Předpony a přípony - latinsky

Od: Datum: 21.02.16 22:42 odpovědí: 5 změna: 22.02.16 12:07

Dobrý den, jak se prosím jedním latinským slovem řenkou předpony a přípony? Používá se to v angličtině při tvorbě slov, ale nemůžu si na to vzpomenout. Pamatuju si jen předpony - prefixes a přípony sufixes. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.16 23:18

prefix. suffix

Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.02.16 07:26

Děkuji a nevíte prosím jedním slovem prefix i suffix dohromady?

Od: ben®
Datum: 22.02.16 07:54

Dobrý den, nehledáte slovo affix? Podívejte se viz odkaz - ono je to názvosloví (pokud mohu tento výraz použít) složitější, resp. rozsáhlejší. Zdravím!

P.S. Nebo by šel snad i výraz adfix.

https://en.wikipedia.org/wiki/Affix

doplněno 22.02.16 09:51:

kartaginec - ano, tazatelka to posoudí, protože se jí snad "rozsvítí" v hlavě, když si nemůže vzpomenout na ono slovo.

doplněno 22.02.16 12:17:

elisa24 - nemáte zač.

Datum: 22.02.16 09:47

Dobrá odpověď, ale jestli je to to, co tazatelka potřebuje, musí posoudit zama. Do úvahy připadá ještě morfém, ale to je až příliš obecné.

doplněno 22.02.16 10:12:

A navrch se musím omluvit, nevšiml jsem si, že prefixi a sufixy tazatelka uvádí sama.

Datum: 22.02.16 12:07

Děkuji, asi to bude affix, významově to odpovídá. Čekala jsem, že to bude delší slovo, ale asi se mi to nějak zkreslilo. Moc děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.