Změna střední

Od: Datum: 25.11.12 18:32 odpovědí: 3 změna: 25.11.12 20:36

Ahoj, jsem v prváku na střední škole a chci se zepta jak je to s přestupem mezi středníma školama?

Za 1 jsme zjistil, že obor není ve skutečnosti takový, jaký jsem čekal, ale toto by se dalo ještě zvládnout, ale hlavní důvod, proč o tom přemýšlím o změně střední školy jsou spolužáci. Vlastně mi přimo nic nedělají, jen slyším, jak se o mě nemile baví a asi mě i pomlouvaji, do oči mi to sice nikdo neřekne, ale mezi sebou si to řikaji. Štve mě to, jsem takový odpadlík ve třídě a to jsou teprve 3 měsíce školy, asi k tomu mám předpoklady, že budu odpadlík, protože na zš jsem taky neměl moc kamarádu, ale tady pomluvy sice ne do oči, ale jo. Příjdu do třídy pozdravím a nikdo neodpoví na pozdrav a jen se podívaji. Není škoda ztratit rok studia? A jak to říct doma že se mi tam nelíbí, když mě tam vzali rodiče měli hroznou radost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 25.11.12 18:37

Ahoj.

Pokud jsi neměl kamarády ani na základní škole, přestupem na jinou střední školu je nezískáš. Opravdu ztratíš rok studia. Zkus se zamyslet sám nad sebou, proč nemáš kamarády. Nikdo není úplný odpadlík, jen si to možná namlouváš. Máš nějaké koníčky, záliby. Cokoliv, co by s Tebou některý ze spolužáků mohl sdílet. Snaž se kolektivu nestranit, nedělej ze sebe odpadlíka sám. Hlavně to po třech měsících nevzdávej. Rozhlédni se kolem sebe, možná je ve třídě přece jen někdo, s kým si budeš rozumět. Přeji Ti hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 25.11.12 18:39

Doma říct pravdu... A uvidíš, jaká bude reakce.

Osobně jsem chodila na školu, kterou jsem nenáviděla už asi po měsíci, a přežila jsem to... Jinak vztahy ve třídě se jěště několikrát rapidně promíchají, tomu věř.

Záleží, zda chce přestoupit, nebo znovu nastoupit na novou školu. Rodiče by samozřejmě museli, jelikož nejsi plnoletý, souhlasit v obou případech.

Pokud bys chtěl přestoupit, dělá se to buď po pololetí (to by byl nejvyšší čas to řešit), nebo po konci prvního roku. Abys mohl přestoupit, musel bys kontaktovat vedení školy podobného oboru a zeptat se na podmínky, jaké by ti dali (a pokud by vůbec byli ochotní tě vzít). Většinou takovýto student musí dělat zkoušky z předmětů, které na druhé škole neměl, nebo byly pojaty jinak. Pokud je udělá (což někdy může být náročné, ale znám lidi, co to zvláídli), mohou ho na tu jinou školu vzít, a nepřišel o rok studia.

Pokud bys chtěl od září začít od prváku jinde, prostě si v řádném termínu na dané školy podáš přihlášku. Znamená to ale, že pokud se rozhodneš do této nové školy nastoupit a přijmou tě, studuješ o rok déle. (Osobně si myslím, že tahle varianta je naprosto zbytečná. Nemáš záruku, že tě bude jiný obor bavit více - může tě zklamat stejně, jako tvůj stávající. Také nemáš záruku, že narazíš na lepší spolužáky, naopak.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.12 20:36
avatar

Nevěřte tomu, že by na jiných středních školách byli zásadně odlišní studenti/žáci.

Spíše se zkuste zaměřit na to, čím/proč se od ostatních žáků tak lišíte, případně se pokuste na tom něco změnit.

Zkuste si mezi spolužáky najít někoho s podobnými zájmy, také si můžete kamarády najít v zájmových kroužcích či oddílech.

___ Na každém studijním oboru Vás bude něco bavit, k něčemu budete mít vztah neutrální a některé předměty Vám budou vadit.

Pokud přejdete na jinou školu, bude Vám i v novém oboru leccos vadit a spolužáci budou nejspíše stejní, jako byli na ZŠ i na této SŠ.

___ Pokud byste na přestupu trval, nemá smysl čekat až do pololetí, protože do pololetí byste už měl mít složeny rozdílové zkoušky.

Najděte si školu, kterou byste chtěl studovat, domluvte se s rodiči a objednejte se spolu s nimi co nejdříve k řediteli nové školy.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.