Šikana (jak se bránit)

Od: Datum: 22.02.16 14:50 odpovědí: 16 změna: 12.06.16 21:44

Ahoj už asi 5 Týdnů mám ve škole problémy s cikánem,který si až moc dovoluje jak na ostatní žáky tak i na učitele.Zatim mi jen podkopával nohy a nadával.Ale včera sem se sním trochu chytli a dneska zamnou došel i s jeho partičkou (byl to jen doprovod nic nedělali jen čuměli) skopl mě ze schodů,prolítlo pár kopanců když sem ležel na zemi a řek,že mě zejtra zabije. Tak se chci jen zeptat jak se mu mám bránit,zaůtočit první nebo až vystartuje on a mam kombinovat rány pěstí a nohou?jediný co sem se naučil na boxu je mácháni rukama a to asi stačit nebude.

Děkuju za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.16 15:04

Šikanu je třeba řešit s rodiči a následně s vedením školy.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 22.02.16 17:48

s cigany? haha... mimochodem takto dopadne cele skolstvi az se vsechno nacpe do jednech normalnich skol, ja si na skole s cigosema taky uzil cca pred 25lety a samozrejme cely pribeh poznavam, je to jak pres kopirak.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.02.16 15:13

Jirko, to´s měl řešit okamžitě, (neřešená šikana postupně narůstá).

Řekni to co nejdříve rodičům a třídní učitelce.

Pokud by paní učitelka nic neřešila, museli by se rodiče obrátit na vedení školy.

Kdyby situaci neřešilo ani vedení školy (stále bohužel existují školy, které šikanu "zametají pod koberec"),

mohou se rodiče obrátit na zřizovatele školy nebo na školskou inpekci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.16 15:30

Škola o všem ví ale jak třídní učitel řekl v tomhle státu všechno dlouho trvá.Ví to i starosta města (chodí šikanovat i jinam do škol ve městě)

Datum: 22.02.16 15:52

Tak tu školní inpekci:

ČŠI – kontakty

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 22.02.16 15:17

Dobrý den, nemyslím si, že Vás zítra zabije - proč by to odkládal? Musíte to nahlásit třídní nebo učitelům, kteří už mají také negativní zkušenost s tímto nehodným chlapcem. Doma to bude také vyžadovat vysvětlení (zřejmě jste potlučen), tak mohou zítra rodiče zajít do školy a s panem ředitelem to budou řešit. Zdravím!

doplněno 22.02.16 15:24:

cinematic - ano, to se Vám zdá správně, protože chlapec nezná jiné řešení, než to násilné.

Pokud by na tom násilném řešení trval, tak by to bylo spíše do rubriky Sport .

doplněno 22.02.16 15:45:

jirkamat - starosta města je zároveň šéfem městské policie (tedy, snad). Takže, musíte (rodiče, škola) každou takovou událost hlásit, aby se to sčítalo a doufat, že starosta je schopen udělat tomu rázný konec - jde o bezpečí všech žáků (a tedy i občanů) města.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.16 15:21

No, mně spíš přijde, že chlapec hledá radu, jak se "správně" porvat.

doplněno 22.02.16 15:30:

ben - jinak bych mu samozřejmě navrhl i tuto variantu (pokud okolí nepomůže) https://www.linkabezpeci.cz/

Datum: 22.02.16 16:28

Zdravím. Okamžitě řešit s třídním učitelem, s ředitelem a taky tvými rodiči. Kdyby by takhle někdo napadl dítě, tak neznám bratra a po řediteli ihned žádám řešení situace a nápravu. A rozhodně neustupovat jen proto, že to jsou cigáni, kterých se spousta lidí bojí.

Pokud s tím ředitel nebude chtít nic dělat a bude se vymlouvat, nahlásit školní inspekci. Nejsem práskač, ale když vidím, jaký hnus, šikana apod. se kryje, je mi zle.

Od: h0042
Datum: 22.02.16 16:44

začni chodit do boxu,nebo krav maga a pak jim dej pořádně přes hubu.

Datum: 22.02.16 16:48
Násilím to nevyřešíš, ten cigán příště zaútočí i s tlupou, aby se pojistil. Jestli to nechce řešit učitel, tak musíš jít výš. Ten agresor bude přitvrzovat a jednou skončíš bez zubů, nebo s zlámanou rukou. Takže rozhodně to řeš zavčasu.
doplněno 22.02.16 16:52: Jinak ta linka bezpečí - pokud neuspěješ ve škole, nemusí být špatný nápad. Nebudou nic zametat pod koberec a bude se to muset vyřešit.

Datum: 22.02.16 16:56

Nebo jít s tím do televize... viz případ šikanované učitelky. Kdyby se to nerozmázlo v médiích, tak se to tiše zamete.

Od: trtr
Datum: 22.02.16 17:55

Zdravím, pokud je to pravda, tak vzhledem ke špatné době, bych to ihned oznámil učitelce, případně zástupci či řediteli a ještě bych to pojistil oznámením na okresní kriminálku. Samozřejmě informovat rodiče. Po zásahu policistů s kriminálního oddělení (v oprávněném případě-je-li co řešit), bude ve škole taková čistka, že jste to ještě neviděli. K obětem se chovají jako psychologové, ale k agresorům jako URNA, tak bacha na to, na které straně jste.

Datum: 22.02.16 19:54

Doporučuji Bílý kruh bezpečí.

doplněno 22.02.16 20:17:

Máme dobrou zkušenost s Obvodním úřadem. Po oznámení okamžitě začala jednat úřednice a vyřešila věc výborně. Nejednalo se o menšinovou rasu.

Datum: 22.02.16 20:41

Rozhodně bych chtěl aby toto škola řešila, takže říct to rodičům a tlačit na ředitele školy. škola tohle řešit musí!

Mezitím si to sním vyřídit rychle a stručně. Toho máchání rukou se neboj,uklidni se a ukaž mu že z něho nemáš strach. Pokud ustoupíš, on bude útočit častěji a zákeřněji! Ukaž mu že se nebojíš. To tam nemáte taky nějakou partičku co by mu dala za uši?

Datum: 09.06.16 15:24

To já jsem měla ve třídě tři takové cikánky, které byly na všechny drzé, sprosté a zbytečně vyvolávaly s vyučujícími spory. Nakonec se to vyřešilo samo, protože na té škole (odkud naštěstí odcházím) vládla naprostá anarchie a nechuť cokoli řešit. Vyřešilo se to tak, že obě 16ti leté otěhotněly a tak vypadly. Zbylá jedna si netroufne a tak jakš-takš seká latinu.

Od: melisa
Datum: 12.06.16 21:44

Určitě to říct, pokud nefunguje třídní, tak určitě je na škole výchovný poradce, i na vedení, pokud napadá a vyhrožuje, neváhala bych ani s policií.

Pokud je obava ze skutečného napadení, nechodit do školy, dokud se to neuklídní.

Jo, a taky ještě na místní OSPOD.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.