16

Dobrý den.

Narazil jsem na jeden problém. Ve většině dostupných zdrojů včetně atlasu českých dějin, nebo wikipedie jsem našel, že třetí křížová výprava vedla z Německa přes Tachov a Stříbro. Ovšem ve škole nám náš profesor tvrdí, že vedla z Německa do Ústí na Labem. Tak nevím co je správně. Byl bych rád, kdyby mi někdo odpověděl. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.02.16 20:16
avatar

Třetí křížová výprava - k hlavnímu střetu mezi křižáky a husity došlo v červnu 1426 u Ústí nad Labem ("na Běháni"). Asi 11 000 husitů bojovalo proti 13 000 nepřátelům. Husité nabídli (před bitvou) Sasům vyměnit si po bitvě zajatce, Sasové však odmítli (nepředpokládali, že prohrají). Husité zvítězili a na úseku 15ti km bylo křižácké vojsko pronásledováno. Zde křižáci utrpěli největší ztráty. Až čtvrtá křížová cesta je spojována s městy Tachov a Stříbro. Takže váš pan profesor perfektně ovládá české dějiny ;)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.