Gymnázium ano/ne

Od: Datum: 14.02.16 19:19 odpovědí: 14 změna: 25.02.16 22:47

Ahoj

Chtěla bych se zeptat s jakým průměrem si myslíte že by se měl žák/žákyně hlásit na gymnázium... o gymplu jsem začala přemýšlet až nedávno a známky mi byly vždycky ukradené... gympl jsem vždycky odsuzovala ale nyní bych si chtěla podat přihlášku na nějaký v našem okolí a můj průměr známek je 1,4 ... myslíte že je správné tam jít?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.16 20:07
avatar

Jestli jsi plně rozhodnutá studovat výšku, tak ano, jinak je lepší odborná škola.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 19:12
avatar

Já si myslím, že by ses neměla rozhodovat podle dosaženého průměru,

ale podle toho, co bys chtěla v budoucnu dělat.

Jestli uvažuješ o studiu na VŠ, je gymnázium nejlepší volba.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tereza345
Datum: 15.02.16 20:15
Na VŠ chci jít :) jen mi gympl někteří lidé nedoporučují
Od: xd
Datum: 16.02.16 16:41

čím bys chtěla být?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza345
Datum: 16.02.16 18:59

Architektka :) ale pořád ještě nevím.. chtěla jsem jít dříve na stavebku s tímto zaměřením jenže je škola daleko a chtěla bych být nejlépe doma

Datum: 16.02.16 21:33
avatar

Nevybírej školu podle toho jak je daleko ... to už snad dneska není problém, o víkendu budeš stejně doma. Byla by lepší nějaká prumyslovka nebo stavební ... určitě je to lepší průprava než gympl, kdyby se něco po škole pokazilo a ty nemohla jít hned na vysokou tak práci určitě seženeš, na vysoké nebudou brát ohled na to, že se na gymplu nebralo to co na stavebce, že vůbec neznáš základní praktické věci. Gympl je dobrá průprava na teoretické obory.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza345
Datum: 16.02.16 22:14

V podstatě nevím čím bych doopravdy chtěla být je to jen jeden z návrhů co se mi líbí.. ale pořád nevím jestli bych zrovna tuto práci chtěla a proto si chci dát přihlášku na gympl :) nechci být na intru a nebo se trmácet autobusem přes hodinu a půl ráno i odpoledne/večer ..

Datum: 17.02.16 16:06
avatar

Tak jezdí řada lidí, aby jsi za pár let nelitovala, promarněné možnosti jít na něco co tě baví a dělat práci která se ti líbí jek kvůli tomu, že by jsi musela pár let jezdit přes hodinu a půl autobusem, za chvíli máš stejně řidičák, pak se dá autem. ;)

Hodně bych o tom popřemýšlel, je těžké si mladý rozmyslet co chci a co ne, je to ale celkem důležité rozhodnutí, které může jednou dost mrzet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza345
Datum: 18.02.16 17:53

Ano v tomto s Vámi souhlasím jen si říkám co když mě škola ve druhém ročníku přestane bavit? V tomhle případě si myslím že je lepší volba gymplu protože když by mě gympl nebavil je podle mě lepší přestupovat z něj než ze stavebky ale děkuji Vám za radu .. popřemýšlím o tom

Datum: 18.02.16 17:57
avatar

Když budeš přestupovat tak budeš dělat většinou srovnávací zkoušky - dáš/nedáš, tady by jsi mohla hrubě narazit z gymplu pokud by byli na dané škole i praktické otázky - na stavební určitě ano. Rozhlodlo by se tedy jen o tom do jakého ročníku nastoupíš.

Přestupování, pokud chodíš, nepropadáš apod, většinou není žádný velký problém.

Lze snad jen poradit, jdi se kouknout do škol, nyní jsou často dny otevřených dveří, uvidíš školu, obory, co se tam dělá ... případně koukni na web infoabsolvent.cz - tam se dozvíš nejvíce o jednotlivých oborech i o všem okolo školy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 16:49
avatar

No na gympl vezmou dnes vlastně téměř každého, známky tedy nejsou až tak rozhodující.

Musíš se rozhodnou podle toho co chceš v životě dělat.

Chceš jít po gymplu na vysokou?

Ano - jdi na gymnázium, pokud ta vysoká není nějak více zaměřená, třeba zdravotnictví, tam by byla lepší nějaká střední zdrávka.

Ne - nechoď, protože člověk co má gymnázium nemá prakticky žádné uplatnění a není o ně zájem - prakticky totiž nic neumíš, nemáš žádné zaměření.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dita
Datum: 17.02.16 12:17

Jestli mohu radit, tak jestli si vyloženě studijní typ, celkem ti učení nedělá problém a za chvilku, když chceš se naučíš prakticky cokoliv, myslím i logické věci, nejsi přesvědčená o té architektuře, tak bych na gympl klidně šla. Moje sestra šla také na stavební take chtěla být architektka, ve škole se jí líbilo, samí kluci. Jenže pak na VŠ stavební jí to vůbec nebavilo, vyhodili jí a chce dělat něco úplně jiného v pedagogice. Jenomže tam se zase těžko se stavební průmyslovkou, kde jsou přijímačky a žádné znalosti nemá z nového oboru dostane. V tom má gympl výhodu. Závidím těm, kdo v 9. třídě vědí co chtějí v budoucnu dělat, ale tipuju, že jich je tak 5-10%

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tereza345
Datum: 17.02.16 22:33
Nějak takto na tom jsem.. Je pravda že se mi architektura líbí jen se můj tatínek věnuje stavebnictví a říká mi že bych neměla dobré uplatnění ale těžko rict co bude za pár let ano také závidím lidem kteří ví co chtějí a mají jasno než aby se museli trápit kam na školu
Od: balzerka
Datum: 25.02.16 22:47

Já jsem díky gymplu pochopila, jaký obor mne bude zajímat. Vlastně jsem tam šla, abych si prodloužila dobu rozhodování. Bylo to užitečné.Volila bych stejně. Potřebovala jsem přírodovědný základ pro VŠ a ten jiná SŠ neposkytne. Průměr máte solidní. Ale jen průměr nevypovídá. Někdy je to maximum a dál to žákovi půjde ztěžka. Jestli jste dříve známky neřešila a zde ve svém dotazu vynecháte čtyři čárky, už je jasné, že byste měla přidat na důslednosti a odpovědnosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.